// یکشنبه, ۲۸ دی ۱۳۹۳ ساعت ۲۰:۳۰

Hatred عنوان «بزرگسالان» را در رده‌بندی سنی آمریکا و کانادا دریافت کرد

بازی جنجالی Hatred که قبلا جنجال‌های زیادی در شبکه‌ی استیم راه انداخته بود، حالا با چالشی دیگر، این‌ بار از سوی سازمان رده‌بندی سنی روبه رو شده است. Hatred از سوی این سازمان بالاترین درجه‌ی سنی ممکن را دریافت کرده است و آن چیزی جز «تنها بزرگسالان» نیست.
در نهایت بازی بحث برانگیز Hatred که جنجال‌های زیادی آفریده بود، رده بندی سنی خودر را به صورت رسمی دریافت کرد. در بازی، شما نقش فردی را دارید که به صورت بسیار خشونت آمیز، افراد را به قتل می‌رساند و از بین می‌برد. امروز ESRB، که وظیفه تعیین رده‌بندی سنی بازی‌های ویدئویی در آمریکا و کانادا را بر عهده دارد، عنوان «تنها بزرگسالان» را به این بازی داد. یکی از سازندگان این محصول در فروم رسمی بازی، در این مورد می‌گوید:
من دقیقا در مورد این موضوع قانع نشده‌ام، زیرا بازی شامل هیچ‌گونه موارد غیراخلاقی نمی‌شود. اما درکل این همانند یک دست‌آورد بزرگ است، زیرا ما به عنوان دومین بازی که رده‌بندی «تنها بزرگ‌سالان» را برای خشونت و دیالوگ‌های بسیار زننده دریافت می‌کند، شناخته می‌شویم، حتی اگر این خشونت و زبان زننده بازی، تا این حد بد نباشند...
ESRB رده‌بندی منتشر شده را تایید کرده است. اما همچنان بسیاری در انتظار نظر آن‌ها در این مورد هستند تا در نهایت مشخص شود چرا Hatred در صورتی که تنها خشونت آمیز است و زبان زننده‌ای دارد، رده‌بندی «تنها بزرگ‌سالان» را دریافت کرده است. موضوع وقتی جالب می‌شود که به گفته سازندگان، هیچ گونه محتوای غیر اخلاقی در بازی وجود ندارد، پس این رده‌بندی برای بازی کمی عجیب به نظر می‌رسد. اکنون با توجه به رده‌بندی، بازی روی کنسول‌های خانگی منتشر نمی‌شود. جالب‌تر از آن این است که حتی اگر بازی برای رایانه‌های شخصی در نظر گرفته شود، سرویس استیم (Steam) هم جایگاهی برای فروش  بازی‌ها با رده‌بندی «تنها بزرگ‌سالان» ندارد. سازنده بازی در ادامه پست خود در فروم بازی اضافه می‌کند:
من ترجیح می‌دهم محصول ما رده‌بندی M+ (افراد بالای ۱۷ سال) را به جای «تنها بزرگ‌سالان» دریافت کند. اگر بازی این رده‌بندی را داشته باشد، در آینده برای انتشار بازی روی کنسول‌های خانگی مشکل خواهیم داشت و از طرفی دیگر، من فکر می‌کنم شما (طرفداران) هم از ما نا امید خواهید شد.
رده‎بندی ESRB برای یک بازی، بر اساس مشخص کردن میزان خشونت، زبان بد و میزان محتویات غیر اخلاقی بازی مشخص می‌کند و درواقع محتوای بازی، اصلی‌ترین نقش را دارد. سازندگان می‌توانند بازی خود را برای دریافت رده‌بندی پایین‌تر، ویرایش کنند. اما با توجه به صحبت‌های این سازنده در فروم بازی، به نظر نمی‌رسد آن‎ها قصد همچین کاری را داشته باشند. منبع: Polygon


اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده