// یکشنبه, ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۱

معرفی تمامی بازی های جنگ ستارگان در حال ساخت

در این مقاله قصد داریم تا به سراغ معرفی تمامی بازی‌های در حال ساخت مجموعه محبوب جنگ ستارگان برویم.

بدون شک شاید کمتر کسی در سال ۱۹۷۷ باور می‌کرد که روزی برسد که دنیای جنگ ستارگان بدین صورت در فرهنگ‌های مختلف ریشه دوانده باشد و مخاطبان در سراسر دنیا این‌گونه با جهان بی‌انتهای آن ارتباط برقرار کرده باشند. مجموعه‌ای که کار خود را با فیلم‌های جرج لوکاس آغاز و کم کم به دیگر مدیوم‌های سرگرمی نیز راه خود را پیدا کرد.

حال یک دهه از زمانی که دیزنی اقدام به خرید استودیو Lucasfilm کرد، می‌گذرد و از آن زمان تاکنون ما شاهد اکران یک سه‌گانه جدید از مجموعه جنگ ستارگان، پخش سریال‌های تلویزیونی جذاب، انتشار کمیک‌بوک‌های مختلف و عرضه بازی‌های ویدیویی گوناگون از دنیای پهناور استار وارز بوده‌ایم. البته که از حق نگذریم دیزنی کار خود را در سال‌های گذشته به خوبی هرچه تمام‌تر انجام داده است و طرفداران دنیای جنگ ستارگان حسابی از تجربه محتویات مختلف این مجموعه در حال لذت بردن هستند. در کنار فیلم‌ها، سریال‌ها و کمیک‌بوک‌های جنگ ستارگان، بدون شک بازی‌های ویدیویی ساخته شده براساس دنیای آن برای ما جایگاه ویژه‌تری دارند.

پس از تعطیلی استودیو LocusArts در سال ۲۰۱۳، دیزنی و لوکاس‌فیلم اعلام کردند که شرکت الکترونیک آرتز حق انتشار تمامی بازی‌های مجموعه Star Wars را در اختیار گرفته است و تا سال ۲۰۲۳ تنها آن‌ها می‌توانند بازی‌های این دنیای شگفت‌انگیز را روی پلتفرم‌های مختلف توسعه و انتشار دهند. البته که در اوایل سال ۲۰۲۱ اعلام شد که انحصار انتشار بازی‌ها از الکترونیک آرتز گرفته شده است و حالا دیگر استودیوها هم می‌توانند در جریان ساخت بازی‌های دنیای استار وارز شرکت داشته باشند.

درواقع دلیل وقوع این اتفاق، این بود که لوکاس‌فیلم در اوایل سال ۲۰۲۱ استودیو Lucasfilm Games را تأسیس کرد و تصمیم گرفت تا امتیاز تمامی محصولات مرتبط با جنگ ستارگان را در اختیار خود بگیرد. تمامی این اتفاق‌ها در کنار هم منجر به این شد که استودیوهای دیگر هم برای ساخت بازی از مجموعه محبوب جنگ ستارگان اعلام آمادگی کنند و ناگهان در فاصله چند ماه اخبار ساخت چندین و چند بازی مختلف از این مجموعه به گوش طرفداران و علاقه‌مندان برسد.

با تمامی این اوصاف ما در این مقاله تصمیم گرفتیم تا تمامی بازی‌های دنیای جنگ ستارگان را که استودیوهای مختلف در حال ساخت آن‌ها هستند، به شما معرفی کنیم و نگاهی به اخبار منتشر شده از فرآیند توسعه‌ آن‌ها بیاندازیم. پس در ادامه با ما همراه باشید تا با تمامی بازی‌ هایی که براساس دنیای جنگ ستارگان در حال ساخت هستند،‌ آشنا شویم.


بازی بدون نام جنگ ستارگان استودیو Skydance New Media

بازی بدون نام استار وارز

  • استودیو Sky Dance New Media

حدودا سال ۲۰۱۳ بود که استودیو Visceral Games اعلام کرد که در حال ساخت یک بازی از مجموعه جنگ ستارگان است و قرار است این بازی توسط استودیو الکترونیک‌ آرتز عرضه شود. رهبری ساخت این بازی را که با نام Project Ragtag شناخته می‌شد، ایمی هنیگ (Amy Hennig) خالق مجموعه آنچارتد به‌عهده داشت. Project Ragtag یک بازی خطی بود که وقایع آن در اوایل رویدادهای فیلم Star Wars IV: A New Hope رخ می‌داد و روایت‌گر داستان گروهی از خلافکاران دنیای زیرزمینی جنگ ستارگان بود که قصد انجام یک دزدی بزرگ را داشتند. جالب است بدانید که استودیوهای Motive Studios و EA Vancouver در روند توسعه به ویسرال گیمز یاری می‌رساندند، اما با این حال، عمر این پروژه چندان زیاد نبود و با تعطیل شدن Visceral Games در سال ۲۰۱۷، روند توسعه این بازی لغو شد. در ادامه الکترونیک آرتز ونکوور اعلام کرد که قصد دارد تا روند توسعه بازی را ریبوت کند و اثری جهان‌باز از مجموعه جنگ ستارگان را در دستور ساخت قرار دهد که توسعه این بازی هم پس از مدتی متوقف شد.

حال در اواخر فروردین‌ماه امسال اعلام شد که استودیو Skydance New Media با همکاری Lucasfilm Games و قرار دادن ایمی به‌عنوان مدیر پروژه در حال توسعه یک بازی اکشن ماجرای براساس دنیای جنگ ستارگان هستند. طبیعی است که بسیاری از افراد احتمال می‌دهند که این بازی قرار است به‌نحوی Project Ragtag را باری دیگر زنده کند. Skydance New Media یک استودیو بازی‌سازی مستقل از گروه Skydance است که در سال ۲۰۱۹ با رهبری ایمی هنیگ تأسیس شد. این استودیو در اکتبر ۲۰۲۱ اعلام کرد با همکاری مارول اینترتینمنت در حال توسعه یک بازی اکشن ماجرایی هستند که بدین ترتیب با بازی جدید استار وارز، تعداد بازی‌های در دست ساخت آن‌ها به عدد دو می‌رسد.


بازی بدون نام جنگ ستارگان استودیو Massive

بازی بدون نام استار وارز

  • استودیو Ubisoft Massive

بازی بعدی این فهرست شاید دورترین پروژه‌ای باشد که قرار است از مجموعه جنگ ستارگان در صنعت ویدیو گیمینگ ببینیم. اوایل سال ۲۰۲۱ میلادی بود که Lucasfilm Games به‌طور رسمی اعلام کرد که استودیو Massive در حال کار روی یک بازی جهان‌باز از مجموعه جنگ ستارگان است. این بازی درواقع اولین اثر از مجموعه جنگ ستارگان قلمداد می‌شود که خارج از استودیو الکترونیک آرتز در حال توسعه بوده و یوبی‌سافت حساب ویژه‌ای روی آن باز کرده است. به‌نحوی‌که ایو گیلموت (Yves Guillemot) مدیرعامل شرکت یوبی‌سافت اعلام کرده است که این بازی «یک ماجراجویی اوریجینال از مجموعه جنگ ستارگان است که با هرچیزی که پیش از آن دیده‌اید، متفاوت خواهد بود».

استودیو Massive Entertainment در سال ۱۹۹۷ تأسیس شده است و در سال ۲۰۰۸ یوبی‌سافت آن را خریداری کرد. این استودیو وظیفه ساخت آثار بزرگی همانند فار کرای 3، مجموعه دیویژن و بازی بسیار مورد انتظار آواتار را به‌عهده داشته است. البته که تا زمان انتشار بازی Avatar: Frontiers of Pandora نمی‌توان انتظار شنیدن هیچ‌گونه خبری از این بازی جنگ ستارگان داشته باشیم و احتمالا اطلاعات اولیه این بازی در سال ۲۰۲۳ به‌شکل رسمی منتشر شود. بازی به احتمال زیاد همانند دیگر آثار این استودیو از موتور گرافیکی Snowdrop استفاده خواهد کرد و همین موضوع درکنار موارد دیگر صبر کردن برای تجربه آن را دشوارتر می‌کند.


لوگو بازی Star Wars Eclipse

بازی Star Wars: Eclipse

  • استودیو کوانتیک دریم

بازی بعدی این فهرست بدون شک یکی از پروژه‌های منحصربه‌فرد مجموعه جنگ ستارگان قلمداد می‌شود که وظیفه توسعه آن را استودیو نام‌آشنای کوانتیک دریم به‌عهده گرفته است. این استودیو با توسعه و انتشار آثاری همانند فارنهایت، هوی رین و دیترویت شناخته می‌شود که در بازی‌های داستان‌محور آن صحنه‌های سینماتیکی حاوی رویدادهای کوییک تایم مختلفی را می‌توانیم مشاهده کنیم. حال Star Wars: Eclipse قرار است با استفاده از توانایی روایت داستانی منحصربه‌فرد تیم سازنده و آوردن دوره High Republic از مجموعه جنگ ستارگان به بازی‌های ویدیویی که آن را قبل از این تنها در چند اثر واقعیت مجازی و کتاب‌های مختلف مشاهده کرده بودیم، تجربه‌ای منحصربه‌فرد و به‌یادماندی را برای مخاطبان خود رقم بزند.

در حال حاضر جزئیات خاصی از این پروژه منتشر نشده است و تنها می‌توان انتظار داشت که کوانتیک دریم بخش‌هایی از دنیای جنگ ستارگان را در بازی خود قرار دهند که پیش از این تاکنون در هیچ بازی یا فیلمی آن‌ها را مشاهده نکرده‌ایم. باتوجه‌به اندک اطلاعات منتشر شده در وب‌سایت رسمی بازی، می‌دانیم که سبک بازی اکشن ماجرایی است و قرار است در جریان آن روایت داستانی شخصیت‌های مختلفی را از نزدیک مشاهده کنیم. هر کدام از شخصیت‌های بازی، داستان، توانایی‌ها و نقش منحصربه‌فردی را در این بازی دارا هستند و رویدادهای مربوط‌به هرکدام از آن‌ها می‌تواند صلح و آرامش جهان Outer Rim را به هم بریزد. همانند دیگر بازی‌های استودیو کوانتیک دریم، هر تصمیمی که در جریان بازی اخذ کنید، به‌شکل قابل توجهی روند ماجراجوی شما را تحت تأثیر قرار می‌دهد.


شخصیت با ردای سیاه و لایت سیبر قرمزرنگ در ریمیک بازی Star Wars: Knights of the Old Republic پلی استیشن 5 سونی و کامپیوترهای شخصی

بازی Star Wars: Knights of the Old Republic Remake

  • استودیو Aspyr Media

استودیو Aspyr Media در سال‌های اخیر با پورت کردن بازی‌های قدیمی مجموعه جنگ ستارگان برای کنسول‌های امروزی نامی برای خود دست و پا کرده است. عملکرد خوب این استودیو در این زمینه باعث شده است تا دیزنی وظیفه بازسازی یکی از محبوب‌ترین بازی‌های مجموعه استار وارز را به آن‌ها بسپارد.

اواسط شهریورماه سال گذشته بود که آن‌ها به شکل رسمی اعلام کردند که در حال کار روی ساخت نسخه بازسازی بازی Star Wars: Knights of the Old Republic هستند و قرار است آن را برای پلتفرم‌های پلی استیشن 5 و پی سی منتشر کنند. البته که انتشار این بازی روی کنسول پلی استیشن 5 به‌صورت انحصار زمانی است و انتظار می‌رود پس از مدتی در اختیار کاربران پلتفرم ایکس باکس هم قرار گیرد.

طرفداران بازی‌های استار وارز امیدوار هستند که این استودیو سیستم مبارزات نوبتی نسخه اصلی را با مبارزات اکشن و همزمان جایگزین کند و درکنار حفظ روایت داستانی نسخه اصلی، گیم‌پلی‌ای مدرن و امروزی را در اختیار مخاطبان قرار دهد. احتمال می‌رود که نسخه بازسازی شده Knights of the Old Republic در سال ۲۰۲۳ منتشر شود، اما Aspyr هنوز هیچ تاریخ رسمی برای آن اعلام نکرده است.

داستان بازی حدود ۴۰۰۰ سال قبل از تشکیل امپراتوری کهکشانی (Galactic Empire) روایت می‌شود، جایی که دارث ملک (Darth Malak) یکی از لردهای تاریکی سیث، به‌وسیله سفینه فضایی خود به امپراطوری کهکشانی حمله می‌کند. بازیکنان در این بازی با قرار گرفتن در نقش یک جدای باید به سیاره‌های مختلف کهکشان سفر کنند تا بتوانند جلوی ایجاد یک امپراطوری جدید توسط مَلِک را بگیرند. در نسخه اصلی بازیکنان می‌توانستند شخصیت اصلی خود را از میان سه کلاس مختلف انتخاب کرده و با اتخاذ تصمیم‌های مختلف در جریان بازی، او را به سمت نیروی تاریک یا سمت روشن هدایت کنند.


بازی‌های جنگ ستارگان استودیو ریسپاون اینترتینمنت

دنباله بازی Star Wars Jedi: Fallen Order

  • استودیو ریسپاون اینترتینمنت

پس از عرضه نسبتا ناموفق بازی Star Wars Battlefront II که استودیو دایس وظیفه توسعه آن را به‌عهده داشت، الکترونیک آرتز وظیفه ساخت نسخه جدیدی از مجموعه جنگ ستارگان را به توسعه‌دهندگان کاربلد استودیو ریسپاون اینترتینمنت سپرد که با مجموعه تایتان‌فال نامی بر زبان‌ها انداخته بودند. نتیجه کار بازی Star Wars Jedi: Fallen Order شد که بدون شک یکی از بهترین بازی‌های این مجموعه در سال‌های اخیر به‌شمار می‌رود. طبیعی بود که با موفقیت این بازی انتظار برود تا ریسپاون برای ساخت نسخه دوم آن دست به کار شود.

اوایل سال ۲۰۲۲ میلادی بود که این استودیو به‌شکل رسمی اعلام کرد که کار ساخت نسخه دنباله این بازی را آغاز کرده‌اند و استیگ اسموسن (Stig Asmussen) همانند نسخه اول وظیفه کارگردانی آن را به‌عهده دارد. به احتمال زیاد دنباله این بازی با نامی متفاوت از عنوان نسخه اول منتشر می‌شود و نباید انتظار Fallen Order 2 را برای عنوان آن داشته باشیم. جزئیات خاصی هنوز از پروژه منتشر نشده و تنها اطلاعات موجود صحبت‌های جف گراب است که ادعا می‌کند این بازی Star Wars Jedi: Survivor نام دارد و  تنها برای کنسول‌های نسل نهمی پلی استیشن 5، ایکس باکس سری ایکس و صد البته پلتفرم کامپیوتر عرضه خواهد شد.


بازی‌های بدون نام شوتر اول شخص و استراتژی

  • استودیو ریسپاون اینترتینمنت

شاید جالب باشد که بدانید ریسپاون علاوه‌بر دنباله Star Wars Jedi: Fallen Order، در حال کار روی توسعه دو نسخه دیگر بازی‌ از دنیای جنگ ستارگان است. بازی اول یک اثر شوتر اول‌شخص است که پیتر هرشمن (Peter Hirschmann) یکی از تهیه‌کنندگان بازی‌های Battlefront و کارگردان Medal of Honor: Above and Beyond را در تیم توسعه خود در اختیار دارد. مدت زمان زیادی از انتشار یک نسخه شوتر اول شخص لذت‌بخش از دنیای جنگ ستارگان می‌گذرد و این موضوع که توسعه این بازی به سازنده مجموعه تایتان‌فال سپرده شده است، به خودی خود می‌تواند هر طرفداری را سر ذوق بیاورد.

آخرین بازی جنگ ستارگان این استودیو هم ظاهرا یک اثر استراتژیک است که توسعه آن توسط استودیو Bit Reactor رهبری می‌شود. Bit Reactor یک استودیو تازه تأسیس است که توسط افراد استودیو Firaxis Games که با مجموعه XCOM شناخته می‌شوند، تشکیل شده است. بدون شک ریسپاون به روند توسعه بازی کمک خواهد کرد، اما این هنر سازندگان مجموعه XCOM است که باید دنیای جنگ ستارگان را با بازی‌های ویدیویی سبک استراتژی ادغام کنند. در حال حاضر اطلاعات دیگری از این دو بازی در دسترس نیست و احتمالا باید مدت زمان نسبت زیادی را برای تجربه آن‌ها منتظر بمانیم.


قهرمانان بازی Star Wars: Hunters

بازی Star Wars: Hunters

  • استودیو Zynga

Star Wars: Hunters یک بازی جدید فری‌توپلی و چندنفره از استودیو Zynga است که قرار است امسال برای کنسول‌ نینتندو سوییچ و پلتفرم موبایل منتشر شود. این بازی یک اثر اکشن سوم‌شخص است که می‌توان المان‌های زیادی را از آثار شوتر قهرمانی در آن پیدا کرد. در این بازی با شخصیت‌های جدیدی از دنیای Star Wars آشنا می‌شویم که هرکدام با کلاس‌ها و نقش‌های مختلف خود به بازیکنان اجازه می‌دهند تا تجربه‌ای منحصربه‌فرد و لذت‌بخش از یک بازی جنگ ستارگان داشته باشند.

بازی، بازیکنان را در حالت همزمان به‌یکدیگر متصل می‌کند تا در مکان‌های مختلف دنیای جنگ ستارگان وارد نبرد شوند. مبارزات بازی به‌صورت نوبتی و با سرعت بالا خواهد بود و سازندگان اثری با جلوه‌های گرافیکی چشم‌نوازی را در اختیار بازیکنان قرار خواهند داد. Star Wars: Hunters داستان پس از سقوط امپراطوری کهکشانی را روایت می‌کند و شخصیت‌های جدیدی شامل یک جنگجوی ووکی، یک استفاده‌کننده از نیروی تاریک و درنهایت یک جایزه‌بگیر و استورم‌تروپر سلطنتی را در خود جای داده است.

با توجه با سابقه درخشان Zynga در توسط بازی‌های موبایل، انتظار می‌رود تا این بازی به یک اثر موفق و سرگرم‌کننده از مجموعه جنگ ستارگان تبدیل شود و تجربه‌ای به‌یادماندنی را در اختیار کاربران پلتفرم موبایل و کنسول نینتندو سوییچ قرار دهد.


اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده