نویسنده: مسیح کریمی
// یکشنبه, ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۰۱

بررسی نشانه‌های حضور نورمن آزبورن در دنیای سینمایی مارول و احتمال ایجاد گروه Sinister Six

آیا ممکن است از هم‌اکنون نورمن آزبورن در دنیای سینمایی مارول حضور داشته باشد؟ آیا ممکن است فیلم Spider-Man: Far From Home زمینه مناسب برای خلق گروه Sinister Six را محیا کند؟ برای رسیدن به جواب سوالات خود با ادامه مقاله همراه شوید.

فیلم Captain America: Civil War (کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی) اولین حضور مرد عنکبوتی در دنیای سینمایی مارول بود که در سال ۲۰۱۶ اکران شد و پس از آن این شخصیت در فیلم Spider-Man: Homecoming (مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه) بازگشت و حال پس از حضوری پر رنگ در اتفاقات فیلم Avengers: Infinity War (اونجرز: جنگ بی نهایت)، قرار است شاهد بازگشت این ابرقهرمان محبوب در فیلم Spider-Man: Far From Home (مرد عنکبوتی: دور از خانه) باشیم. بااین‌حال، یکی از سوالاتی که طرفداران اسپایدرمن از لحظه حضور این شخصیت در دنیای سینمایی مارول در ذهن خود داشتند این بود که نورمن آزبورن و پسرش هری آزبورن در حال حاضر کجا هستند و آیا ما قرار است شاهد حضور این دو شخصیت باشیم؟ با اینکه با یک نگاه گذرا قطعا جواب شما منفی است، اما هنوز برای حضور نورمن آزبورن و تبدیل شدن او به گرین گابلین در دنیای سینمایی مارول دیر نشده است. گرین گابلین را شاید بتوان بزرگ‌ترین دشمن اسپایدرمن در دنیای کامیک دانست، اما در دنیای کامیک، پیتر پارکر در دوران کالج هری آزبورن را ملاقات می‌کند و اساسا پیتر در MCU هنوز در دوران دبیرستان است و بدین ترتیب هنوز فرصت برای ملاقات این دو شخصیت وجود دارد. بااین‌حال، شاید سؤال اصلی این باشد که آیا نورمن آزبورن اصلا در دنیای سینمایی مارول حضور دارد؟ جواب این سؤال در حال حاضر کاملا روشن نیست، اما مارول به اندازه کافی سرنخ و Easter Egg در اختیار طرفدارانش قرار داده تا نه‌تنها در فیلم Spider-Man بلکه در دیگر فیلم‌های دنیای سینمایی مارول به‌دنبال نشانه‌هایی از حضور نورمن آزبورن باشند. علاوه‌بر این، مارول تنها سرنخ برای نورمن آزبورن قرار نداده و از هم‌اکنون نشانه‌هایی از احتمال حضور گروه Sinister Six (شش خبیث) در دنیای سینمایی مارول نیز وجود دارد و به نظر می‌رسد که در قسمت جدید فیلم اسپایدرمن پیش زمینه ایجاد این گروه را مشاهده کنیم. در ادامه این مقاله به تمامی سرنخ‌های موجود در مورد احتمال حضور نورمن آزبورن و دلیل اینکه چرا فیلم Spider-Man: Far From Home ممکن است پیش زمینه‌ای برای ایجاد گروه یا حتی فیلم Sinister Six باشد، خواهیم پرداخت.

Spider-Man: Homecoming

منشا مرموز مرد عنکبوتی

زمانی‌که مرد عنکبوتی رسما به دنیای سینمایی مارول اضافه شد، مارول استودیو تصمیم گرفت که این شخصیت را بدون نمایش منشا داستانی وارد این مجموعه کند و باتوجه‌به اینکه ما طی کمتر از دو دهه دو بار شاهد آن بودیم، تصمیم منطقی به نظر می‌رسید. بااین‌حال، در کامیک مقدمه فیلم Spider-Man: Homecoming نیز شاهد این موضوع نبودیم و درواقع بازگویی اتفاقات فیلم Captain America: Civil War؛ بیشتر اتفاقات این کامیک را به خود اختصاص داده بود. همه بر این باورند که داستان تبدیل شدن پیتر پارکر به اسپایدرمن را می‌دانند، اما سؤال ساده این است که او در دنیای سینمایی مارول چگونه به این قدرت دست پیدا کرده و عنکبوت رادیو اکتیو دنیای سینمایی مارول از کجا آمده است. در کامیک‌های اصلی یک عنکبوت در یک آزمایش علمی تحت تابش قدرتمند اشعه رادیو اکتیو قرار گرفته و درنهایت نیز به پیتر پارکر رسید و او را نیش زد. حال یک نظریه وجود دارد و آن هم این است که منشا عنکبوت دنیای سینمایی مارول ممکن است از آزمایشگاه آزکورپ باشد که در سفر علمی مدرسه این نمونه فرار کرده و درنهایت پیتر پارکر را نیش زده باشد.

اطلاعات زیادی از منشا مرد عنکبوتی در دنیای سینمایی مارول در دسترس نیست

بدیهی است که اگر منشا اسپایدرمن در دنیای سینمایی مارول از کامیک Ultimate Universe الهام گرفته شده باشد، نورمن آزبورن می‌تواند نقش مهمی را در تبدیل شدن پیتر پارکر به مرد عنکبوتی داشته باشد. اما سؤال کلیدی این است که تنها یک عنکبوت وجود داشته است؟ در Ultimate Universe آزبورن هرگز متوجه نشد که پیتر پارکر چه توانایی‌های فوق‌العاده را به دست آورده است. او اعتقاد داشت که این عنکبوت‌ها مهندس ژنتیکی، کلیدی برای باز کردن گام بعدی تکامل انسان‌ها هستند و او به آزمایش روی عنکبوت‌ها ادامه داد. این موضوع درواقع می‌تواند به مارول کمک کند که شخصیت‌های عنکبوتی دیگری را نیز وارد دنیای سینمایی مارول کند که مهم‌ترین این شخصیت‌ها، شخصیت مایلز مورالز است. حتی احتمال اینکه مایلز هم‌اکنون در دنیای سینمایی مارول حضور داشته باشد، نیز وجود دارد و بنابراین چنین پتانسیلی در آینده دنیای سینمایی مارول می‌تواند وجود داشته باشد. اگر نورمن آزبورن و شرکت آزکورپ در دنیای سینمایی مارول وارد شوند، قطعا حضور یک اسپایدرمن دیگر نیز می‌تواند منطقی باشد.

Vulture in Spider-Man: Homecoming

خریدار اصلی تکنولوژی والچر چه کسی بود؟

نورمن آزبورن ممکن است یکی از اولین خریداران تکنولوژی آدرین تومز باشد

فیلم Spider-Man: Homecoming درواقع با چند سؤال بدون جواب به پایان رسید و یکی از این سؤال‌ها این بود که خریدار اصلی تکنولوژی والچر چه کسی بود؟ در سال ۲۰۱۲ و پس از حمله چیتاری‌ها به نیویورک، آدرین تومز شروع به فروش غیر قانونی تکنولوژی چیتاری‌ها در بازار سیاه کرد. بااین‌حال، تنها پس از چهار سال آدرین تومز و گروهش شروع به فروش سلاح‌های پیشرفته به جنایتکاران و مجرمانی چون آرون دیویس ملقب به پراولر کرد که شاهد گسترش استفاده از این سلاح‌ها در سطح خیابان بودیم. پس اولین مشتریان والچر چه کسی بوده است؟ تومز یک تاجر هوشمند بود و بنابراین او مطمئن است که در ابتدا باید با تولید کنندگان اسلحه معامله کند. پس شاید به همین دلیل باشد صنایع همر (Hammer Industries) شروع به ساخت و توسعه گلوله بسیار پیشرفته و مرگبار جودس کرد که این گلوله را پیش از این در فصل اول سریال Luke Cage (لوک کیج) و فصل چهارم سریال Agents of SHIELD (ماموران شیلد) مشاهده کرده بودیم. پس یک سناریو دیگر این است که نورمن آزبورن به‌عنوان یک صنعتگر نابغه و توسعه‌دهنده سلاح‌های پیشرفته، می‌تواند یکی دیگر از مشتریان آدرین تومز باشد. درواقع قابل انتظار است که آزبورن به خرید سلاح‌های چیتاری‌ها، تکنولوژی اولتران و حتی بمب‌های گرانشی دارک الف‌ها علاقه‌مند باشد. بااین‌حال، یک سؤال در اینجا وجود دارد و آن این است که این شرکت‌ها به اندازه‌ای که دیگر نیازی به فناوری چیتاری نداشته باشند، اقدام به خرید آن کرده‌اند یا ممکن است تنها چند نمونه برای توسعه و کار روی آن در آزمایشگاه‌های خود خریداری کرده باشند؟ بنابراین اگر جواب این سؤال مثبت باشد، پس در فیلم Spider-Man: Homecoming آدرین تومز مجبور می‌شود که به‌دنبال مشتریان جدیدی برود.

Avengers Tower

چه کسی برج اونجرز/تونی استارک را خرید؟

پس از حوادث فیلم Avengers: Age of Ultron (انتقام‌جویان: عصر اولتران)، مقر اونجرز از برج استارک به یک مکان دیگر انتقال پیدا کرد و در فیلم Spider-Man: Homecoming شاهد فروش این برج بودیم، اما سؤال اصلی اینجا است که چه کسی واقعا برج استارک را خریده است؟ برج استارک مانند هر برج دیگری نیست و درواقع تبدیل به نمادی در دنیای سینمایی مارول تبدیل شده بود و حال شاید در نگاه اول رید ریچاردز این برج را خریده باشد تا راهی مناسب برای معرفی گروه Fantastic Four (چهار شگفت انگیز) در دنیای سینمایی مارول ایجاد شود. بااین‌حال، در آن زمان حتی بحث خرید فاکس قرن بیستم توسط والت دیزنی نیز مطرح نبود و کوین فایگی، رئیس مارول استودیو، نیز بارها تاکید کرده است که تا زمان نهایی شدن این ادغام، این شرکت کار روی فیلمی براساس مجموعه Fantastic Four یا X-Men (ایکس من) را آغاز نخواهد کرد. بااین‌حال، یک نظریه محبوب‌تر که می‌تواند به واقعیت نیز نزدیک‌تر باشد، وجود دارد. درواقع برخی از طرفداران اعتقاد دارند که نورمن آزبورن برج استارک را خریداری کرده است.

در فیلم Spider-Man: Homecoming برج تونی استارک به یک شخص ناشناس فروخته شد

درواقع هر شخصی نمی‌تواند چنین برج گران قیمتی را خریداری کند و نورمن آزبورن یکی از این افراد است که توانایی خرید آن را دارد. این برج می‌تواند ایده پایه گذاری سازمان آزکورپ در پایگاه سابق اونجرز باشد و همچنین این می‌تواند نشان دهد که آزبورن جاه طلب به‌دنبال قدم گذاشتن در جای پای تونی استارک است و این خرید می‌تواند او را بسیار در محافل عمومی معروف کند و او را به سر زبان‌ها بیندازد. این برج یکی از انقلابی‌ترین و پاک‌ترین آسمانخراش‌های دنیا است که از آرک رکتورهای استارک برای نیرودهی آن استفاده می‌شود. این بدان معنا است که آزبورن با خرید برج استارک می‌تواند به این رکتور بسیار پیشرفته نیز دسترسی پیدا کند و شروعی برای امپراطوری او باشد. در کامیک Dark Reign، آزبورن به‌دنبال شخصی سازی لباس آیرون من برای خود بوده است و این علاقه مندی به استارک و آزمایش روی کارهای او می‌تواند در دنیای سینمایی مارول نیز وجود داشته باشد.

Ant-Man and the Wasp

خریدار مرموز سانی برچ چه کسی بود؟

سانی برچ در فیلم Ant-Man and the Wasp به‌دنبال فروش تکنولوژی هنک پیم به یک خریدار ناشناس بود

فیلم Ant-Man and the Wasp (مرد مورچه‌ای و واسپ) با یک سؤال بدون جواب به پایان رسید. در طول این فیلم متوجه شدیم که سانی برچ به‌دنبال فروش تکنولوژی هنک پیم به یک مشتری ناشناس است که تا درنهایت نیز در پایان فیلم به این سؤال هرگز جواب داده نشد که واقعا چه کسی به‌دنبال آن بوده است. اگرچه بسیاری اعتقاد دارند این خریدار ممکن است دشمن اصلی قسمت سوم فیلم Ant-Man (مرد مورچه‌ای) باشد، اما با نگاهی دقیق‌تر ممکن است سرنخی از دشمن اسپایدرمن دیده شود. سانی پیشنهاد ۱ میلیارد دلاری را به هوپ برای خرید این تکنولوژی می‌دهد و به نظر می‌رسد که او پیشنهاد بسیار بزرگ‌تری را نیز از این خریدار ناشناس دریافت کرده بود. قطعا هر شخصی قابلیت پرداخت چنین هزینه‌ای را ندارد و هیچ گزینه‌ای منطقی‌تر از نورمن آزبورن که یکی از ثروتمندترین شخصیت‌های کامیک مارول است، در حال حاضر وجود ندارد. درواقع این موضوع می‌تواند نشان دهد که نورمن آزبورن از اهمیت زیادی برای مارول برخودار است و مارول حتی در فیلم‌های به غیر از فیلم‌های مستقل شخصیت اسپایدرمن نیز سرنخ‌هایی از آن را به جا گذاشته است. درواقع بسیار بعید است که یک شخص خیلی تصادفی برج استارک را خریداری کند و سپس به‌دنبال تکنولوژی پیم باشد و اگر ما در مورد دنیای سینمایی مارول داریم صحبت می‌کنیم، قطعا هیچ یک از این اتفاقات تصادفی نیست.

green goblin - norman osborn

توافق احتمالی مارول و سونی پیکچرز برای حضور نورمن آزبورن در دنیای سینمایی مارول

پس از موفقیت فیلم Spider-Man: Homecoming در گیشه، سونی پیکچرز تصمیم به توسعه و گسترش دنیایی براساس شخصیت‌های مرد عنکبوتی گرفت که فیلم Venom (ونوم) اولین فیلم این مجموعه است و فیلم Morbius (موربیوس) قرار است دومین فیلم این مجموعه باشد. یکی از پروژه‌های مدنظر سونی پیکچرز فیلم Silver and Black (سیلور و بلک) بود که ساخت آن لغو شد و در ادامه سونی تصمیم گرفت که فیلم مستقل این دو شخصیت را جداگانه تولید و منتشر کند. طبق اطلاعات فاش شده از فیلمنامه این فیلم، در فیلم Silver and Black قرار بود شاهد حضور شخصیت نورمن آزبورن باشیم که به نظر می‌رسید که قرار بود حضور پر رنگی را نیز در این مجموعه داشته باشد و حتی احتمال ساخت فیلم مستقل این شخصیت نیز وجود داشت. بااین‌حال، دنیل ریکتمن، از اینسایدرهای شناخته شده، توییتی را در ماه اکتبر ۲۰۱۸ منتشر کرد که طبق آن، مارول برنامه‌های بسیار بزرگی برای نورمن آزبورن در آینده دنیای سینمایی مارول دارد.

نورمن آزبورن در ابتدا قرار بود در فیلم Silver and Black حضور داشته باشد، اما به نظر می‌رسد سونی و مارول برای حضور این شخصیت در دنیای سینمایی مارول توافق کرده‌اند

بااین‌حال، گفته می‌شود که مارول با سونی پیکچرز برای حضور میستریو و نورمن آزبورن در دنیای سینمایی مارول به توافق رسیده و در مقابل کراون شکارچی بخشی از دنیای سونی پیکچرز باقی خواهد ماند. بدین ترتیب در فیلم Spider-Man: Far From Home قرار است شاهد حضور شخصیت میستریو باشیم. همچنین شایعاتی نیز منتشر شده که مارول به‌دنبال استخدام یک بازیگر برای نقش نورمن آزبورن است و این احتمال وجود دارد که مارول به‌دنبال استخدام بازیگر برای نقش هری آزبورن نیز باشد. بااین‌حال، قابل انتظار است که شاهد حضور پر رنگ نورمن آزبورن در قسمت سوم فیلم Spider-Man باشیم، اما می‌تواند حضور این شخصیت در یک صحنه پس از پایان فیلم Spider-Man: Far From Home همه طرفداران را غافلگیر کند. اگرچه مارول پیش از این گفته بود که تمرکزش روی شخصیت‌های شروری است که پیش از این در فیلم‌های اسپایدرمن مشاهده نکرده بودیم، اما ممکن است زمان آن رسیده باشد که یکی از دشمنان اصلی مرد عنکبوتی را در دنیای سینمایی مارول مشاهده کنیم. بااین‌حال، تمامی این موارد تنها با تمدید قرارداد همکاری مارول استودیو با سونی پیکچرز رخ خواهد داد.sinister six

آیا فیلم Spider-Man: Far From Home قرار است پیش زمینه فیلم Sinister Six یا پیدایش این گروه را ایجاد کند؟

طبق شایعات منتشر شده، نورمن آزبورن قرار است حضور پر رنگی را در آینده دنیای سینمایی مارول داشته باشد. اگر این موضوع درست باشد و این شخصیت را در قسمت سوم فیلم Spider-Man مشاهده کنیم، پس نباید انتظار داشت که تنها در یک فیلم شاهد حضور گرین گابلین باشیم و به نظر می‌رسد که مارول برنامه‌های بزرگ‌تری برای این شخصیت دارد. از زمان اکران فیلم Spider-Man: Homecoming در سال ۲۰۱۷، گمانه زنی در مورد احتمال ساخت فیلم Sinister Six یا احتمال حضور آن در قسمت سوم فیلم اسپایدرمن ایجاد شد. در فیلم Homecoming شاهد معرفی شخصیت آدرین تومز (والچر)، مک گارگان (اسکورپیون) و هرمان شولتز (شوکر) بودیم که این سه شخصیت از اعضای اصلی این گروه محبوب هستند. همچنین در حال حاضر می‌دانیم که در فیلم Spider-Man: Far From Home قرار است شاهد حضور شخصیت کوینتین بک (میستریو) باشیم که او یکی دیگر از اعضای اصلی گروه Sinister Six است. اگرچه هنوز نشانه‌هایی از حضور شخصیت دکتر اختاپوس در دنیای سینمایی مارول دیده نمی‌شود، اما این بدان معنا نیست که شخصیت دیگری نمی‌تواند رهبری این گروه را بر عهده داشته باشد. پیش از این گرین گابلین در کامیک Sinister Twelve (دوازده خبیث) رهبری این گروه را بر عهده داشت و قطعا در دنیای سینمایی می‌توان تغییراتی این چنینی را ایجاد کرد.

Spider-Man: Far from Home

تاکنون شاهد معرفی برخی از اعضای اصلی گروه Sinister Six مثل والچر، اسکورپیون، میستریو و شوکر در دنیای سینمایی مارول بوده‌ایم

اگرچه کراون شکارچی، یکی از اعضای اصلی این گروه ظاهرا قرار نیست در دنیای سینمایی مارول حضور پیدا کند، اما با کمی تغییرات در اعضای گروه می‌توان زمینه را برای ایجاد گروه Sinister Six ایجاد کرد. اما سؤال اصلی اینجا است که چرا فیلم Far From Home می‌تواند نقش مهمی را در ایجاد یک پیش زمینه برای این گروه یا حتی فیلمش داشته باشد. در حال حاضر می‌دانیم که آدرین تومز و مک گارگان در یک مکان زندانی هستند و به نظر می‌رسد که تینکرر و شوکر نیز فراری و تحت تعقیب باشند. در فیلم Far From Home قرار است شاهد حضور والچر نیز باشیم که این موضوع می‌تواند به معنای ملاقات او با میستریو باشد یا حتی ممکن است نورمن آزبورن به ملاقات او برود. حال یک نظریه وجود دارد و آن هم این است که نورمن آزبورن تینکرر و شوکر را استخدام می‌کند و حال این دو شخصیت برای آزکورپ کار خواهند کرد. بدین ترتیب حضور نورمن آزبورن می‌تواند زمینه ساز ایجاد گروه Sinister Six در دنیای سینمایی مارول باشد، اما اگر گرین گابلین را نیز حساب کنیم، در حال حاضر تنها ۵ شخصیت در بین اعضای این گروه دیده می‌شوند.

گرین گابلین می‌تواند رهبری گروه Sinister Six را بر عهده داشته باشد

درواقع در فیلم Spider-Man: Far From Home ممکن است شخصیت دیگری نیز حضور داشته باشد که هنوز اطلاعاتی از آن فاش نشده است و این احتمال وجود دارد که تمامی شخصیت‌های این گروه در این فیلم مشخص و معرفی شوند. علاوه‌بر این، اگر کمی عقب‌تر برویم شخصیت پراولر در فیلم Homecoming نیز حضور داشت که می‌تواند گزینه بسیار مناسبی برای گروه Sinister Six نیز حساب شود و حتی ممکن است در دنباله این فیلم نیز حضور داشته باشد. اگرچه در اولین تریلر فیلم Far From Home نشانه‌هایی از احتمال حضور سندمن یا هایدرومن دیده شده، اما در حال حاضر احتمال حضور این دو شخصیت در دنیای سینمایی مارول کمرنگ است. بااین‌حال، مارول می‌تواند کارت گروه Sinister Six را در فیلم Spider-Man 3 استفاده نکند و در این فیلم علاوه‌بر حضور گرین گابلین، شاهد حضور یک شخصیت شرور دیگر نیز باشیم که درنهایت این دو فیلم می‌توانند نقش بسیار مهمی را در پیش زمینه ساخت فیلم Sinister Six داشته باشند. بااین‌حال، اگر به نحوی شاهد ارتباط شخصیت میستریو، اسکورپیون، شوکر و والچر با گرین گابلین باشیم، می‌توان انتظار داشت که گروه Sinister Six را در دنیای سینمایی مارول مشاهده کنیم و باید دید که مارول چه برنامه‌ای را برای این گروه دارد. با اینکه در حال حاضر حضور نورمن آزبورن یا ساخت یک اقتباس از گروه Sinister Six در حد شایعه و حدس و گمان است، اما می‌تواند خبر غافلگیر کننده مارول برای طرفداران دنیای سینمایی مارول در فاز چهارم آن باشد.


منبع CBR Screenrant
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده