نویسنده: مهرداد داودی
// چهار شنبه, ۳۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۰۱

معرفی برنده باش؛ مسابقه‌ای با اجرای محمدرضا گلزار و جایزه دویست میلیون تومانی

مسابقه تلویزیونی «برنده باش» با هدف افزایش نرخ مطالعه در ایران با اجرای محمدرضا گلزار ساخته شده است، با معرفی این برنامه تلویزیونی همراه زومجی باشید.

مسابقه‌های تلویزیونی در ایران از سال‌های ابتدایی تاسیس تلویزیون در جریان بوده‌اند. اگر نگاهی به تاریخ این مسابقات تلویزیونی بیاندازیم، به مسابقه‌های نام‌آشنا و محبوبی مانند مسابقه هفته با اجرای مرحوم نوذری برخورد خواهیم کرد. اما در ابتدا بهتر است به این سوال پاسخ بدهیم که مسابقه تلویزیونی یعنی چه؟ در تعریفی ساده، مسابقه تلویزیونی (به لاتین Game Show) نوعی از رقابت و چالش است که در آن شرکت‌کنندگان به‌صورت تیمی یا فردی به رقابت‌های مختلفی مانند پاسخ به سوال‌های مجری و حل کردن معما خواهند پرداخت. این مسابقه‌ها به صورت معمول برای برنده یا افراد برتر جایزه‌های قابل توجه‌ای در نظر می‌گیرند. حال به نقطه‌ی اول متن بازگردیم؛ این مسابقه‌ها درایران به شکل‌های مختلف در جریان بوده‌اند و همیشه بینندگان منحصر به فرد خود را داشته‌اند. از مدتی پیش اخباری مبنی بر یک مسابقه تلویزیونی با اجرای محمدرضا گلزار رد و بدل می‌شد؛ مسابقه‌ای که برنده باش نام دارد و اولین قسمت آن پنجشنبه‌ گذشته روی آنتن شبکه سه رفت.

محمدرضا گلزار

برنده باش، با اجرای محمدرضا گلزار یک مسابقه تلویزیونی است. هدف اصلی این برنامه افزایش میل مطالعه در مردم ایران عنوان شده است، این یعنی سازندگان این برنامه قصد دارند تا با اهدای جوایز به برندگانی که از اطلاعات عمومی بالایی برخوردارند، میل به مطالعه و در نتیجه سرانه مطالعه در کشور را بالا ببرند. زیرا همانطور که احتمالا می‌دانید سرانه مطالعه در ایران از لحاظ آماری بی‌نهایت ضعیف و ناامید کننده است. در هر قسمت از مسابقه «برنده باش» چهارنفر به نوبت در مقابل محمدرضا گلزار، مجری برنامه قرار می‌گیرند. این افراد باید به پانزده سوال چهار گزینه‌ای پاسخ بدهند. پر واضح است که سوالات برنامه به مرور برای هر شرکت‌کننده سخت و سخت‌تر خواهند شد. برنامه «برنده باش» پنجشنبه‌ و جمعه هر هفته ساعت ۲۲:۳۰ از شبکه سه سیما پخش خواهد شد.

برنده باش یک برنامه تلویزیونی با جایزه‌ای دویست میلیون تومانی است

هر شرکت‌کننده در برنامه سه گزینه‌ی کمکی به‌نام‌های «پنجاه-پنجاه»، «کمک از حاضران» و «تماس تلفنی» خواهد داشت. گزینه «پنجاه-پنجاه» به این معنی است که دو گزینه غلط از میان پاسخ‌های سوال حذف خواهد شد. در گزینه «کمک از حاضران» پاسخ سوال از میان بینندگان حاضر در استودیو نظرخواهی می‌شود و نتیجه برحسب درصد به نمایش در می‌آید. در گزینه «تماس تلفنی» نیز با یکی از نزدیکان شرکت‌کننده که از قبل با او هماهنگ شده است تماس گرفته خواهد شد. با اینکه پیش از این اعلام شده بود جایزه برنامه صد میلیون تومان خواهد بود، قسمت اول این برنامه با جایزه کلی دویست میلیون تومان پخش شد. شرکت کنندگان این برنامه با پاسخ دادن به هر سوال مبلغ مشخصی برنده خواهند شد. مسابقه برنده باش برای شرکت کنندگان در مسیر رسیدن به جایزه دویست میلیون تومانی دو نقطه امن ده و سی و پنج میلیون تومانی در نظر گرفته است. نقاط امن به این معنی هستند که وقتی شرکت‌کننده به این نقطه می‌رسد، در صورت پاسخ اشتباه به سوالاتِ بعد از نقطه‌ی امن، در هر صورت مبلغ آخرین نقطه‌ی امن خود را دریافت خواهد کرد. فهرست شماره سوال‌ها و مبلغ‌ جایزه مشخص شده برای هر سوال مسابقه «برنده باش» به شرح زیر است.

شماره سوالمبلغ جایزه (به ریال)
۱۱۰,۰۰۰,۰۰۰
۲۲۰,۰۰۰,۰۰۰
۳۳۰,۰۰۰,۰۰۰
۴۵۰,۰۰۰,۰۰۰
۵۱۰۰,۰۰۰,۰۰۰
۶۱۵۰,۰۰۰,۰۰۰
۷۲۰۰,۰۰۰,۰۰۰
۸۲۵۰,۰۰۰,۰۰۰
۹۳۰۰,۰۰۰,۰۰۰
۱۰۳۵۰,۰۰۰,۰۰۰
۱۱۴۰۰,۰۰۰,۰۰۰
۱۲۶۰۰,۰۰۰,۰۰۰
۱۳۸۰۰,۰۰۰,۰۰۰
۱۴۱,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰
۱۵۲,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰
شرکت کنندگان و افراد حاضر در استودیوی «برنده باش» از بین افرادی انتخاب می‌شوند که در مسابقه‌ی اپلیکیشن «برنده باش» شرکت کرده‌اند

شرکت کنندگان و افراد حاضر در استودیوی «برنده باش» از بین افرادی انتخاب می‌شوند که در مسابقه‌ی اپلیکیشن «برنده باش» شرکت کرده‌اند. به بیان دیگر، برای شرکت در مسابقه برنده باش باید از طریق این اپلیکیشن اقدام کنید. به این صورت که افرادی برای مسابقه‌دادن در این برنامه انتخاب می‌شوند که جزو رتبه‌های بالا در رده‌بندی اپلیکیشن آن باشند و افرادی که به عنوان تماشگر در محل مسابقه حاضر هستند هم از بین مشترکان اپلیکیشن آن به صورت تصادفی انتخاب می‌شوند. البته دیگر علاقه‌مندان برای حضور در این برنامه نیز می‌توانند شماره تلفن خود را در قسمت پیام مستقیم صفحه اینستاگرام مسابقه «برنده باش» ارسال کنند. واضح است که علاقه‌مندان به شرکت در بخش رقابتی این برنامه باید اپلیکیشن «برنده باش» را نصب و در مسابقه آن شرکت کنند. در اپلیکیش این برنامه همچنین یک سری کد قرعه کشی در دسترس کاربر قرار خواهد گرفت و ۳۰۰  نفر از افرادی که حداقل یک کد قرعه کشی داشته باشند برای حضور در استودیو برنده باش به برنامه دعوت خواهند شد. همچنین در هر فصل یک خودروی یک صد میلیون تومانی بین تمام افرادی که کد قرعه‌کشی دارند برگزار خواهد شد. کدهای قرعه کشی به روش‌های مختلفی مانند پرداخت‌های درون برنامه‌ای، دیدن ویدیو و دعوت از دوستان در اختیار کاربر قرار می‌گیرد. همچنین کاربران می‌توانند در صورت تمایل، اقدام به خرید بسته‌های سوال بکنند تا در صورتی که در تلاش اول برای رسیدن به رتبه‌های بالا شکست خوردند، باز هم شانس خود را برای مسابقه دادن در مسابقه محمدرضا گلزار امتحان کنند.

اپلیکیشن برنده باش هم‌اکنون از طریق پلی استور در اختیار کاربران اندروید قرار دارد. کاربرانی که از سیستم عامل iOS استفاده می‌کنند نیز می‌توانند این برنامه را از طریق سیب اپ دانلود کنند.


اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده