نویسنده: فریده صالحی
// چهار شنبه, ۴ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۰۱

تیم Young Justice رسما تبدیل به آینده دنیای دی سی شد

یک گروه بسیار خاص، متشکل از قهرمانان جوان و ویژه اخیرا ثابت کردند که آینده دنیای دی سی محسوب می‌شوند. این گروه یانگ جاستیس نام دارد و رسما تایید شده است.

اخطار: ادامه این مطلب ممکن است بخش‌هایی از داستان قسمت ۱۵ سری کتاب کمیک Young Justice را فاش کند.

.

.

.

مدت خیلی زیادی است که تیم تین تایتانز و همچنین یانگ جاستیس، به‌عنوان بهترین قهرمانان جوان دنیای دی سی به حساب می‌آیند. اما باتوجه‌به اتفاقات و رویدادهای اخیری که هم در تیم تین تایتانز و هم تیم یانگ جاستیس رخ داده، تنها یکی از آن‌ها نشان داده که چقدر برای تهدیدها و چالش‌هایی که در مقابلشان قرار می‌گیرد آمادگی دارند. کم کم دیگر کاملا آشکار شده که تیم یانگ جاستیس، واقعا آینده ابرقهرمانان در دنیای دی سی محسوب می‌شوند؛ آن هم باتوجه‌به اینکه یانگ جاستیس اخیرا توسط تیم لیگ عدالت تایید شدند، آن هم درحالی‌که گروه تین تایتانز بار دیگر منحل شدند.

همان‌طور که می‌دانید، در طی این مدت یانگ جاستیس و تین تایتانز کاملا جداگانه فعالیت می‌کردند اما حالا واضح است که یانگ جاستیس، عملکرد چشمگیرتری نسبت به رقیب خود دارد. نسخه دیمین از تین تایتانز، تا حد خیلی زیادی با نسخه‌های قبلی تفاوت دارد. درست است که آن‌ها شروران را به میز محاکمه و اجرای عدالت می‌رساند اما اغلب اوقات این کار را با خشونت بسیار زیادی انجام می‌دهند. این تیم افرادی مانند رد ارو و کراش را شامل می‌شود؛ کسانی که دوست دارند با تاکتیک‌های خشن و مخفیانه کار خود را انجام دهند. آن‌ها حتی یک سری شرورها را دستگیر کردند و در تلاش بودند که تاکتیک‌های شستشوی ذهنی را روی آن‌ها اجرا کنند. زیرا قصد داشتند که بخش‌های تاریک آن‌ها را اصلاح کنند.

members of young justice

اما این کارها باعث می‌شد تا شرورها بیشتر از قبل خشن و وحشی شوند و حتی خود تیم را هم در خطر بسیار بزرگی قرار می‌داد. از آنجایی که این تیم هیچ ناظری نداشت و متحدانی وجود نداشتند که در صورت نیاز با آن‌ها تماس بگیرند، خیلی زود غیرقابل کنترل شدند؛ دث استروک توسط رد ارو به قتل رسید، کراش تحت تاثیر پدرش قرار گرفت و به شهروندان حمله می‌کرد و دیگر اعضای تیم هم مدام با یکدیگر درگیر بودند. حتی بعد از نجات دادن جین و دیگر افراد این نژاد از دست برادرش، ما در آرک آخر شاهد این بودیم که این قهرمان عرفانی و جادویی تین تایتانز را ترک می‌کند و آینده گروه را در شک قرار می‌دهد.

این در حالی است که یانگ جاستیس در یک وضعیت خطرناک‌تری قرار گرفته است؛ آن‌ها در سرتاسر مولتی ورس پرتاب می‌شوند تا واقعیت‌های دیگر را امتحان و با آن‌ها مبارزه کنند. آن‌ها بعد از اینکه از این ماجرا جان سالم به در بردند و روی خیلی دنیاها هم تاثیر مثبت گذاشتند، به زمین بازگشتند و بلافاصله دکتر گلوری را تحت هدف قرار دادند؛ شروری که مسبب ناپدید شدن‌های مکرر سوپر بوی بود. یانگ جاستیس بعد از جمع کردن قهرمانان نوجوان دیگری مانند Dial H for Hero، نائومی، ساید ویز و واندر تویینز، خیلی زود توانست گلوری را شکست دهد و او را به مقامات مناسب تقدیم کند. با وجود این اتفاقات دیگر کاملا واضح شد که این تیم خیلی زود به جایگاه رسمی‌ای می‌رسد؛ آن هم به‌عنوان جوخه جوان لیگ عدالت.

superboy and other members of young justice

حتی رهبر این گروه یعنی تیم دریک هم پیشنهاد کرد که برای جدی کردن این جایگاه، نام گروه را به Young Justice League تغییر بدهند. همین نکات نشان می‌دهند که یانگ جاستیس دیگر واقعا برای این آماده می‌شود که آینده دنیای قهرمانی دی سی باشد. یانگ جاستیس یک گروه معمولی با یک پویایی مشخص نیستند. بلکه این تیم اتحاد آزاد یک سری قهرمانان جوان است که می‌توانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند و هر زمان که نیاز شد و مناسب بود، با هم متحد شوند؛ شبیه به همان ساختاری که لیگ عدالت در Justice League Unlimited داشت و به اعضای خود اجازه می‌داد که هر از گاهی در مرکز توجه قرار بگیرند و حتی متحدان دیگر هم معرفی شوند.


منبع cbr
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده