// سه شنبه, ۲۳ دی ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۱۵

ماموریت مهمی در رویداد کمیکی Future State به هارلی کویین داده می‌شود

یکی از شرورهای اصلی دنیای بتمن، در رویداد Future State برای سازمان مجیستریت کار می‌کند و به‌نظر می‌رسد اخیرا هارلی کویین را به یک جوخه انتحاری تک‌نفره تبدیل کرد.

اخطار: ادامه این مطلب ممکن است بخش‌هایی از داستان قسمت ۱ سری کتاب کمیک Future State: Harley Quinn را برای شما فاش کند.

.

.

.

در طی سال‌های اخیر، بارها و بارها پیش آمده که هارلی کویین توسط منبع‌های مختلفی، به‌عنوان یک سلاح مورد استفاده قرار بگیرد. از میان مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به جوکر اشاره کرد که در طی جنگ‌های خود علیه بتمن، هارلی را مورد سوءاستفاده قرار داد. مقلا بعد از رویداد فلش پوینت هم شخصیت آماندا والر در دنیای دی سی، از او در تیم جوخه انتحاری استفاده کرد. اما اینطور به‌نظر می‌رسد که اصلا مهم نیست هارلی چقدر تلاش کند. باز هم افرادی هستند که حتی در خط زمانی آینده هم از او فقط به‌عنوان یک سلاح قدرتمند استفاده می‌کنند و چنین نگاهی به او دارند. در خط زمانی Future State هارلی کویین توسط نیروهای مجیستریت دستگیر می‌شود.

او بعد از دستگیری به واسطه آن‌ها مجبور می‌شود که شرورهای سرکش دیگری را دنبال و شکار کند؛ چیزی که باعث می‌شود او به یک جوخه انتحاری تک‌نفره و زنانه در شهر گاتهام تبدیل شود. همان‌طور که قبلا هم عنوان شده بود، در این خط زمانی، نیروهای سازمان مجیستریت کنترل شهر گاتهام را در دست گرفتند و سیستم خودشان را در این شهر بنا کرده‌اند؛ یک سیستم محکم تقریبا فاشیستی که مردم را تحت کنترل گرفته است. این سیستم کنترلی حالا هارلی کویین را هم شامل می‌شود. او که توسط این نیروها دستگیر شده، به زندان برده می‌شود تا توسط یکی دیگر از شرورهای سابق بتمن بازجویی شود: این شرور هم کسی نیست جز دکتر جاناتان کرین، اسکرکروی سابق.

جاناتان کرین در حال کتک زدن هارلی کویین

کرین که جایگاهی را در سازمان مجیستریت در گاتهام پیدا کرده، تصمیم دارد تا به نام این سازمان روی یک سری از جنایتکاران خاص شهر تحقیق و بررسی‌هایی انجام دهد. کرین برای رسیدن به همین هدف هم کویین را دستگیر کرده است تا بلکه بتواند به این طریق کاری کند که هارلی به واسطه تجربیات زیاد خود به‌عنوان یک روانشناس و همچنین طرز فکری که دارد، همان جنایتکاران خاص را شکار کند و آن‌ها را در مقابل عدالت قرار دهد تا به سزای اعمال خود برسند. با اینکه هارلی در ابتدا در همکاری با کرین تردید داشت، اما سرانجام نرم شد؛ زیرا به او قول داده شده بود که محدودیت کمتری برایش وجود دارد و احتمالا او می‌تواند بخشی از حقوق خود را هم پس بگیرد.

او بلافاصله توانست ارزش خود را به کرین ثابت کند؛ آن هم با دستگیری پروفسور پیگ و فایرفلای و همچنین بررسی اقدامات آن‌ها از لحاظ روانشناسی که متوجه شود چطور می‌تواند به آن‌ها دسترسی داشته باشد و روی مغزشان کار کند. به همین ترتیب، هارلی رسما به استخدام اسکرکرو درآمد؛ آن هم درحالی‌که به خاطر همکاری موثر خود، بیش‌ازپیش پاداشی را دریافت می‌کند. اما درست همانند جوخه انتحاری معمول، هارلی هنوز هم به‌صورت مداوم در آستانه مرگ قرار دارد و اگر دست از پا خطا کند، به مرگ دچار می‌شود. هارلی برای هدف بعدی خود یعنی بلک ماسک، اقدامات مخصوص خودش را هم انجام داد؛ کسی که در دوران رویداد Future State به یکی از آخرین تهدیدهای قانون مجیستریت تبدیل شده است.

هارلی کویین در حال صحبت کردن با جاناتان کرین

دیدن هارلی کویین که به اجبار در چنین موقعیتی قرار گرفته، در عین دلخراش بودن، تا حدودی جالب هم به‌نظر می‌رسد. بخش عمده‌ای از رشد شخصیتی اخیر هارلی باعث شد تا او استقلال کامل خود را درک کند؛ جدا از جوکر و نفوذی که او روی هارلی داشت و همچنین زمانی‌که او در تیم جوخه انتحاری بود. در آینده‌ای که توسط مجیستریت کنترل می‌شود، نمی‌توان کار دیگری را انجام داد؛ مگر اینکه به اجبار طبق دستورها آن‌ها پیش بروی. در غیر این صورت، درست همانند پارتیزان‌های باقیمانده در شهر گاتهام، در معرض خطر دستگیر شدن یا کشته شدن در همان خیابان‌هایی که در تلاش برای محافظت از آن‌ها هستند، قرار خواهی گرفت.

البته این احتمال هم وجود دارد که هارلی با حضور در این نقش و بازی با قوانین این سازمان به مدت کافی، بتواند راهی را برای خروج از این مخمصه و بازیابی آزادی خود پیدا کند. شاید او حتی بتواند با اعضای خانواده بتمن که در دوران Future State فعالیت می‌کنند، ارتباط برقرار کند؛ باتوجه‌به اینکه او بعد از حوادثی مانند رویداد جنگ جوکر، به مرور زمان در حال نزدیک شدن به این قهرمانان است. اما تا آن زمان، هارلی موظف است که دستورهای زندان‌بان‌های جدید خود را درست و دقیق انجام دهد؛ دقیقا همان نوع وظایفی را که قبلا به او محول می‌شد، حالا هم باید به‌طور موثر انجام دهد و در دستگیر کردن مجرمان کمک کند؛ تا بلکه به این طریق بتواند بدهی خودش را تسویه کند.


منبع cbr

اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده