معرفی شخصیت جسیکا جونز، بهترین کاراگاه خصوصی نیویورک

معرفی شخصیت جسیکا جونز، بهترین کاراگاه خصوصی نیویورک

جمعه, ۲۹ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۰۱

در این قسمت از سری مقالات معرفی شخصیت‌های کتاب‌های کمیک، به سراغ بهترین کاراگاه خصوصی شهر نیویورک و همسر لوک کیج یعنی جسیکا جونز دنیای مارول کامیکس می‌رویم.

جسیکا جونز یک محقق خصوصی سابق و همچنین یک ابرقهرمان بازنشسته محسوب می‌شود. جسیکا، با فردی به نام «لوک کیج» ازدواج کرده است. ثمره‌ی ازدواج آنها دختری بسیار کوچک به نام «دنیل» است. سری کتاب کمیک اختصاصی خودِ جسیکا جونز در ماه اکتبر سال ۲۰۱۶ منتشر شد. او به همراه همسر خود تبدیل به یکی از اعضای تیم انتقام جویان جدید شد و در طی این چند سال فعالیت، عنوان‌های مستعاری مانند «جوول»، «نایترس» و «پاور وومن» را از آنِ خود کرده است.

پیش از اینکه هر اتفاقی برای جسیکا کمپل رخ دهد، او در حال صحبت کردن با پیتر پارکر (در آن زمان به پیتر پارکر علاقه داشت) بود؛ پیتر پارکری که هنوز توسط عنکبوت نیش زده نشده بود و به‌طبع قدرت‌های خاصی هم نداشت. پدر جسیکا توانست به‌واسطه‌ی رئیس خود یعنی تونی استارک، بلیط‌هایی برای دنیای دیزنی به‌دست بیاورد. زمانی که جسیکا در راه بازگشت به خانه بود و با پدر و مادرش در اتومبیل خانوادگی خود بودند، با یک کامیون نظامی که در حال حمل مواد شیمیایی رادیو اکتیو بود، برخورد کردند. پدر و مادر جسیکا در این تصادف جان خود را از دست دادند اما خود جسیکا چندین ماه به کما رفت. بعد از پشت سر گذاشتن این اتفاقات، او به یک یتیم‌خانه رفت و توسط خانواده‌ی جونز به فرزند خواندگی گرفته شد. جالب است بدانید که جسیکا زمانی از کما بیرون آمد که درست اواسط زمان حمله‌ی «گالاکتوس» به زمین بود. جسیکا بعد از بهبودی دوباره به دبیرستان میدتاون رفت و در آنجا نام‌نویسی کرد؛ مدرسه‌ای که در آن مدام مورد خشونت و قلدریِ فردی به نام «فلش تامپسون» قرار می‌گرفت.

زمانی که جسیکا مبارزه‌ی اسپایدرمن را دید، تحت تاثیر قرار گرفت. او تصمیم گرفت که همانند هر ابرقهرمان دیگری از قدرت‌های ابرانسانی خود در راه‌های مثبت و خوب استفاده کند

پیتر پارکر کاملا با جسیکا احساس همدردی می‌کرد زیرا خودِ او هم در کنار پدر و مادر واقعی‌اش بزرگ نشده بود. با این حال، جسیکا از دستِ او به‌شدت عصبانی شد زیرا فکر می‌کرد که پیتر احساس ترحم نسبت به او دارد. در همین برهه زمانی بود که او متوجه شد قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی رادیو اکتیوی باعث شد که قدرت‌های خاصی به‌دست آورد؛ او به واسطه همین قدرت فراانسانی، مقاومت و آسیب ناپذیری زیاد و توانایی پرواز به‌دست آورده بود. بعد از مدتی، جسیکا شاهد مبارزه‌ای بین اسپایدرمن و شروری به نام «سندمن»، آن هم در مدرسه‌شان بود. به همین دلیل تصمیم گرفت تا او هم از قدرت‌هایش در راه‌های مثبت و خوب استفاده کند. درست مانند هر قهرمان دیگری، زمانی که جسیکا کمپل جونز تبدیل به یک ابرقهرمان شد، مبارزه با جرم و جنایت را هدف اصلی خودش قرار داد. جسیکا در طی یکی از ماجراجویی‌های خود، به سراغ فردی به نام «پرپل من» رفت؛ فردی که توانایی کنترل ذهن دیگران را داشت. او کنترل ذهن جسیکا جونز را در دست گرفت و در چندین شرایط نامناسب و ناخوشایند از او استفاده کرد. پرپل من در نهایت تلاش کرد تا از او در کشتن یکی از ابرقهرمانان دیگر به نام «دردویل» استفاده کند اما به جای این کار، جسیکا به اولین نفری که در لباس قرمز دیده بود حمله کرد که در آن زمان هم این فرد قرمزپوش کسی نبود جز «اسکارلت ویچ». بعد از یک مبارزه با اعضای تیم انتقام جویان، آنها به جسیکا کمک کردند تا از بندِ اسارت ذهنی پرپل من آزاد شود و حتی جایگاهی را در تیم انتقام جویان به او پیشنهاد دادند. با این حال، جسیکا این پیشنهاد را نپذیرفت زیرا در آن زمان، او به‌شدت از اینکه توسط پرپل من از او سوء استفاده شد، پریشان شده بود.

از آنجایی که جسیکا جونز به مدت هشت ماه غیب شده بود و تقریبا هیچکس متوجه این موضوع نشد، جسیکا به‌شدت ناراحت شد و حرفه‌ی ابرقهرمانی را کنار گذاشت. او بعد از این کار، یک سازمان کاراگاهی خصوصی به نام Alias تاسیس کرد و به واسطه‌ی این سازمان برای ابرقهرمانان و همچنین مشتریان مرتبط با آن مانند «مت مورداک» فعالیت می‌کرد.

القاب و اسامی مستعار: جسیکا کمپل جونز کیج، کما گرل، مدلین، جسیکا کمپل جونز، جوول، نایترس و پاور وومن.

اعضای خانواده: دیو کمپل (پدر، مرحوم)، فیلیپ کمپل (برادر، مرحوم)، الیسا جونز (مادر ناتنی)، جنی (عمه‌ی ناتنی)، لوک کیج (همسر)، دنیل (فرزند)، جیمز لوکاس (پدر شوهر)، استر لوکاس (مادر شوهر) و جیمز لوکاس جونیور (برادر شوهر، مرحوم).

تیم‌ها: ای-فورس، انتقام جویان، دیلی باگل، دیفندرز، انتقام جویان جدید، انتقام جویان قانون شکن، انتقام جویان قدرتمند و سازمان Alias Investigations.

دوستان: الیسا جونز، انت من، بیست، بن اوریچ، کاپیتان آمریکا، کارول دنورز، کلیر تمپل، کلی کوارترمین، داکوتا نورث، دنیل کیج، دردویل، ددپول، هاوک آی، هل کت، هل استورم، آیرون فیست، جارویس، کیت بیشاپ، لوک کیج، من تینگ و اسکارلت ویچ و غیره.

دشمنان: کمیسترو، دیوید لاوسون، دکتر اختاپوس، جیگساو، نورمن آزبورن، اوول، پرپل من، هینو، اسکارلت ویچ، تانوس و ویکتوریا هند و غیره.

creation

جسیکا جونز شخصیتی است که توسط نویسنده‌ای به نام برایان مایکل بندیس و هنرمندی به نام مایکل گایدوس خلق شده است. مایکل بندس بعد از اینکه تصمیم گرفت که ایده‌ی اصلی او از استفاده کردن شخصیت «اسپایدر وومن» یا همان جسیکا درو برای یک مجموعه‌ی ادامه‌دار و خط داستانی آن مناسب نیست، به همراه همکار خود این شخصیت را خلق کرد تا در یکی از سری کتاب‌های کمیک کمپانی مارول به نام Alias حضور داشته باشد. به همین ترتیب، جسیکا جونز برای اولین بار توانست در ماه نوامبر سال ۲۰۰۱، آنهم در اولین قسمت سری کتاب کمیک Alias حضور داشته باشد. او دارای گذشته‌ای بود که باعث شد تبدیل به یک شخصیت جدید بشود. جسیکا در داستان‌هایش به‌گونه‌ای نشان داده شده بود که او با پیتر پارکر در یک دبیرستان درس می‌خواند و نسبت به او، یک علاقه‌ی یک طرفه دارد. سری کتاب کمیک Alias برای ۲۸ قسمت نوشته و منتشر شد و کار خود را در سال ۲۰۰۴ به اتمام رساند. از طرف دیگر، سری کتاب کمیک The Pulse برای ۱۴ قسمت و از ماه آپریل سال ۲۰۰۴ تا ماه می سال ۲۰۰۶ منتشر شد. سری کتاب کمیک اختصاصی خودِ جسیکا جونز در ماه اکتبر سال ۲۰۱۶ انتشار خود را آغاز کرد. او به همراه همسر خود تبدیل به یکی از اعضای تیم انتقام جویان جدید شد. همچنین این شخصیت به عنوان یک کاراکتر منظم و ثابت، در سری کتاب کمیک New Avengers ظاهر شد و از قسمت ابتدایی این مجموعه که در ماه آگوست سال ۲۰۱۰ منتشر شد، تا قسمت ۳۴ که در ماه ژانویه سال ۲۰۱۳ عرضه شد، حضور داشت. این شخصیت در ۶۷۵ کتاب کمیک حضور داشته که در هیچ کدام از این کتاب‌ها جان خود را از دست نداده است. 

جسیکا جونز به عنوان یک شخصیت جدید، زمان زیاد و البته سختی را پشت سر گذاشت تا بتواند جایگاه خود را در دنیای مارول پیدا کند؛ هم در خود داستان‌های کتاب‌های کمیک و هم در چشم‌انداز داستان‌سرایی. این شخصیت در طی مسیر خلقت خود به چندین مشکل برخورد کرد که وجود داستان گذشته‌ی او در این دنیای گسترده و همچنین ارتباط دوستانه‌ای که برخی از ابرقهرمانان داشت، یکی از همین مشکلات محسوب می‌شد. با این حال او رفته رفته موفق شد این مشکلات را پشت سر بگذارد و راه و مسیر خود را به سمت تبدیل شدن به یک قهرمان اصلی، صاف و هموار کند. در بخش زیادی از داستان‌هایی که جسیکا جونز در آنها بود، ما شاهد این هستیم که او چگونه با تجربه غم‌انگیزی که در رویارویی با پرپل من داشته دست و پنجه نرم می‌کند، چگونه دوست دارد کنترل کاملی روی فعالیت‌های ابرقهرمانه و نقش این چنینی خود داشته باشد و همچنین بعد از به دنیا آمدن فرزندش، ما شاهد این هستیم که جسیکا چگونه تلاش می‌کند که با بهترین روش‌ها از او مراقبت کند. با این حال، بعد از مدت‌ها جسیکا به همراه همسر خود یعنی لوک کیج، نقش شخصیت مرکزی تیم New Avengers را برعهده داد و در نهایت به نظر می‌رسد که او جایی را که بتواند نام آن را خانه بگذارد و یک نقش مهم و تعیین کننده داشته باشد، پیدا کرده است.

جسیکا جونز

 • سال‌های اولیه:

جسیکا جونز در قالب جوول، دوره‌ی ابرقهرمانی پر ماجرایی نداشت. ماجراها و داستان‌های جسیکا از جایی شروع شد که او در یک دعوا و مشاجره‌ای که در یک رستوران اتفاق افتاده بود و یک طرف ماجرا فردی به نام «زبدایا کیلگریو» یا همان پرپل من قرار داشت، مداخله کرد. کیلگریو از قدرت کنترل ذهن خود استفاده کرد تا جسیکا را تحت سلطه و کنترل خودش بگیرد. او از لحاظ روانی جسیکا را شکنجه می‌داد و او را مجبور می‌کرد تا در نقشه‌های مجرمانه و شیطانی‌اش، همراهی‌اش کند. بعد از اینکه کیلگریو، جسیکا را به عمارت انتقام جویان فرستاد تا دردویل را به قتل برساند، کارول دنورز (تنها عضو انتقام جویان که در واقع او را می‌شناخت) یا همان خانم مارول، به کمک جسیکا آمد و او را نجات داد. بعد از این جریان، جسیکا تحت روش‌های درمانی جین گری، عضو تیم مردان ایکس، قرار گرفت؛ روندی که جین گری در طی آن، یک سری موانع و حفاظ‌های ذهنی در ناخودآگاه جونز قرار داد تا او دیگر تحت تاثیر کنترل‌های ذهنی قرار نگیرد. در طی این برهه زمانی، جسیکا برای مدت کوتاهی با یکی از ماموران سازمان شیلد به نام «کلی کوارترمین» وارد رابطه شد.

 • نایترس:

بعد از اینکه جسیکا آسیب‌هایی از سمت کیلگریو را متحمل شد و غیبت ۸ ماهه‌ی او به چشم کسی نیامد، تصمیم گرفت که هویت ابرقهرمانی خود را کنار بگذارد.

اینکه هیچکس متوجه غیبت چند ماهه‌ی جسیکا نشده بود، آسیب‌های روحی و روانی وارد شده توسط پرپل من را چند برابر کرد و باعث شد او فعالیت‌های ابرقهرمانه‌ی خود را کنار بگذارد

بعد از گذشت مدتی، جسیکا برای یک برهه‌ی کوتاه هویت تاریک‌تری را انتخاب کرد و نام خود را نایترس گذاشت. او در این برهه با لوک کیج و «آیرون فیست» ملاقات کرد و در همان زمان به آنها کمک کرد تا فردی به نام «جغد» یا همان «اوول» و یکی از اعضای باند مافیا را شکست دهند و به سزای عمل خود برسانند. بعد از این جریان، جسیکا و لوک کیج، ارتباط طولانی مدتی را شکل دادند. جسیکا جونز بعد از اولین شبی که با لباس جدید خود به خیابان‌ها رفت و هویت اصلی خود را برای پلیس آشکار کرد، این اسم و هویت مستعار را کنار گذاشت. او با فاش کردن هویت اصلی خود قصد داشت دو کودک از خانواده‌ی مافیا را به منزل خود ببرد تا سازمان خدمات اجتماعی به سراغ آنها بیایند و مسئولیت آنها را برعهده بگیرند.

 • سازمان Alias:

از آنجایی که او دیگر فعالیت‌های ابرقهرمانی را کنار گذاشته بود، یک سازمان کاراگاهی خصوصی را تاسیس کرد. در طی زمانی که جسیکا جونز در سازمان Alias فعالیت می‌کرد، فرزند لوک کیج را باردار بود و برای مدت کوتاهی هم با فردی به نام «اسکات لنگ» یا همان دومین «انت من» ارتباط داشت. کیلگریو که هنوز نسبت به جسیکا وسواس داشت، از زندان با امنیت بالای خود که در آن حبس شده بود، فرار کرد تا باری دیگر به سراغ دشمن خود برود. خوشبختانه، از آنجایی که جین گری موانعی را در ذهن جسیکا قرار داده بود، او توانست کنترل ذهنی پرپل من را در هم بشکند و تا حد مرگ، او را کتک بزند. در همان برهه زمانی، لوک کیج و جسیکا جونز با یکدیگر ازدواج کردند.

 • پالس:

  jessica jones - luke cage

بعد از مدتی فعالیت در سازمان خود، از طرف شرکت روزنامه‌نگاری «دیلی باگل» یک سمت شغلی به او پیشنهاد شد. او قرار بود در این شرکت، ستون خبری ابرقهرمانان را که «The Pulse» نام داشت، برعهده داشته باشد. در سری کتاب کمیک پالس، جسیکا جونز تبدیل به شخصیت اصلی داستان شد. در طی برهه زمانی‌ای که او در این شرکت مشغول به کار بود، مقاله‌ای در رابطه با نورمن آزبورن و همچنین هویت مخفی او یعنی «گرین گابلین» نوشت. به همین دلیل، طولی نکشید که توسط خودِ او مورد حمله قرار گرفت. بعد از این اتفاق، لوک کیج کار آزبورن را تلافی کرد، به مبارزه با او پرداخت، او را شکست داد و روانه‌ی زندان کرد. بعد از این کار هم برای همه آشکار کرد که آزبورن همان گابلین است. جسیکا جونز بعد از گذشت مدتی و به عنوان آخرین پروژه کاری خود، درباره ظهور اعضای تیم «انتقام جویان جوان» بررسی و تحقیق کرد. بعد از اتمام این کار، بعد از بحث و گفتگو با فردی به نام «جی. جوناه جیمزسون» در رابطه با نظراتی که درباره قهرمانان لباس‌پوش داشت و پیش از اینکه فرزند خود را به دنیا بیاورد، این شرکت را ترک کرد. جوناه جیمزسون که ناشر این روزنامه بود، قصد داشت از این طریق، نام تیم انتقام جویان جوان را لکه‌دار کند. در ادامه‌ی این مجموعه، جسیکا جونز به عنوان یک شخصیت مکمل ظاهر شد تا سری به پایان رسید.

 • جنگ داخلی:

زمانی که طرح اجباری ثبت نام ابرقهرمانان در اوج خود به سر می‌برد، جسیکا و لوک با آیرون من و خانم مارول برخورد کردند که هر کدام قصد داشتند این دو را به سمت جبهه‌ی خود ببرند. اما جسیکا و لوک تصمیم خود را گرفتند و به طور واضحی اعلام کردند که مخالف چنین قانون جدیدی هستند. از آنجایی که یک جنگ داخلی میان ابرقهرمانان به راه افتاده بود، جسیکا برای اینکه مطمئن شود دخترش دنیل در این کشمکش‌ها امنیت دارد، به کانادا سفر کرد اما لوک تصمیم گرفت که در نیویورک بماند و به تیم «انتقام جویان مخفی» کاپیتان آمریکا بپیوندد.

 • تهاجم مخفی:

در این برهه زمانی، اینگونه تصور می‌شد که ممکن است جسیکا جونز هم یک اسکرال باشد زیرا دختر نوزاد او، برق و نور سبز رنگی را از چشمان خود ساطع کرد. بعد از اینکه تیم انتقام جویان جدید، با اعضای تیم « The Hood's Gang» مبارزه کردند و آنها را شکست دادند، جسیکا به‌شدت درباره امنیت خود و همچنین فرزندش نگران بود به همین ترتیب به سراغ آیرون من رفت تا در طرح ثبت نام ابرقهرمانان شرکت کند.

زمانی که یکی از کشتی‌های اسکرال‌ها در جزیره‌ی «Savage Land» به زمین برخورد کرد، اعضای تیم انتقام جویان به آنجا رفتند تا درباره این موضوع تحقیق و بررسی کنند. زمانی که آنها به سراغ کشتی رفتند و داخل آن را بازدید کردند، تنها چیزی که توجه آنها را در این کشتی جلب کرد، حضور چندین قهرمان بود. در میان این قهرمانان، جسیکا هم حضور داشت که در لباس Jewel در آنجا حضور داشت. بعد از مدتی مشخص شد که این نسخه از جسیکا یک اسکرال بوده است. او به همراه دیگر قهرمانان، در این کشتی جان خود را از دست دادند. جالب است بدانید که نسخه‌ی اصلی جسیکا در مبارزه پایانی این خط داستانی که میان قهرمانان زمین و تهاجم امپراطوری اسکرال بود، حضور داشت. لازم به ذکر است که در این مبارزه، شخصیت‌های شرور زمین هم با قهرمانان همکاری کردند و مقابل اسکرال‌ها ایستادند. بعد از اینکه اسکرال‌ها در این مبارزه شکست خوردند، اسکرالی که در این میان خود را به شکل «جارویس» درآورده بود، فرزند جسیکا را دزدید و ناپدید شد. بعد از گذشت مدتی، جسیکا جونز و همسرش لوک کیج، توانستند با کمک نورمن آزبورن فرزند خود را پیدا کنند.

 • سلطنت تیره:

در خط داستانی سلطنت تیره، جسیکا جونز نقش بسیار بزرگ و تاثیرگذاری را در اختیار نداشت. او در طی این خط داستانی عنوان کرد که در زمان جوانی و در دوره‌ی دبیرستان، به پیتر پارکر علاقه‌مند بوده است. با این حال، زمانی که کلینت بارتون دستگیر شد و قصد داشت نورمن آزبورن را به قتل برساند، جسیکا از مادرش خواست تا مراقب فرزندش باشد تا او بتواند باری دیگر لباس مخصوص جوول را بر تن کند. او به کمک اسپایدر وومن و همچنین خانم مارول به سراغ کلینت بارتون رفت و توانستند با هم او را نجات دهند.

defenders

 • خاندان ام:

لازم به ذکر است که در این خط داستانی و در این واقعیت، به نظر می‌رسید که جسیکا جونز با اسکات لنگ ازدواج می‌کند.

 • Ultimate Marvel:

در این خط داستانی، جسیکا در همان دبیرستانی که پیتر پارکر درس می‌خواند مشغول تحصیل است و ارشد آن مدرسه محسوب می‌شود. او تهیه کننده‌ی اجرایی شبکه تلویزیونی این مدرسه است اما به توانایی‌های فردی به نام «مری جین» که باعث شده بتواند یک تهیه کننده باشد، حسودی می‌کند. به نظر می‌رسد که او متوجه شده اسپایدرمن در مدرسه‌ی آنها مشغول به تحصیل است و به‌شدت قصد دارد هویت او را افشا کند.

 • What If...?

در این واقعیت، کاپیتان آمریکا یک سمت شغلی را در سازمان شیلد به جسیکا جونز پیشنهاد داد که او هم قبول کرد. او بعد از مدتی متوجه شد که اسکارلت ویچ چه مشکلی دارد. او می‌توانست جریانات خط داستانی Avengers Disassembled و همچنین خاندان ام را برگرداند. بعد از پشت سر گذاشتن این اتفاقات، جسیکا با کاپیتان آمریکا ازدواج کرد.

 • انتقام جویان جدید:

در این برهه زمانی، ما شاهد این هستیم که جسیکا به همراه همسر، فرزند و همچنین تجسم جدید اعضای تیم انتقام جویان جدید، در حال حرکت به سمت عمارت مخصوص انتقام جویان هستند. بعد از اینکه آنها به عمارت رسیدند، با فردی به نام «ویکتوریا هَند» روبه‌رو شدند که اسلحه‌ای در دست داشت و مقابل آنها ایستاده بود. ویکتوریا هند یادداشتی را از طرف استیو راجرز به این تیم داد. استیو راجرز در این یادداشت عنوان کرده بود که او ویکتوریا هند را به دنبال آنها می‌فرستند تا مراقب اعضای تیم باشد. جسیکا زمانی که متوجه شد ویکتوریا اسلحه‌ی خود را به سمت سر فرزندش گرفته، به‌شدت عصبانی شد.

در همین حین، زمانی که «چشم آگوماتو» به‌طور کاملا اتفاقی به درون دست لوک کیج افتاد، توسط یکی از شیاطین تسخیر شد. جسیکا که قصد داشت در این مبارزه کمک کند، از دوست خود اسپایدرمن خواست تا از فرزند او مراقبت کند. بعد از اینکه خیالش از بابت دنیل راحت شد، با لوک تسخیر شده وارد مبارزه شد. علاوه بر اینکه جسیکا با خودِ لوک تسخیر شده مبارزه می‌کرد، به‌شدت در تلاش بود تا به روح و ذات اصلی خودِ لوک هم دست پیدا کند و از او بخواهد که از درون با این ذات شیطانی بجنگد. در نهایت، تمامی این تلاش‌ها جواب داد و این ذات شیطانی از بدن لوک خارج شد. زمانی که لوک بهبود یافت، متوجه شدند که این گروه، مشکلات بزرگتری نسبت به این ذات شیطانی دارند. در همین زمان آسمان شکافت و شیاطین به شهر هجوم آوردند.

jessica jones

در میانه‌ی این مبارزه، جسیکا میدان را ترک کرد و به سمت عمارت انتقام جویان برگشت تا فرزند کوچک خود را پیدا کند؛ همانجا بود که توسط شیاطین مورد حمله قرار گرفت. او تا انتهای مبارزه از خود دفاع کرد اما زمانی که تقریبا به پایان ماجرا نزدیک می‌شدیم، شاهد این بودیم که شیاطین قدرت بیشتری نسبت به جسیکا به‌دست آوردند و کم کم در حال شکست دادن او بودند. در همین زمان، ویکتوریا هند به محل مبارزه رسید و تعدادی از این شیاطین را شکست داد. جسیکا از ویکتوریا تشکر کرد و به سمت عمارت دوید. در نهایت، زمانی که «دکتر وودوو» جان خود را فدا کرد تا بتواند دنیا را نجات دهد، جسیکا همراه تیم انتقام جویان بود.

بعد از پشت سر گذاشتن این جریانات، جسیکا و لوک با یکدیگر درباره نقشی که جسیکا در تیم انتقام جویان داشت، صحبت کردند. در طی این مکالمه، لوک نام «پاور وومن» را به جسیکا پیشنهاد کرد تا برای هویت دوم خود انتخاب کند زیرا نام «پاور من» به خودِ لوک تعلق داشت اما در نهایت جسیکا این پیشنهاد را رد کرد. آنها مورد حمله‌ی دکتر دووم قرار گرفتند که توانستند در این مبارزه او را شکست دهند. بعد از شکست دادن او، جسیکا و لوک متوجه شدند که او دکتر دووم واقعی نبود و یکی از دووم بات‌ها بوده است. بعد از این جریان، جسیکا به بقیه اعضای تیم انتقام جویان اعلام کرد که تصمیم دارد در آینده‌ای نزدیک به طور رسمی تبدیل به یکی از اعضای این تیم شود و نام «پاور وومن» را به عنوان اسم مستعار خود انتخاب کرده است. لوک بعد از شنیدن این خبر، هیجان بیش از اندازه‌ی خود را نسبت به این موضوع نشان داد.

با این حال، بعد از رخ دادن چندین اتفاق بسیار خطرناک متفاوت، جسیکا تیم را ترک کرد و تصمیم گرفت مخفی شود. او متوجه شده بود که نگه داشتن دنیل در عمارت انتقام جویان امر بسیار خطرناکی است زیرا آنها اتفاقات زیادی را پشت سر گذاشتند و این عمارت پتانسیل این را دارد که در آینده اتفاقات خطرناک‌تری را هم به سمت خود جذب کند.

بعد از گذشت مدتی، جسیکا دوباره ظاهر شد و این بار به تیم «انتقام جویان قدرتمند» که توسط لوک کیج شکل گرفته بود، پیوست. جسیکا و دخترش دنیل در آپارتمان Gem Theater ساکن شدند؛ محلی که به عنوان پایگاه عملیاتی انتقام جویان قدرتمند انتخاب شده بود. در طی همین زمان، جسیکا و لوک با شخصیتی به نام « The Superior Spider-Man» و ربات‌های عنکبوتی او برخورد کردند. او به جسیکا، یک سمت یا نقش جدید در یک نوع دیگر تیم انتقام جویان را پیشنهاد کرد؛ تیمی که توسط خودش اداره می‌شد. با این حال، جسیکا این پیشنهاد را رد کرد. بعد از مدتی، جسیکا و لوک محل زندگی خود را با منزل یکی از دوستان لوک به نام «دیوید گریفیث» تعویض کردند.

در طی خط داستانی «امپراطوری مخفی»، جسیکا جونز به همراه دردویل، آیرون فیست و همسرش لوک کیج به تیم مدافعان یا همان دیفندرز پیوستند. در طی جریان قیام سازمان هایدرا و قدرت‌طلبی زیاد آنها، این تیم به همراه قهرمانان دیگری مانند «کلوک و دگر»، دکتر استرنج و اسپایدر وومن، به مبارزه با Army of Evil رفتند. در نهایت توسط فردی به نام «نیترو» هم شکست خوردند. جسیکا جونز و تمام افرادی که همراه او بودند، توسط «بلک اوت» در گنبد «دارک فورس» گیر افتادند.

jessica jones

همانطور که در ابتدای مقاله به آن اشاره شد، در ماه اکتبر سال ۲۰۱۶ سری کتاب کمیکی که جسیکا جونز نام داشت، انتشار خود را آغاز کرد. در سال ۲۰۱۷ یک مجموعه‌ی جدید با نام Defenders انتشار خود را آغاز کرد که جسیکا جونز یکی از شخصیت‌های اصلی داستان‌های آن است. در طی خط داستانی Hunt for Wolverine، جسیکا جونز و لوک کیج به کمک آیرون من و اسپایدرمن رفتند. آنها به دنبال ولورین می‌گشتند زیرا بدن او گم شده بود و آنها باید هرچه زودتر او را پیدا می‌کردند.

 • قدرت‌ها و توانایی‌ها:

  لازم به ذکر است که لوک کیج به هیچ عنوان از جسیکا جونز قدرتمندتر نیست. حتی در دنیای کمیک که قوی‌تر از دنیای سینمایی هم به تصویر کشیده شده، از لحاظ قدرت با جسیکا برابری می‌کند

زمانی که جسیکا جونز در معرض نشت یک ماده شیمیایی به خصوص قرار گرفت و بعد از آن هم چندین ماه در کما به سر برد، قدرت‌هایی را به‌دست آورد. او به‌واسطه‌ی همین اتفاق توانست قدرتی ابرانسانی و همچنین مقاومت در برابر آسیب را به‌دست بیاورد. او همچنین توانایی پرواز با سرعت بسیار بالا را دارد. تا به امروز، هیچ حد و حدود و حداکثری برای قدرت جسیکا و همچنین مقاومت او تعریف نشده است اما او تا به امروز توانسته یک ماشین پلیس با وزن دو تن را بدون هیچ دشواری‌ای بکشد. با این حال، او به طور کامل نتوانسته در برابر انفجار ونومِ جسیکا درو و حتی ضربه‌های شدید آیرون من و ویژن مقاومت کند.

جسیکا در برابر حمله‌ی تله پاتی‌گونه آسیب‌پذیر است. حتی یک بار همین موضوع باعث شد که پرپل من بتواند آسیب‌های زیادی به او وارد کند. این موضوع تا زمانی ادامه داشت که جین گری به کمک جسیکا آمد و تا حدودی در برابر پرپل من به او کمک کرد. علاوه بر قدرت‌ها و توانایی‌های ابرانسانی‌ای که جسیکا دارد، او یک کاراگاه، رونامه‌نگار و محقق حرفه‌ای و بسیار با استعداد محسوب می‌شود.

 در انتها به انیمیشن‌ها، فیلم‌ها و بازی‌هایی اشاره می‌کنیم که شخصیت جسیکا جونز در آن حضور داشت:

 • سریال Jessica Jones محصول سال ۲۰۱۵ با بازی کریستن ریتر
 • سریال The Defenders محصول سال ۲۰۱۷ با بازی کریستن ریتر
 • بازی War of Heroes
 • بازی Marvel Heroes محصول سال ۲۰۱۳ با صداپیشگی مری الیزابت مک‌گلین و تارا استرانگ
 • بازی Marvel Future Fight محصول سال ۲۰۱۵
 • بازی Marvel: Avengers Alliance محصول سال ۲۰۱۲ 
 • بازی Marvel Avengers Academy محصول سال ۲۰۱۶ با صداپیشگی میشل فان
 • بازی Lego Marvel's Avengers محصول سال ۲۰۱۶ با صداپیشگی تارا استرانگ
 • بازی Marvel Puzzle Quest محصول سال ۲۰۱۳ - ۲۰۱۶ 
 • بازی Marvel Contest of Champions محصول سال ۲۰۱۴
منبع زومجی
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده