// دوشنبه, ۳ آذر ۹۹ ساعت ۱۶:۵۹

پیشرفت و گسترش مجموعه Venom به جایی می‌رسد که نه‌تنها خود شخصیت ونوم و دیگر اعضای تیم انتقام جویان، بلکه کل مردم زمین درگیر رویداد King in Black از شرکت مارول خواهند شد.

نال در حال آمدن است و ما همه باید خودمان را برای رسیدن چنین شخصیتی آماده کنیم. بعد از آزاد شدن نال، ادی براک متوجه شد که نیاز به کمک دارد؛ سیاره زمین نیاز به کمک دارد. رویداد جدید دنیای مارول که King In Black نام دارد، نقطه اوج نویسنده‌ای به نام دانی کیتس و هنرمندی به نام رایان استگمن محسوب می‌شود. این هنرمندان قصد دارند تا تمام چیزهایی را که مخاطبان درباره سیمبیوت ونوم می‌دانستند، تغییر دهند و تکان شدیدی به افسانه‌های سیبمبیوت‌ها در داخل دنیای مارول وارد کنند. بنابراین می‌توان انتظار این را داشت که بعد از این رویداد، ونوم تا حد خیلی زیادی تغییر کند؛ به‌طوری که انگار یک شخصیت کاملا جدید شده است.

دانه‌های مخصوص به این رویداد در گذشته در سری کتاب کمیک Silver Surfer: Black، سری کتاب کمیک Thor و البته خود مجموعه Venom کاشته شده است. حالا ما کم کم داریم به زمانی نزدیک می‌شویم که بتوانیم ثمره این دانه‌ها را ببینیم. نال نه‌تنها قصد دارد به سیاره زمین بیاید، او در حال آماده شدن برای یک جنگ بزرگ است. برای همین هم لازم است تا شما خود را برای این جنگ بزرگ آماده کنید و تمام اطلاعاتی را که برای این نبرد نیاز دارید، در این مقاله به‌دست بیاورید.

نال کیست؟

نال همان خدای قدرتمند و بسیار ترسناک سیمبیوت‌ها است که در آینده‌ای نزدیک خودش را به سیاره زمین می‌رساند و در این مسیر هم تنها نیست. او قصد دارد که ارتش عظیم خود را که از هیولاهای سیمبیوتیکی تشکیل می‌شود، به همراه خودش به زمین بیاورد؛ نال بزرگ‌ترین تهدیدی است که دنیای مارول در این مقیاس به خودش خواهد دید. خدای سیمبیوت‌ها، همان شخصیتی است که سیمبیوت سیاه بدنام را که با ادی براک پیوند خورده، خلق کرده است. او همان کسی است که ناخواسته، سیمبیوت قرمز را که با قاتل سریالی به نام کلیتس کسدی پیوند خورده است و تبدیل به کارنیج شده، خلق کرده است.

نال به‌عنوان خالق نژاد Klyntar، تجسم شرارت و شیطان محسوب می‌شود. او آنقدر شرور است که مخلوقان خودش مقابل او می‌ایستند تا او را زندانی کنند و جهان را از دست ویروس او نجات دهند. اما او دیگر یک زندانی محسوب نمی‌شود. نال آنقدر قدرتمند است که زمانی یک سلستیال را به قتل رسانده بود. همین اخیرا هم مشخص شد که قدرت نال تا اندازه‌ای رفته که حتی می‌تواند تاریخ گذشته را هم تحت تاثیر قرار دهد. او با این توانایی جدید حالا دیگر می‌تواند جدول زمانی را باز کند، کل خط زمانی‌ها را بازنویسی کند و همه چیز را تبدیل به سیاهی و عاری از هرگونه انرژی حیات کند. با این تفاسیر نه‌تنها هیچ موجود و هیچ زندگی‌ای، بلکه هیچ برهه زمانی‌ای هم از دست او در امان نخواهد بود.

اعضای گروه نگهبانان کهکشان در حال صحبت کردن درباره نال

خیلی‌ها معتقد بودند که در دنیای مارول، گالاکتوس قدرتمندترین شخصیت و بدترین شرور کهکشان است؛ اما این اعتقاد فقط تا رویداد پادشاه سیاه‌پوش ادامه دارد و همه چیز تغییر می‌کند. گالاکتوس برای لذت و تفریح نبود که جهان‌ها را از بین می‌برد بلکه به خاطر گرسنگی سیری‌ناپذیرش این کار را می‌کرد. چیزی که نال را چندین برابر بدتر از گالاکتوس می‌کند، این است که او کاملا برای تفریح کارهای شرورانه انجام می‌دهد و زندگی‌ها را نابود می‌کند.

او به اندازه خود جهان عمر دارد و به‌شدت به تاریکی علاقمند است. کارنیج که نماینده نال محسوب می‌شود، کاری کرد تا ونوم، نال را از همان سیاره سیمبیوت‌ها که خودش آن را ایجاد کرده بود، آزاد کند. کارنیج بعد از اینکه بخش‌های مختلفی از هر میزبان سیمبیوتی را که در زمین حضور دارند، جمع‌آوری کرد، کاری انجام داد که ونوم به‌عنوان آخرین کلید، خدایشان را آزاد کند. همان‌طور که بارها گفته شد، ادی براک تنها فردی نیست که در این ماجرا درگیر می‌شود؛ به‌عبارت دیگر، ادی تنها «براکی» نیست که درگیر خواهد شد. پسر او به نام دیلان براک هم نقش بسیار مهمی در این رویداد دارد. ادی براک تمام تلاش خود را کرد تا پسرش یعنی دیلان براک را نجات دهد.

دیلان در همان سنین کم وارد دنیای سیمبیوت‌ها شد اما ادی خیلی زود توانست پسر خود را نجات دهد. بااین‌حال، دیلانِ زمین ۶۱۶ تنها کسی نیست که با این ماجراها دست‌وپنجه نرم می‌کند و شاید همه مثل او شانس این را نداشته باشند که نجات پیدا کنند. در زمین دیگری، یک دیلان دیگر وجود دارد که مانند دیلانِ اصلی شانس نجات پیدا کردن از دست سیمبیوت‌ها را نداشت و تبدیل به شخصیت شروری به نام کدکس شد. با دخالت و تلاش‌های دیلان و ادی، بالاخره کدکس توانست احساسات منفی را کنار بزند و کنترل سیبمیوت‌های خود را به‌دست بیاورد. مدتی پیش مشخص شد که کدکس چقدر توانایی‌های زیادی دارد و شاید او بتواند نقش مهمی را در شکست دادن نال ایفا کند.

رویداد King In Black چیست؟

King In Black یک رویداد خیلی بزرگ و کراس اوری محسوب می‌شود که ماجرای آن در مجموعه فعلی ونوم، هسته آن در سری محدود King In Black، چندین اسپین آف مختلف و کمیک‌های تک قسمتی جریان دارد. علاوه‌بر این، شخصیت‌هایی مانند بلک کت، اسپایدر وومن، گروه S.W.O.R.D. و غیره هم قرار است در مجموعه‌های مخصوص به خود، بخشی از این رویداد را تجربه کنند. داستان اصلی، در یک مجموعه تک قسمتی شرح داده می‌شود که در ماه دسامبر سال جاری منتشر خواهد شد. اوایل ماه سپتامبر سال جاری میلادی، دانی کیتس در طی یک ویدیو، اینطور درباره این مجموعه صحبت کرد:

رویداد King In Black قرار است هر چیزی را که ما درباره دنیای ونوم و سیمبیوت‌ها می‌دانیم، حسابی تغییر دهد

این رویداد، جذاب‌ترین، تاریک‌ترین و هوی متال‌ترین اتفاقی است که می‌تواند در بحث کمیک‌های رویدادی و کراس اوری رخ دهد. این رویداد، ترسناک‌ترین و دارک‌ترین داستان کاتولویی محسوب می‌شود که من قادر به نوشتن آن بودم. من هنوز هم نمی‌توانم باور کنم که شرکت مارول به ما اجازه داد که تا این اندازه در داستان خود ترسناک و تاریک شویم. ماجراجویی مرگبار نال بعد از یک لشکرکشی در کهکشان، به سیاره زمین می‌رسد. بدتر از همه این است که او تنها به سیاره ما نیامده است. او یک ارتش از صدها هزار اژدهای سیمبیوتی را تحت فرمان خودش به زمین می‌آورد. King in Black نیرویی است که قهرمانان سیاره زمین تا به امروز مثل و مانندش را به خود ندیده‌اند.

برای رسیدن به رویداد King in Black چه مسیری را باید طی کرد؟

اگر بخواهیم از لحاظ فنی بگوییم، ریشه‌های شخصیت نال به سری کتاب کمیک Thor: God of Thunder از جیسون آرون و ایساد ریبیک بازمی‌گردد که مطالعه آن را به شما توصیه می‌کنیم. این سری کتاب کمیک عمیقا تاریخچه و رمز و راز مربوط‌به Necrosword کاملا سیاه را برای شما توضیح می‌دهد. Necrosword یک سلاح کیهانی با قدرت فوق‌العاده زیادی است که توسط خود نال ساخته شده است. برای درک کردن ماجرای رویداد King in Black خواندن این مجموعه کاملا اختیاری است و هیچ ضرورتی وجود ندارد اما باید به دو نکته توجه کنید. یک اینکه این مجموعه واقعا جذاب است و در حالت عادی مطالعه آن حسابی پیشنهاد می‌شود؛ نکته دوم هم این است که هنرنمایی آرون در این مجموعه تا حد زیادی الهام‌بخش دانی کیتس بود.

اگرچه مجموعه قبلی اختیاری و در عین حال پیشنهادی بود، اما طبیعی است که خواندن تمام قسمت‌های سری کتاب کمیک Venom از دانی کیتس و رایان استگمن بهترین راه آماده شدن برای رویداد King in Black محسوب می‌شود. در قسمت ۱ تا ۱۲ این مجموعه، یک سری از ضروری‌ترین و مهم‌ترین اطلاعات وجود دارد؛ اتفاق‌هایی در این ۱۲ قسمت رخ می‌دهند که پایه‌گذار این رویداد بزرگ هستند و شما را کامل برای آن آماده می‌کند. اگر دوست داشته باشید، می‌توانید کل مجموعه را مطالعه کنید تا از تک تک ماجراها خبردار شوید یا می‌توانید به سراغ قسمت‌های تک قسمتی Web of Venom هم بروید. در غیر این صورت، می‌توانید مستقیم به سراغ رویداد Absolute Carnage بروید و ماجراهای آن را مطالعه کنید.

۵ قسمت اصلی سری کتاب کمیک Absolute Carnage که در سال ۲۰۱۹ منتشر شدند، ما را به ورود رویداد اصلی King in Black می‌رساند. بعد از آن بهتر است که به سراغ Silver Surfer: Black بروید که داستان فوق‌العاده‌ای دارد. اگر شما پنج قسمت این مجموعه کیهانی را مطالعه کنید، متوجه تصاویر بسیار زیبا و چشمگیر آن خواهید بود. این مجموعه ارتباط مستقیمی با آمدن نال به رویداد King in Black دارد و مطالعه آن لازم است. خواندن این مجموعه آنقدر ضروری است که اگر قصد داشتید یک بخش از دنیای کیهانی مارول از طرف کیتس را مطالعه کنید، حتما باید همین Silver Surfer: Black باشد.

بعد از اینکه جیسون آرون از سال ۲۰۱۲ نوشتن داستان‌های ثور را در دست گرفت و تا سال ۲۰۱۹ ماجراجویی‌های مختلفی را برای او ایجاد کرد، دانی کیتس و نیک کلین به میان آمدند. آن‌ها در سال ۲۰۲۰ شخصیت ثور را در دست گرفتند تا یک مجموعه جدید را برای او منتشر بکنند. در حال حاضر داستان اولین قدم‌های خودش را برمی‌دارد اما انتظار می‌رود که ثور در آینده‌ای نزدیک با رویداد حماسی نال ادغام شود. همان‌طور که بالاتر هم درباره سری کتاب کمیک Thor: God of Thunder گفته شد، داستان ثور و ونوم به طرق غیرمنتظره‌ای با یکدیگر پیوند خورده‌اند که زمینه را برای این مجموعه جدید مهیا می‌کند.

شخصیت نال، خدای سیمبیوت‌ها در حال خندیدن

چه کسانی در رویداد King in Black درگیر خواهند شد؟

قطعا خود ونوم یا همان ادی براک قهرمان اصلی و شخصیت مرکزی رویداد King In Black خواهد بود. او در گذشته هرج و مرجی را که نال می‌تواند وارد دنیای ونوم کند، به وضوح دیده است. چه اتفاقی برای ادی براک رخ می‌دهد، زمانی‌که بالاخره موقع آن می‌رسد که او با خدای تاریکی و پوچی، پادشاه سیاه‌پوش، نال برخورد کند؟ البته اگر به تصویر جلد قسمت اول این مجموعه نگاه کنید، متوجه می‌شوید که او به‌تنهایی به مبارزه با نال نخواهد رفت. همان‌طور که در پیشنمایش قسمت اول سری کتاب کمیک King In Black نشان داده شد، اعضای تیم انتقام جویان به ادی براک می‌پیوندند. این در حالی است که اعضای تیم مردان ایکس و رقیب قدیمی ونوم یعنی اسپایدرمن هم روی جلد این قسمت حضور دارند.

البته انتقام جویان و مردان ایکس تنها گروه‌های ابرقهرمانی‌ای نیستند که به مبارزه می‌پردازند؛ چهار شگفت‌انگیز، Marauders، تاندر بولت‌ها و غیره هم حضور خواهند داشت. همه آن‌ها با هم متحد می‌شوند تا برای شکست دادن این خدای تاریک و شرور تلاش کنند. این احتمال وجود دارد که ما در همان سری کتاب کمیک Venom شاهد رشد متحدان براک باشیم. علاوه‌بر این، این احتمال هم وجود دارد که رویداد‌هایی که قرار است در مجموعه Thor رخ دهد، آزگاردی‌های بیشتری را به سمت جبهه براک بکشاند. باتوجه به قسمت‌های فرعی‌ای که در این رویداد وجود دارد، ما می‌توانیم انتظار حضور شخصیت‌هایی مانند کاپیتان آمریکا، آیرون من، دکتر دووم، نیمور، بلک کت، جو فیکسیت و جسیکا درو و خیلی‌های دیگر را داشته باشیم.

سری محدود Namor، یک داستان فلش بکی را به ما نشان می‌دهد که در آن یک نیمور نوجوان و آتلانتیایی‌ها چندین دهه پیش، در حال مبارزه با نال و نیروهای شیطانی او بودند. تاریکی بی‌وقفه نال، تک تک بخش‌های دنیای مارول را در ماه دسامبر سال جاری، درگیر خودش خواهد کرد. از طرف دیگر، یک نیروی جدید هم خودش را (به‌نوعی) به ادی نشان می‌دهد. قسمت اول سری کتاب کمیک Web of Venom: Wraith، یک کری خارجی به نام Wraith در مقابل نال قرار می‌گیرد و قصد مبارزه با او را دارد اما ماجرا برای Wraith بیچاره خوب پیش نمی‌رود. نال خیلی راحت Wraith را شکست می‌دهد و او را به سمت منطقه خالی بزرگ فضا می‌فرستد.

درحالی‌که Wraith شناور است، با یک نور درخشان خیلی بزرگ برخورد می‌کند؛ نوری که پیغامی را برای Wraith به جا می‌گذارد و او را درست به سمت سیاره زمین و ادی براک هدایت می‌کند. این سرباز کری که حالا دیگر هیچ قدرت و توانی ندارد، تنها چند لحظه با فراموشی کاملا و اجتناب‌ناپذیر فاصله دارد. او از همان چند لحظه استفاده می‌کند تا به ادی اخطار دهد. Wraith درباره چیز دیگری که در حال آمدن به سمت او است، اطلاع می‌دهد؛ خدای نور. تقریبا همه ما دیگر این را می‌دانیم که نال، به اندازه پوچی جهان قدمت دارد، البته اگر از آن قدیمی‌تر نباشد. اما حالا یک نیروی مخالفی پیدا شده که خوشبختانه در حال آمدن است و احتمالا قصد دارد تا در نبرد علیه خدای تاریکی، به ادی و دیگر قهرمانان زمین کمک کند.

نال توانایی این را دارد که با کارهای مختلف خود، گذشته را هم تحت تاثیر قرار دهد و آن را هم دچار تغییرات کند

ادی براک در گذشته به اعضای تیم انتقام جویان درباره نال و کارهایی که او قادر به انجام دادن است، اخطار داده بود. بنابراین ما باید انتظار یک نبرد عظیم را در مقیاس بسیار بزرگی داشتیم که به معنای واقعی کلمه تاریکی در مقابل نور قرار می‌گیرد. با اینکه گربه مشکی‌پوش برگشته است و احساس خوش‌شانسی می‌کند، اما حمله نال به زمین، آخرین سرقت بلک کت را به وقفه می‌اندازد. اگر شناختی از فلیشیا داشته باشید، می‌دانید که این موضوع برای نال مشکل به وجود خواهد آورد. به همین ترتیب، کت و اعضای تیم او تصمیم می‌گیرند تا چیزی را که اهمیت و ارزش خیلی زیادی برای نال و امید زمین برای بقا دارد، به سرقت ببرسند.

در قسمت مربوط‌به بلک کت، مشخص می‌شود که آن‌ها چه چیزی را می‌خواهند بدزدند. از طرف دیگر هم ما در این قسمت شاهد حضور افتخاری اعضای تیم مردان ایکس، کاپیتان آمریکا و دکتر استرنج خواهیم بود. آیرون من هم یکی از قهرمانانی است که همه چیز را به خطر می‌اندازد تا ادی براک را نجات دهد. اما حالا هیچ چیزی به جز گناه برایش باقی نمانده است. در این کتاب کمیک، «دوست و دشمن» قدیمی یعنی دکتر دووم سر و کله‌اش پیدا می‌شود تا هم به آن‌ها مشاوره بدهد و هم انگیزه‌های پنهانی خود را اجرا کند. اما آن‌ها مجبور می‌شوند تا با یک شبح خیلی آشنا که به فصل تعطیلات تعلق دارد، مبارزه کنند؛ شبحی که حالا به خاطر تهاجم اخیز سیمبیوت‌ها به زمین، پیچیده‌تر از قبل شده است و تحت کنترل قرار دارد.

آیرون من و دووم هم به‌عنوان متحدان موقتی مجبور هستند که با هم همکاری کنند. اما ممکن است برخورد غیرمنتظره آن‌ها و وارونگی ترسناکی که به وجود آمده، معنای واقعی این رویداد را برایشان فاش کند. زمانی‌که این رویداد آغاز می‌شود، هالک اصلا در موقعیت خوبی قرار ندارد. تعداد زیادی از هویت‌های دیگر او یا جان خود را از دست دادند یا گم شده‌اند (از جمله بروس بنر). از طرف دیگر هم شخصیت لیدر، او را زندانی کرده است. درهرصورت، هرگز اجازه ندهید که گفته شود جو فیکسیت اصلا نمی‌داند که چطور اوقات خوبی داشته باشد. او قصد دارد هر کاری که در توانش است انجام دهد تا مطمئن شود که امسال، هالک بهترین تعطیلات عمرش را تجربه می‌کند.

البته او در ابتدا باید مسیر خود را از میان سیاره‌ای از سیمبیوت‌ها پیدا کند و با خیلی از آن‌ها مبارزه کند. بالاتر به داستان مجموعه نیمور اشاره کردیم که در آن قرار است شاهد یک داستان تاریک و ترسناک از تولد بزرگ‌ترین شرورهای آتلانتینی‌ها باشیم. شخصیت‌های اصلی این مجموعه همان نیمور، لیدی دورما از آتلانتیس، فرد خارجی‌ای به نام آتوما (همه آن‌ها در دوران نوجوانی هستند) و البته سوییفت رایدرها که بزرگ‌ترین قهرمانان امپراطوری آتلانتینی محسوب می‌شوند. مجموعه با اتحادها و احتمالات کار خود را آغاز می‌کند زیرا افراد آتوما ممکن است که به این امپراطوری بپیوندند. اما چیزی که آینده برایشان در نظر دارد، تراژدی، خیانت و آزاد شدن جادوهای مرگبار و خطرناک است.

در تاریخ مارول عمیق شوید... و تولد یک تهدید را که فقط در طول زمان رشد می‌کند، ببینید. در قسمت ۲ همین سری کتاب کمیک، نیمور جوان، آتوما و دورما در یک مأموریت خاص با سوییفت رایدرها همراه می‌شوند، آن‌ها را در میدان عمل می‌بینند و چیزهای مختلفی را از آن‌ها می‌آموزند. اما این مأموریت شامل کیمیاگران روسی در دهه ۱۹۳۰ در شهر مورمانسک، یک شیء خطرناک و عرفانی و یک فاجعه هم می‌شود؛ فاجعه‌ای که باعث زنده شدن خطرناک‌ترین تهدیدی که آتلانتیس با آن برخورد کرده، می‌شود. حالا تمام مردم زیر دریا، جان و زندگی‌شان به خطر افتاده است و تنها همین ۳ جوان هستند که می‌توانند برای نجات آن‌ها کاری بکنند.

قهرمانان در حال سقوط در مقابل شخصیت نال

در پایان هم به اسپایدر وومن می‌رسیم که دوستانش او را رها کرده‌اند و تنها یک نفر است که به کمک جس می‌آید... آن هم کسی نیست جز اوکتاویا ورمیس! او یک درمان برای جسیکا دارد و راه دریافت این درمان هم «جرم و جنایت» است! اسپایدر وومن زیر پوشش حمله نال، المان‌هایی را می‌دزدد که برای درمان وضعیت خودش است... شاید هم اینطور به نظر می‌رسد؟! در ادامه شخصیت‌های دنیای اسپایدرمن، یک نفر دیگر هم هست که درگیر این اتفاقات می‌شود. شخصیتی که همه آن را دوست دارند و احتمالا نگران سرنوشت او خواهند بود. مدتی پیش شرکت مارول با انتشار تصویری مشخص کرد که گوئن استیسی هم در این رویداد، با یکی از سیمبیوت‌ها پیوند خواهد خورد که به نظر نتیجه خوبی را به همراه ندارد؛ زیرا او با سیمبیوت کارنیج پیوند خورده است.

چه زمانی انتشار رویداد King In Black آغاز می‌شود؟

انتشار خود سری کتاب کمیک King In Black از ۲ دسامبر سال جاری (۱۲ آذر) آغاز می‌شود. اما باید به این موضوع توجه داشتیه باشید که خود رویداد، چند هفته پیش از این تاریخ آغاز خواهد شد. تمام کتاب‌های کمیکی که تا به امروز رسما اعلام شدند و حول محور همین رویداد هستند، به شرح زیر است:

 • ۴ نوامبر (۱۴ آبان): قسمت اول کتاب کمیک Web of Venom: Empyre's End
 • ۱۸ نوامبر (۲۸ آبان): قسمت اول سری کتاب کمیک Symbiote Spider-Man: King in Black (کلا ۵ قسمت)
 • ۲ دسامبر (۱۲ آذر): قسمت اول سری کتاب کمیک King in Black (کلا ۵ قسمت)، قسمت اول کتاب کمیک King in Black Handbook، قسمت ۵ سری کتاب کمیک Atlantis Attacks (کلا ۵ قسمت)، قسمت ۱ سری کتاب کمیک The Union (کلا ۵ قسمت)
 • ۹ دسامبر (۱۹ آذر): قسمت ۳۱ سری کتاب کمیک Venom، قسمت ۱ مجموعه King in Black: Immortal Hulk، قسمت ۱ سری کتاب کمیک King in Black: Namor (کلا ۵ قسمت)
 • ۱۶ دسامبر (۲۶ آذر): قسمت ۲ مجموعه Symbiote Spider-Man: King in Black و قسمت ۱ سری کتاب کمیک Black Cat
 • ۲۳ دسامبر (۳ دی): قسمت ۲ مجموعه King in Black و قسمت ۷ سری کتاب کمیک Spider-Woman
 • ۳۰ دسامبر (۱۰ دی): قسمت ۱ سری کتاب کمیک King in Black: Iron Man/Doctor Doom و قسمت ۲ مجموعه King in Black: Namor

ژانویه ۲۰۲۱ (بدون هیچ تاریخ مشخصی):

 • قسمت ۲ مجموعه Black Cat
 • قسمت ۳ مجموعه King in Black
 • قسمت ۱ سری کتاب کمیک King in Black: Planet of the Symbiotes (کلا ۳ قسمت)
 • قسمت ۱ و۲ سری کتاب کمیک King in Black: Return of the Valkyries (کلا ۴ قسمت)
 • قسمت ۱ سری کتاب کمیک King in Black: Gwenom & Carnage (کلا ۳ قسمت)
 • قسمت ۱ کتاب کمیک King in Black: Black Knight
 • قسمت ۱ سری کتاب کمیک King in Black: Thunderbolts (کلا ۳ قسمت)
 • قسمت ۲۶ سری کتاب کمیک Daredevil
 • قسمت ۱۰ سری کتاب کمیک Deadpool
 • قسمت ۱۰ سری کتاب کمیک Guardians of the Galaxy
 • قسمت ۱۷ سری کتاب کمیک Savage Avengers
 • قسمت ۲ مجموعه S.W.O.R.D.

چگونه قرار است رویداد King In Black درکنار بخش‌های دنیای مارول قرار بگیرد؟

رویدادهای بزرگ مارول معمولا اینگونه هستند که عنوان‌ها را تحت تاثیر قرار می‌دهند؛ حتی اگر به‌صورت مستقیم در آن رویداد درگیر نباشند. الان که نال در حال آوردن ارتش تاریک خود به سیاره زمین است و قصد دارد که سیاره را به همراه دیگر بخش‌های کیهان به تسخیر خود در بیاورد، قهرمانان مارول (حتی شاید برخی شرورها)، اصلا دوست ندارند که این اتفاق خیلی ساده و بی‌دردسر رخ دهد. از آتلانتیس گرفته تا نیویورک و سرتاسر جهان، این احتمال وجود دارد که نحسی نال به هر جایی کشیده شود. هر چیزی که نشان داده و گفته شده، اعلام می‌کند که این رویداد چقدر قرار است تاریک و جاه‌طلبانه باشد. به همین ترتیب هم خوانندگان باید انتظار اتفاقات و تغییرات بزرگی را در دنیای مارول داشته باشند؛ خصوصا زمانی‌که بحث به دنیای ونوم می‌رسد.


منبع زومجی

اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده