نویسنده: مسیح کریمی
// شنبه, ۸ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۱۸

درگذشت صداپیشه سابق انیمیشن مرد عنکبوتی

پل سولز، صداپیشه سابق مرد عنکبوتی و بازیگر فیلم The Incredible Hulk در سن ۹۰ سالگی دار فانی را وداع گفته است.

در جدیدترین اخبار سینما و تلویزیون، پل سولز، صداپیشه سابق و اصلی شخصیت مرد عنکبوتی درگذشته است. سولز در دهه ۶۰ میلادی صداپیشگی این شخصیت را در انیمیشن Spider-Man بر عهده داشت. آنجلا رایت این خبر را در فیسبوک تایید و اعلام کرد که او ۹۰ سال سن داشته است. علاوه‌بر اسپایدرمن، سولز به‌عنوان صداپیشه در آثار متعددی مثل انیمیشن Rudolph the Red-Nosed Reindeer، سریال King Kong، سریال Iron Man در نقش هپی هوگان، سریال Captain America در نقش ریک جونز و انیمیشن هالک در نقش ریک جونز و بروس بنر، نیز حضور داشته است.

سولز در ادامه در آثار دیگری مثل سریال The Wayne & Shuster Comedy Special، فیلم Ticket to Heaven، فیلم The Magic Show، فیلم Family Reunion، فیلم The Gunrunner، فیلم Falling Over Backwards و فیلم The Five Senses به ایفای نقش پرداخته است. همچنین شاهد حضور این بازیگر کانادایی در فیلم The Incredible Hulk نیز بودیم که او نقش استنلی را بر عهده داشت. آخرین نقش این بازیگر به سریال Nurses باز می‌گردد که در یک قسمت از این سریال حضور داشت و این قسمت در سال ۲۰۲۰ پخش شده بود.

رایت در بیانیه خود نوشته که پل سولز یک گنجینه کانادایی بود. او ادامه داد که سولز در طول مسیر زندگی طولانی خودش ماجراجویی‌های بسیاری را تجربه کرده بود. در حال حاضر روث الن، خواهر سولز به‌همراه جن، همسرش و جاناتان، پسرش از جمله اعضای در قید حیات خانواده سولز هستند.


منبع Comicbook
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده