نویسنده: مهدی اسدی
// یکشنبه, ۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۱۱

Peaky Blinders ، محبوب ‌ترین سریال نتفلیکس در سراسر جهان

براساس جدیدترین تحقیقات انجام شده، سریال درام و جنایی پیکی بلایندرز ساخته استیون نایت به‌عنوان محبوب‌ترین سریال شبکه استریمینگ نتفلیکس در سرتاسر جهان معرفی شده است.

درحالی که همچنان بسیاری از کشورهای جهان در شرایط غیرعادی و محدودیت‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا به سر می‌برند، یکی از سرگرمی‌هایی که طی ۱۲ ماه گذشته بیشتر مورد توجه مردم قرار گرفته، تماشای فیلم‌ها و سریال‌های تلویزیونی و انتظار برای پایان این روزهای سخت و طاقت فرسا بوده است. از طرفی با پایان سه‌ماهه‌ی نخست سال ۲۰۲۱ و جمع بندی فصل اهدای جوایز سینما و تلویزیون، وبسایت HighSpeedInternet.com تصمیم گرفته تا بررسی مختصری درباره محبوب‌ترین فیلم‌ها و سریال‌های مخاطبان در طول سالی که گذشت داشته باشد.

کارشناسان HighSpeedInternet با تجزیه و تحلیل داده‌های به‌دست آماده از پرمخاطب‌ترین آثار سرویس استریمینگ نتفلیکس در ۷۰ کشور جهان، به این نتیجه رسیدند که سریال انگلیسی پیکی بلایندرز (Peaky Blinders) برنده جایزه National Television Award برای بهترین اثر تلویزیونی درام، پرمخاطب‌ترین سریال سال بوده است. ماجراهای خانواده شلبی در ۲۴ کشور جهان در صدر فهرست محبوب ترین سریال های نتفلیکس قرار داشته و بعد از آن آثاری همچون Stranger Things و Riverdale قرار می‌گیرند.

پربیننده ترین سریال های نتفلیکس در جهان

درحالی که Peaky Blinders در اکثر کشورهای اروپایی پربیننده‌ترین سریال در سال گذشته بوده است، سیتکام جدید Schitt’s Creek در ایالات متحده آمریکا و کانادا در صدر این فهرست قرار می‌گیرد. از Stranger Things نیز استقبال خوبی به عمل آمده و در ۱۵ کشور جهان از جمله ترکیه، لهستان، مجارستان و... بیشترین طرفدار را داشته است.

۱۱ کشور جهان نیز سریال‌های عاشقانه و تینیجری Riverdal را بیش از سایر آثار تماشا کردند و توجه مخاطبان استرالیایی نیز بیشتر به Cobra Kai که هم‌اکنون در فصل سوم خود قرار دارد جلب شده است.

براس تعیین محبوب‌ترین سریال نتفیلکس در هریک از کشورهای این فهرست، از میانگین نتایج جستجوی مخاطبان در طول ۱۲ ماه گذشته و ازطریق برنامه ریز کلمات کلیدی گوگل استفاده شده است. سپس فهرست سریال‌های نتفیلکس از وبسایت Flix Patrol دریافت شده و تمامی برنامه‌هایی که قبل از سال ۲۰۱۱ منتشر شدند از این فیلتر کنار گذشته شده است.

در مجموع چهار مورد از فیلم و سریال‌های این فهرست بیش از یک میلیون نتیجه‌ی جست‌وجو را در سال گذشته به خود اختصاص دادند؛ Peaky Blinders، Cobra Kai، Stranger Things و فیلم Enola Holmes. همان‌طور که گفته شد، سه سریال پیکی بلایندرز، کبرا کای و چیزهای عجیب در بسیاری از کشورهای جهان بینندگان زیادی داشته و فیلم Enola Holmes نیز با طرفداران زیادی که در کشور هند به سمت خود جلب کرده موفق به رسیدن به رده‌های بالای این فهرست شده است.

شخصیت های سریال پیکی بلایندرز

با اینحال پیکی بلایندرز با ۲.۲۸۰.۶۰۰ جست‌وجو فاصله زیادی با سایر آثار نتفلیکس دارد. سریال اسپین آف The Karate Kid یعنی Cobra Kai نیز با ۱.۵۰۰.۰۰۰ جست‌وجو دوم است.

توجه مخاطبان به سریال Peaky Blinders با نزدیک شدن به فصل پایانی این سریال همزمان شده و این درحالی است که سازندگان این مجموعه از ادامه‌ی داستان‌های آن در قالب یک اسپین آف یا به شکلی دیگر و بدون حضور تامی شلبی شخصیت اصلی سریال می‌گویند.

در پایان شما هم می‌توانید نظرات خود را درباره این خبر با زومجی و سایر کاربران در میان بگذارید.


منبع irishpost
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده