// چهار شنبه, ۲۳ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۴۹

حقوق گل گدوت در فیلم WW84 معادل ۳۳ برابر حقوق او در فیلم Wonder Woman است

گل گدوت برای بازی در فیلم Wonder Woman، محصول سال ۲۰۱۷ میلادی مبلغ ۳۰۰ هزار دلار را دریافت کرد. ولی حقوق او برای بازی در فیلم واندر وومن 1984 به مراتب بیشتر شده است.

فیلم Wonder Woman در سال ۲۰۱۷ میلادی به فروشی بالاتر از ۸۰۰ میلیون دلار رسید. اما چون در آن زمان گل گدوت اصلا هنرمند شناخته‌شده‌ای نبود، این بازیگر نقش دایانا پرینس فقط ۳۰۰ هزار دلار حقوق از استودیو دریافت کرد. ولی امروز وضعیت تغییر کرده است و گل گدوت برای بازی در فیلم Wonder Woman 1984 حقوق ۱۰ میلیون دلاری داشت؛ بیشتر از ۳۳ برابر حقوق خود در اولین فیلم «واندر وومن».

یکی از موارد کمک‌کننده به افزایش حقوق گل گدوت این بود که حقوق کم وی در فیلم اول، با حقوق بازیگران مرد مقایسه شد. در نتیجه از آن‌جایی که استودیوهای برادران وارنر به خاطر اخبار مرتبط با حقوق گدوت در فیلم اول کمی توهین شنیدند، افزایش حقوق او در فیلم دوم اجتناب‌ناپذیر به نظر می‌آمد. هرچند همین حالا هم برخی افراد می‌گویند که حقوق گل گدوت برای بازی در فیلم «واندر وومن 1984» فقط کمتر از نصف حقوق سوپراستارهای مرد هالیوودی است.

فیلم Wonder Woman و دستان زن شگفت انگیز مقابل نور فراوان

پتی جنکینز که تا امروز فقط سه فیلم بلند یعنی Monster و دو قسمت «واندر وومن» را ساخته است، گل گدوت را لایق این افزایش حقوق می‌داند. این کارگردان زن باور دارد که گل گدوت یکی از بزرگ‌ترین و بهترین بازیگرهای سینمای امروز است و در عین حال هرگز به خاطر پول وارد پروژه‌ها نمی‌شود. جنکینز ۴۹ساله در این رابطه می‌گوید: «گل بازیگری است که همیشه اولویت اصلی او آن است که بهترین برخورد را با شخصیت خود در فیلم داشته باشد. این فوق‌العاده است که می‌دانیم واقعا یک زن شگفت‌انگیز، نقش واندر وومن را بازی می‌کند. گل گدوت به‌دنبال شهرت یا پول نیست. بلکه همیشه می‌پرسد چگونه می‌توانیم با این فیلم کاری کنیم که برای دنیا خوب باشد؟».

گل گدوت نیز باور دارد که فیلم Wonder Woman از همان سکانس افتتاحیه، تاریخ‌ساز بوده است: «هر زمان که ابتدای فیلم Wonder Woman را می‌بینم، اشک می‌ریزم؛ اشک شوق. اشکی که نشان‌دهنده‌ی هیجان است. من باور دارم که گاهی آدم‌ها فقط وقتی می‌توانند رویای تبدیل شدن به شخصی به‌خصوص را ببینند که اول چنین فردی را روی پرده‌های سینما دیده باشند. برای پسرها که خوش‌شانس هستند، هیچ‌وقت از این بابت مشکلی وجود ندارد. آن‌ها همیشه از ابتدای فیلم‌ها متوجه می‌شوند که پروتاگونیست داستان هستند، قوی به شمار می‌آیند و می‌توانند دنیا را نجات بدهند. ولی ما دخترها و زنان این‌گونه تصویرسازی‌ها از خود را نداشته‌ایم.

فیلم Wonder Woman 1984 و دختر پر زرق و برق

من مادر دو دختر هستم و باور دارم که باید به آن‌ها نشان بدهیم که چه‌قدر پتانسیل بالایی دارند. مسئله فقط درباره‌ی این نیست که آن‌ها بفهمند که می‌توانند قدرت فیزیکی قابل توجهی داشته باشند. هرچند که با ورزش می‌توانند به این هم دست پیدا کنند. اما هدف اصلی آن است که دخترها بفهمند می‌توانند از خود زندگی هم بزرگ‌تر بشوند».

فیلم Wonder Woman 1984 در تاریخ ۲۵ دسامبر (۵ دی) به روی پرده‌های نقره‌ای سینماها می‌رود. همچنین ما می‌دانیم که پتی جنکینز احتمالا قسمت سوم «واندر وومن» را هم کارگردانی می‌کند و پیش از آن، فیلم Cleopatra را با بازی گل گدوت در نقش اصلی می‌سازد.


منبع IndieWire
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده