// دوشنبه, ۲۱ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۴۸

فروش جهانی فیلم Tenet به بیش از ۳۲۳ میلیون دلار رسید

«تنت»، ساخته‌ی اورجینال کریستوفر نولان توانست مجموع فروش جهانی خود را به بالاتر از ۳۲۳.۳ میلیون دلار برساند. این فیلم با بودجه‌ی ۲۰۰ میلیون دلاری ساخته شده است.

«تنت» که فعلا در خارج از آمریکا به ۲۷۵ میلیون دلار رسید، با اختلاف تبدیل به پرفروش‌ترین فیلم هالیوودی سال ۲۰۲۰ میلادی در بازار سینمایی بین‌المللی شده است

مطابق جدیدترین اخبار سینما و تلویزیون، فیلم سینمایی Tenet توانست به برخی اهداف خود در باکس‌آفیس برسد. این فیلم که هفته‌ی گذشته با رسیدن به فروش ۳۰۰ میلیون دلاری، بودجه‌ی ساخت ۲۰۰ میلیون دلاری خود را به استودیو پس داد، اکنون مشغول بازگرداندن بودجه‌ی تبلیغات است. مطابق گزارش تلگراف فیلم باتوجه‌به درصد دریافتی برادران وارنر از سینماها در دوران حکم‌فرمایی ویروس کرونا/کووید 19، در صورتی که مجموع فروش «تنت» به ۴۰۰ میلیون دلار برسد، این اثر اورجینال به‌صورت رسمی وارد فاز سودآوری می‌شود. در صورت رخ ندادن این اتفاق نیز «تنت» باید برای سودآوری منتظر فروش نسخه‌های خانگی (بلوری 4K Ultra HD، بلوری Full HD و DVD) باشد. زیرا فیلم‌های کریستوفر نولان همیشه در بازار خانگی عملکرد فراتر از انتظار داشته‌اند؛ چه برسد به حالا که کرونا باعث شده است عده‌ی زیادی از تماشاگران علاقه‌مند، اصلا به یک سینمای فعال دسترسی نداشته باشند که بخواهند فیلم Tenet را در آن تماشا کنند.

از دست ندهید:

«تنت» اکنون با رسیدن به بیشتر از ۳۲۳.۳ میلیون دلار فروش جهانی، پشت سر فیلم چینی The Eight Hundred و فیلم Bad Boys for Life در جایگاه سوم جدول پرفروش‌ترین فیلم‌های سال ۲۰۲۰ میلادی جا خوش کرده است. شاید جالب باشد که بدانید بعد از سال ۲۰۱۳ میلادی، سال ۲۰۲۰ اولین سالی است که یک فیلم اورجینال را در سه رتبه‌ی برتر جدول پرفروش‌ترین فیلم‌های سال می‌بیند.

فیلم Tenet با ۲۷۵ میلیون دلار فروش بین‌المللی، پرفروش‌ترین فیلم هالیوودی سال ۲۰۲۰ در بازارهای خارج از خاک آمریکا است. در جمع‌بندی کلی نیز «تنت» بعد از Bad Boys for Life، در رتبه‌ی دوم جدول پرفروش‌ترین فیلم‌های هالیوودی ۲۰۲۰ قرار می‌گیرد. زیرا بازار سینمایی آمریکا وضعیتی فاجعه‌بار دارد. برای نمونه باید به این نکته اشاره کرد که در دو هفته‌ی اخیر، مجموع درآمدزایی سینماهای چین، حدودا ۳۰ برابر مجموع درآمدزایی سینماهای آمریکا بوده است؛ ۵۸۹ میلیون دلار دربرابر حدودا ۲۰ میلیون دلار. تازه اکنون وضعیت بدتر از قبل هم به نظر می‌رسد. زیرا نه‌تنها بسیاری از سینماهای آمریکا به خاطر شرایط مالی مجبور به تعطیلی موقت شده‌اند، بلکه ظاهرا شهردارهای بازارهای سینمایی اصلی مثل لس‌آنجلس و نیویورک هم همچنان قصد بازگشایی سینماهای آن مناطق را ندارند.

سینماهای چین به قدری وضعیت خوبی را سپری می‌کنند که امسال موفق به رکوردشکنی نسبت به سال گذشته شدند! این یعنی سال ۲۰۲۰ میلادی تبدیل به نخستین سالی می‌شود که چین لقب پرفروش‌ترین بازار سینمایی جهان را از آمریکا می‌گیرد. چون حتی فیلم Tenet که در آمریکا به فروش ۴۸.۳ میلیون دلاری (بیشترین فروش یک اثر سینمایی درون بازار آمریکا در دوران کرونا) رسید، داخل چین ۶۶.۲ میلیون دلار فروخته است.

با وضعیت فعلی در پایان سال ۲۰۲۰ میلادی، نه هالیوود/آمریکا که چین بزرگ‌ترین بازار سینمایی جهان خواهد بود

غیر از چین و آمریکا، پرفروش‌ترین بازارهای سینمایی «تنت» بریتانیا (۲۱.۸ میلیون دلار)، فرانسه (۲۱.۴ میلیون دلار) و آلمان (۱۷.۴ میلیون دلار) بوده‌اند. البته ژاپن را هم به هیچ عنوان نباید فراموش کرد. شرکت برادران وارنر انتظار فروش ۵ میلیون دلاری «تنت» در ژاپن را داشت و این فیلم توانست مجموع فروش خود در این کشور را به ۱۹.۲ میلیون دلار برساند. در روزها و هفته‌های آتی «تنت» اکران خود در ۲۱ کشور مثل برزیل، آرژانتین، هند، اندونزی و فیلیپین را تازه آغاز خواهد کرد.


منبع Deadline
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده