نویسنده: علی نوروزی
// چهار شنبه, ۱۶ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۴۸

مارک فورستر فیلم Thomas and Friends را کارگردانی خواهد کرد

مارک فورستر برای کارگردانی فیلم Thomas and Friends شرکت متل فیلمز انتخاب شد که به ماجراهای توماس و دوستان لوکوموتیوش می‌پردازد.

مارک فورستر، کارگردان فیلم‌های World War Z (جنگ جهانی زد)، Quantum of Solace (ذره‌ای آرامش) و Stranger than Fiction (عجیب‌تر از داستان) برای کارگردانی فیلم Thomas and Friends (توماس و دوستان) در نظر گرفته شد. این کارگردان برجسته با همکاری شرکت «متل فیلمز» سکان هدایت و تولید پروژه‌ای براساس یک مجموعه‌ی ۷۵ ساله‌ی مختص کودکان در مورد موتور بخاری با نام توماس و دوستان لوکوموتیوش را در دست خواهد گرفت که در جریان ماجراجویی‌های خود هر از گاهی از مسیر اصلی خارج می‌شوند. دنیای «توماس و دوستان» شامل کتاب‌ها، اسباب‌بازی‌ها و یک مجموعه‌ی تلویزیونی طولانی است که اکنون در فصل بیست‌وچهارم خود قرار دارد.

شرکت «متل فیلمز» وظیفه‌ی تولید فیلم Thomas and Friends را برعهده دارد و مارک فورستر و رنه ولف به‌عنوان تهیه‌کنندگان اجرایی آن فعالیت می‌کنند. همچنین الیسا هیل و جسی ویگوتو فیلم‌نامه‌ی فیلم مورد بحث را به رشته‌ی تحریر در می‌آورند. رابی برنر، تهیه‌کننده‌ی اجرایی و کسی که به‌همراه کوین مکئون از طرف شرکت «متل فیلمز» بر پروژه نظارت می‌کند، در این‌باره می‌گوید: «توماس یک مجموعه‌ی محبوب جهانی است که بر اهمیت دوستی تمرکز دارد؛ موضوعی که بسیار مورد توجه کودکان و والدین سراسر جهان است. مارک فورستر یک داستان‌سرای شگفت‌انگیز است و بی‌صبرانه منتظر همکاری با او هستم تا داستان توماس را به شکلی مُدرن و غافل‌گیرکننده بازگو کنیم.»

مارک فورستر نیز در این‌باره اظهار داشت: «توماس از زمان کودکی یکی از برنامه‌های مورد علاقه‌ی من بوده است و نمی‌توانم بیش از این برای کار با رابی برنر و کل اعضای تیم متل فیلمز روی این ماجراجویی دلنشین هیجان‌زده باشم.» از پروژه‌های هالیوودی شرکت «متل فیلمز» می‌توان به فیلم Barbie (باربی) شرکت برادران وارنر، فیلم Barney (بارنی) به تهیه‌کنندگی دنیل کالویا و فیلم Wishbone (ویشبون) شرکت یونیورسال پیکچرز اشاره کرد. فیلم Christopher Robin (کریستوفر رابین) آخرین اثری بود که مارک فورستر آن را کارگردانی کرد. این فیلم فانتزی کمدی-درام که یوان مک‌گرگور، هایلی اتول، جیم کامینگز، مارک گیتیس و براد گرت را در میان بازیگرانش داشت، در سال ۲۰۱۸ روی پرده‌ی سینما رفت و با بودجه‌ی ۷۵ میلیون دلاری موفق به فروش ۱۹۷.۷ میلیون دلاری در سراسر جهان شد.


منبع THR
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده