// یکشنبه, ۶ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۴۰

مجموع فروش فیلم Tenet به ۲۸۳ میلیون دلار رسیده است

فیلم Tenet، به کارگردانی کریستوفر نولان درحالی‌که هنوز چند هفته تا پایان زمان اکران آن باقی مانده است، توانست مجموع فروش جهانی خود را ۲۸۳.۲ میلیون دلار برساند.

«تنت» چهار هفته پس از آغاز اکران در آمریکا شمالی به مجموع فروش داخلی ۴۱.۲ میلیون دلار رسید و همچنان صدرنشین جدول باکس آفیس اکثر بازارهای سینمایی جهان از جمله هالیوود است. این فیلم اکشن که تا امروز به ۲۴۲ میلیون دلار فروش در خارج از خاک آمریکا رسیده است، حالا مجموع فروش جهانی خود را ایستاده روی عدد ۲۸۳.۲ میلیون دلار می‌بیند. درحالی‌که مطابق گفته‌ی رسانه‌ی ورایتی، فیلم Tenet برای سودآوری نیاز به رسیدن به ۴۰۰ میلیون دلار فروش جهانی دارد.

از دست ندهید:

یکی از عوامل دوام عالی فروش بین‌المللی فیلم در دنیا را باید آغاز اکران آن در بازار ژاپن دانست. «تنت» فعلا جلوتر از همه‌ی فیلم‌های کریستوفر نولان به موفقیت قابل توجهی در ژاپن رسیده است و توانست با شکست فیلم‌های بزرگ داخلی این کشور، رتبه‌ی اول باکس‌آفیس ژاپن را به‌دست بیاورد. همچنین مجموع فروش «تنت» در چین، با وجود اکران در دوران کرونا به ۶۴.۳ میلیون دلار رسید. به همین خاطر فیلم Tenet پشت سر «اینسپشن» با مجموع فروش ۶۸ میلیون دلار در چین، تبدیل به سومین اثر پرفروش نولان در بزرگ‌ترین بازار سینمایی آسیا شده است.

پشت صحنه ساخت فیلم Tenet با حضور جان دیوید واشنگتن و کریستوفر نولان خندان

«تنت» در فرانسه فقط با ۱۳ درصد افت فروش نسبت به هفته‌ی قبلی مواجه شد و در آلمان و هلند به ترتیب توانست ۹ و ۸ درصد رشد فروش نسبت به هفته‌ی گذشته را تجربه کند. فیلم جدید کریستوفر نولان در کره‌جنوبی، استرالیا و بریتانیا هم دوام قدرتمندانه‌ای داشت و همچنان به درآمدزایی ادامه می‌دهد. حتی در آمریکا که اکنون یکی از ضعیف‌ترین بازارهای سینمایی دنیا به حساب می‌آید، مطابق گزارش‌های موجود «تنت» با اکران خود توانست مجددا ارزش سهام زنجیره‌ی سینمایی AMC را افزایش و خطر ورشکستگی کامل ۵۵۰۰ سالن سینمای آن تا پایان سال را کاهش دهد. در همین حین فیلم Greenland که این هفته صدرنشین باکس‌آفیس اسپانیا بود، مجموع فروش جهانی خود را پس از چند هفته به ۱۷.۷ میلیون دلار رسانده است. فیلم After We Collided نیز این هفته به ۳.۲۵ میلیون دلار فروش در ۳۲ کشور رسید تا مجموع فروش جهانی را ۳۴.۵ میلیون دلار اعلام کند.

فیلم Mulan دیزنی که از ۴ سپتامبر در ۲۰ کشور دنیا اکران شد، مجموع فروش جهانی خود را به ۶۴.۴ میلیون دلار رساند؛ عددی که ۴۰ میلیون دلار آن به بازار چین تعلق دارد. باتوجه‌به اینکه آمار موجود خبر از توقف نسبی فروش «مولان» در اکثر کشورها می‌دهند، باید پذیرفت که اکران سینمایی اثر نام‌برده یک شکست ناامیدکننده به حساب می‌آید. دیزنی تا این لحظه هیچ‌گونه آمار رسمی راجع به میزان فروش این فیلم ۲۰۰ میلیون دلاری در شبکه‌ی اینترنتی/استریم‌محور دیزنی پلاس را در اختیار رسانه‌ها نگذاشته است.

کریستوفر نولان و کارگردان فیلم Tenet در پشت صحنه ساخت فیلم با نور قرمز و‌ آبی

فیلم The New Mutants که با بودجه‌ی ۶۷ میلیون دلاری ساخته شد و برای درآمدزایی باید به ۱۳۰ میلیون دلار فروش جهانی می‌رسید، فعلا پس از پنج هفته فقط ۳۸.۹ میلیون دلار در دنیا فروخته است. اکران مجدد فیلم Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back در مقام یکی از محبوب‌ترین قسمت‌های «جنگ ستارگان» در بیش از ۲۰۰۰ سینمای آمریکا هم موفقیت‌آمیز نبود و فقط توانست ۹۰۸ هزار دلار را تقدیم دیزنی کند.

ظاهرا هفته‌ی بعد مجموع فروش جهانی فیلم Tenet از ۳۰۸.۳ میلیون دلار فراتر می‌رود و این‌گونه «تنت» به رتبه‌ی سوم جدول پرفروش‌ترین فیلم‌های سال ۲۰۲۰ میلادی می‌رسد.


منبع Deadline
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده