نویسنده: مسیح کریمی
// چهار شنبه, ۷ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۰۱

باب ایگر از مدیر عاملی والت دیزنی استعفا کرد؛ معرفی مدیر عامل جدید

باب ایگر، مدیر عامل والت دیزنی در یک تصمیم شوکه کننده از سمت مدیر عاملی این شرکت کناره‌گیری کرد و مدیر عامل جدید دیزنی نیز معرفی شده است.

در جدیدترین اخبار سینما و تلویزیون، باب ایگر، مدیرعامل اجرایی شرکت والت دیزنی، از سمت خود کناره‌گیری کرده است. ایگر با اعلام رسمی این خبر اعلام کرد که باب چاپک قرار است جانشین وی در این سمت شود. چاپک پیش از این سابقه مدیریت پارک‌های تفریحی دیزنی و محصولات این کمپانی را بر عهده داشته و بیش از دو دهه سابقه فعالیت در دیزنی را داشته است. بااین‌حال و با توجه به قرارداد فعلی ایگر، وی همچنان به‌عنوان مدیر اجرایی این شرکت تا پایان سال ۲۰۲۱ در دیزنی فعالیت خواهد کرد و همچنین بخشی از هیات مدیره این شرکت نیز خواهد بود. ایگر در بیانیه منتشر شده گفت:

با راه‌اندازی موفقیت‌آمیز تجارت ارائه مستقیم محصولات به مشتریان و همچنین ادغام با فاکس قرن بیستم که در حال انجام است، اعتقاد دارم که اکنون بهترین زمان برای تغییر و ورود مدیر عامل جدید است. من به باب اعتماد زیادی دارم و آماده‌ی همکاری با وی در ۲۲ ماه آینده هستم تا وی نقش جدیدش را بر عهده بگیرد و بیشتر و عمیق‌تر در جریان تجارت و عملیات‌های جهانی دیزنی قرار گرفته و من نیز روی فعالیت‌های خلاقانه و هنری کمپانی تمرکز خواهم کرد.

چاپک هفتمین مدیر عامل دیزنی در طول دوره نزدیک به صد ساله آن است که انتخاب می‌شود. ایگر در طول مدیر عاملی دیزنی موفقیت‌های زیادی را برای دیزنی به ارمغان آورده است و در طول این مدت، وی مارول، پیکسار، لوکاس فیلم و فاکس را برای دیزنی خریداری کرده است. از آخرین موفقیت‌های ایگر می‌توان به راه اندازی سرویس استریم دیزنی پلاس اشاره کرد که براساس آمار جدید که ماه گذشته منتشر شد، تعداد کاربران این سرویس استریم تا ۲۸.۶ میلیون کاربر افزایش پیدا کرده است. این در حالی است که دیزنی سرویس استریم ورزشی ESPN+ را نیز ایجاد کرده و همچنین دیزنی کنترل شبکه استریم هولو (Hulu) را نیز بر عهده دارد. 


منبع Gamespot
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده