// یکشنبه, ۱۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۴۵

بعضی از سکانس های فیلم The Batman در تیمارستان آرکام جریان خواهند داشت

به گزارش ورایتی ظاهرا تعدادی از سکانس‌های «بتمن»، اثر سینمایی مت ریوز در تیمارستان مخوف جهان داستان‌های شوالیه‌ی تاریکی پیش می‌روند و همین مورد وجود تعداد بالایی از آنتاگونیست‌ها در این فیلم را توجیه می‌کند.

یکی از سوالاتی که در هفته‌های اخیر ذهن طرفداران خفاش باشکوه شب‌های گاتهام را مشغول کرده بود به این می‌پرداخت که چرا طی روزهای گذشته بارها به حضور چندین و چند آنتاگونیست معروف دنیای کامیک‌های بتمن در فیلم جدید مت ریوز اشاره شد. در حقیقت پرسش بسیاری از طرفداران این بود که فیلم The Batman اصلا چگونه می‌خواهد این حجم از کاراکترهای معروف و خطرناک همچون ریدلر، پنگوئن و کت‌وومن را همزمان با هم به تصویر بکشد و با فیلم‌نامه‌ای که تازه قرار است بروس وین/بتمنِ ریوز را معرفی کند، شخصیت اصلی قصه را به سراغ رویارویی با این حجم از کاراکترها بفرستد؟ چون انجام چنین کاری همان‌قدر که هیجان‌انگیز است، از لحاظ داستانی نگران‌کننده نیز به نظر می‌آید. ولی سازندگان این فیلم مورد انتظارِ دنیای گسترش‌یافته‌ی دی سی (DCEU یا همان DC Extended Universe) که بتمنِ بن افلک را کاملا از یاد می‌برد و بتمنی تازه با بازی رابرت پتینسون را خلق می‌کند، حالا با افشای اطلاعاتی اندک اما مهم و کلیدی کاری کرده‌اند که موضوع وجود این تعداد از شخصیت‌های منفی شناخته‌شده در اثر مورد بحث، حداقل بیش‌ازپیش منطقی به نظر بیاید.

براساس این اطلاعات جدید، فیلم مت ریوز که به‌گفته‌ی استودیوی سازنده داستانی اورجینال و الهام‌گرفته از فضای فیلم‌های نوآر خواهد داشت، هیچ ربطی به فیلم‌های قبلی DCEU ندارد و اصلا اشاره‌ای هم به نحوه‌ی تبدیل شدن بروس وین به بتمن نخواهد کرد، قسمت‌هایی از قصه‌ی خود را در تیمارستان آرکام پیش می‌برد. این فیلم که شایعه‌ها می‌گویند قرار است قسمت اول یک سه‌گانه‌ی جدید باشد، در بخشی از فیلم‌نامه‌ی خود به محلی می‌رود که تقریبا همیشه تعداد قابل توجهی از بهترین آنتاگونیست‌های دنیای کامیک‌بوک‌های دی‌سی در آن زندانی هستند.

جوکر

تا این لحظه شایعه‌ها به حضور هفت آنتاگونیست در فیلم بتمن اشاره داشته‌اند و اخبار رسمی هم نقش داشتن قطعی دو فرد از بین آن‌ها در ساخته‌ی تازه‌ی کارگردان فیلم اکشن و لایق تحسین «جنگ برای سیاره‌ی میمون‌ها» (War for the Planet of the Apes) را تایید کرده‌اند. بااین‌حال تایید جریان داشتن تعدادی از سکانس‌های این فیلم در آرکام را احتمالا باید مهم‌ترین خبری دانست که تا به امروز به ما درباره‌ی فیلم‌نامه‌ی The Batman داده شده است. چون اکنون برخی حدس می‌زنند که بتمن در این فیلم بار اول با تعداد قابل توجهی از ضدقهرمان‌ها و شخصیت‌های منفی مورد اشاره درون The Elizabeth Arkham Asylum یا همین محل معروف نگه‌داری جنایت‌کارهای روانی گاتهام برخورد می‌کند؛ یک تیمارستان که بارها و بارها هنرمندهای مختلف چهره‌های متفاوتی برای آن ترسیم کرده‌اند و در هر مدیومی که بخواهید، بارها آنتاگونیست‌های شناخته‌شده‌ای مثل جوکر، ریدلر و مترسک را در یکی از سلول‌های خود اسیر می‌کند.

فیلم بتمنهمان‌گونه که احتمالا خودتان تا به امروز متوجه شده‌اید، زوئی کراویتز در «بتمن» نقش سلینا کایل/زن گربه‌ای را بازی می‌کند و پل دینو نیز این‌جا وظیفه‌ی قدم برداشتن با کفش‌های ریدلر را دارد. همچنین گفته می‌شود که یکی دیگر از آنتاگونیست‌های حاضر در فیلم پنگوئن با بازی کالین فارل خواهد بود و جان تورتورو در فیلم جدید مت ریوز وظیفه‌ی اجرای نقش کارماین فالکون را بر عهده گرفته است. پیوستن جیمی لاوسون تازه‌کار برای ایفای نقشی همچنان اعلام‌نشده اما کلیدی به تیم سازنده‌ی فیلم و تایید حضور اندی سرکیس و جفری رایت به ترتیب برای بازی در جایگاه آلفرد پنی‌ورث و کمیسر جیمز گوردون نیز درکنار انتشار اطلاعاتی تازه راجع به فیلم‌های DC هم هرکدام به نوبه‌ی خود یکی از اخبار مهم مرتبط با اثر مورد بحث به شمار می‌آیند. فیلم The Batman برای اکران در تاریخ ۲۵ ژوئن ۲۰۲۱ میلادی (چهارم تیر سال ۱۴۰۰ خورشیدی) برنامه‌ریزی شده است.

شما فکر می‌کنید که بالاتر از هر شخصیت منفی خاکستری دیگر، دیدار بتمن رابرت پتینسون با کدام یک از افراد خطرناک و پرطرفدار گاتهام در تیمارستان آرکام می‌تواند سکانسی تماشایی را به وجود بیاورد؟


اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده