نویسنده: رضا علمی
// چهار شنبه, ۱۰ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۱

مراحل تولید فیلم Death On The Nile آغاز شد

شرکت فاکس قرن بیستم به‌صورت رسمی آغاز مراحل تولید و ساخت فیلم Death on the Nile (مرگ روی رود نیل) کنت برانا را تأیید و اعلام کرد.

شرکت فاکس قرن بیستم (20th Century Fox)، به‌صورت رسمی آغاز مراحل تولید و ساخت فیلم Death on the Nile (مرگ روی رود نیل) کنت برانا، بازیگر و کارگردان ایرلندی را تأیید و اعلام کرد. موفقیت تجاری فیلم Murder on the Orient Express (قتل در قطار سریع‌السیر شرق) در سال ۲۰۱۷ باعث شد تا در آذر ماه ۹۶، شرکت فاکس قرن بیستم ساخت دنباله این فیلم را تأیید و اعلام کند که این قسمت قرار است براساس یکی دیگر از رمان‌های محبوب آگاتا کریستی تولید و اکران شود. گفتنی است مراحل ساخت این فیلم در کشور مصر آغاز شده است.

Death On The Nile

کنت برانا در رابطه با آغاز مراحل ساخت فیلم Death on the Nile چنین گفت:

جنایات سرزده از روی عشق، موضوعاتی بسیار جذاب هستند. آگاتا کریستی داستانی پرپیچ‌وتاب از آشفتگی و درماندگی احساسی درکنار جنایتی خشن را به رشته تحریر درآورده و مایکل گرین یک بار دیگر فیلمنامه‌ای کاملاً مطابق با داستان کریستی نوشته است. همراهی با گروهی از همکاران عزیز و گرامی که از دیرباز همراه من بودند و همچنین استفاده از بازیگران فوق‌العاده و در سطح جهانی، لذتی واقعی برای من جهت پیوستن به پروژه جدید والت دیزنی (Walt Disney) و فاکس و البته انتشارات آگاتا کریستی و روی پردهٔ سینما بردن آن بود. پیچ‌وتاب‌های داستانی جدید همراه‌ با چشم‌اندازی حیرت‌انگیز از صحرا و شانس روی پرده بردن این صحنه‌ها با فیلم‌برداری ۷۰ میلیمتری!

در فیلم Death on the Nile بار دیگر شاهد بازگشت شخصیت محبوب هرکول پوآرو خواهیم بود. این رمان جنایی از آگاتا کریستی و مجموعهٔ پوآرو، برای اولین‌بار در سال ۱۹۳۷ منتشر شد. در این رمان، پوآرو برای تعطیلات به مصر سفر می‌کند. در طول این سفر، یک قتل در کشتی‌ای در رودخانه نیل که پوآرو نیز در آن حضور داشته است، رخ می‌دهد. حال پوآرو باید راز و معمای مرگ این دختر ثروتمند را کشف کند. آنت بنینگ، بازیگر نامزد دریافت چهار جایزه اسکار برای فیلم The Grifters (کلاهبرداران)، فیلم American Beauty (زیبایی آمریکایی)، فیلم Being Julia (جولیا بودن) و فیلم The Kids Are All Right (بچه‌ها حالشان خوب است)، راسل برند، گل گدوت، آرمی همر، جودی کومر، لتیشیا رایت و تام بیتمن، در فیلم Death on the Nile حضور خواهند داشت و به ایفای نقش خواهند پرداخت.

مایکل گرین کار نوشتن فیلمنامهٔ فیلم Death on the Nile را بر عهده خواهد داشت. او پیش از این کار نوشتن فیلمنامهٔ فیلم Murder on the Orient Express را بر عهده داشته و نویسنده فیلم Blade Runner 2049 (بلید رانر ۲۰۴۹) و فیلم Logan (لوگان) نیز بوده است.

در فیلم Murder on the Orient Express بازیگرانی چون جانی دپ، دیزی ریدلی، میشل فایفر، جش گد، جودی دنچ، مایکل پنیا، میراندا ریسون، لوسی بوینتون، ویلم دفو، پنلوپه کروز، لزلی اودم جونیور، درک جاکوبی، مروان کنزاری، الیویا کلمن، مانوئل گارسیا رولفو، تام بیتمن و سرگئی پلونین حضور داشتند و به ایفای نقش پرداختند. این فیلم با بودجهٔ ساخت ۵۵ میلیون دلاری خود، نزدیک ۳۵۱ میلیون دلار در گیشه فروش داشت.

فیلم Death on the Nile در تاریخ ۹ اکتبر ۲۰۲۰ (۱۸ مهر ماه ۱۳۹۹) روی پردهٔ سینما خواهد رفت.


منبع Comingsoon
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده