نویسنده: مهرداد داودی
// یکشنبه, ۵ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۲۸

لیلا حاتمی درباره جدایی از سریال «نهنگ آبی» می‌گوید

لیلا حاتمی، بازیگر سینمای ایران در یادداشتی دلایل جدا شدن خود از سریال «نهنگ آبی» را بازگو کرده است.

سریال نهنگ آبی، ساخته فریدون جیرانی یکی از سریال‌های پربازیگر شبکه نمایش خانگی محسوب می‌شود. مدتی پیش اخباری مبنی بر درخواست جدایی برخی از بازیگران به دلیل افت کیفی سریال به گوش می‌رسید. حال، به تازگی و بنابر جدیدترین اخبار سینمای ایران، لیلا حاتمی، بازیگر این سریال در یادداشتی صحبت‌هایی درباره جدایی خود از این مجموعه مطرح کرده است. بنابر این صحبت‌ها انتظارات حاتمی درباره فیلمنامه سریال برآوده نشده است و پس از کناره‌گیری توافقی، سازندگان سرنوشت کاراکتر وی را به‌گونه دیگری رقم زده‌اند. لیلا حاتمی یادداشت خود را به شرح زیر آغاز کرده است:

لازم می‌دانم درباره‌ی نقش، حضور و غیبتم در سریال «نهنگ آبی» چند نکته را با تماشاگرانی که «آناهیتا» و من را در این سریال دنبال کرده‌اند، در میان بگذارم. حضور من در این سریال با این قول و قرار صورت گرفت که این نقش در بازنویسی فیلمنامه رشد و عمق پیدا کند. وعده دادند نویسنده‌ای در راه است اما هرگز نویسنده‌ی در راه، به این پروژه نرسید و نویسنده‌ی اصلی سریال و تهیه‌کننده نیز نیازی در جدی گرفتن درخواست‌های من حس نکردند، یا مشغله‌های مربوط به فیلم دیگرشان، این امکان را به آن‌ها نمی‌داد.

وی در ادامه می‌نویسد:

پافشاری من از یک سو و حوصله‌ی کم طرف‌های مقابل برای چنین اموری تا آنجا پیش رفت که توان ادامه‌ی همکاری از من سلب شد. بعد از تلاطم‌های بسیار فرساینده و مطلقاً بی‌نتیجه، توافق کردیم من و «آناهیتا» از سریال خارج شویم و طرحی برای داستان و خروج این شخصیت صورت بگیرد. با این تعریف «آناهیتا» مصمم می‌شود اسرار شرکت را فاش کند اما قدرت پشت پرده‌ی شرکت، او را از پا در می‌آورد و همین تعریف، نوشته و فیلمبرداری شد.

لیلا حاتمی

لیلا حاتمی افزود:

با مرگ «آناهیتا» من هم از گروه جدا شدم اما سازندگان این سریال باز بر خلاف توافق‌مان، سرنوشت دیگری برای «آناهیتا» در نظر گرفتند و گویا او را تا اطلاع ثانوی، غیب کرده و فراری داده‌اند.

بازیگر سینمای ایران در انتها می‌نویسد:

سرنوشتی ناموزون برای «آناهیتا» که دیگر من نقشی در ایفای آن نداشتم و کاملاً غافلگیر شدم. شکل خروج «آناهیتا» از داستان، اهمیت‌اش برای من، غیر از نقش و ملاحظات شغلی، در این بود که با تماشاگری که نقش را دنبال کرده بود، مراسم خداحافظی را به جا آورد اما در شکل کنونی به نظر می‌آید من سریال را بدون ملاحظه و احساس تکلیف نسبت به تماشاگر رها کرده‌ام و به این دلیل ناپیدا شده‌ام. چنین کاری خلاف اصول و حساسیت‌های من است. اگرچه نوشتن این یادداشت تغییری در چیزی ایجاد نمی‌کند، اما حداقل می‌تواند سهم من، نویسنده، کارگردان و تهیه‌کننده را از این تقصیر روشن‌تر کند.

لیلا حاتمی سابقه بازی در فیلم‌هایی مانند «پله آخر»، «جدایی نادر از سیمین» و «در دنیای تو ساعت چند است؟» را دارد. شما کاربران زومجی می‌توانید نظرات خود را درباره سریال «نهنگ آبی» و صحبت‌های لیلا حاتمی با ما به اشتراک بگذارید.


اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده