نویسنده: مسیح کریمی
// چهار شنبه, ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۵۸

کارگردان فیلم Shang-Chi مشخص شد

کمپانی مارول استودیو با دستین دنیل کرتون برای کارگردانی فیلم Shang-Chi به توافق رسید و قرارداد همکاری امضا کرد.

ماه آذر امسال بود که خبری منتشر شد مبنی بر اینکه مارول استودیو به دنبال ساخت اولین فیلم ابرقهرمانی با محوریت ابرقهرمان آسیایی است و این کمپانی در نظر دارد تا فیلمی براساس شخصیت Shang-Chi (شانگ چی) تولید و منتشر کنددیوید کالاهام، نویسنده فیلمنامه فیلم‌هایی چون فیلم Godzilla (گودزیلا)، فیلم Wonder Woman 1984 (زن شگفت‌‌انگیز ۱۹۸۴)، فیلم Zombieland: Double Tap (سرزمین زامبی ها: دابل تپ) و دنباله انیمیشن Spider-Man: Into the Spider-Verse (مرد عنکبوتی: سفر به دنیای عنکبوتی)، وظیفه نوشتن فیلمنامه این فیلم را بر عهده گرفته است که مدتی پیش نیز شایعات حضورش در یکی از پروژه‌های جدید مارول استودیو فاش شده بود. حال در جدیدترین اخبار سینما و تلویزیون، کارگردان فیلم Shang-Chi رسما انتخاب و معرفی شده است. 

دستین دنیل کرتون

کمپانی مارول با دستین دنیل کرتون برای کارگردانی فیلم Shang-Chi به توافق رسیده و قرارداد همکاری امضا کرده است. کرتون بیشتر برای کارگردانی فیلم Short Term 12 (بخش کوتاه‌مدت شماره ۱۲) و فیلم The Glass Castle (قصر شیشه‌ای) شناخته می‌شود که در این دو فیلم با بری لارسون، بازیگر نقش کارول دانورز در فیلم Captain Marvel (کاپیتان مارول)، همکاری کرده بود. فیلم Just Mercy (فقط بخشش)، فیلم جدید کرتون است که این فیلم قرار است در سال ۲۰۲۰ اکران شود و در این فیلم شاهد حضور بری لارسون و مایکل بی جردن، بازیگر نقش کیلمانگر در فیلم Black Panther (بلک پنتر)، نیز هستیم. این در حالی است که مارول استودیو به دنبال استخدام یک بازیگر آسیایی یا آسیایی-آمریکایی برای نقش اصلی فیلم Shang-Chi نیز است که در حال حاضر اطلاعاتی از آن در دسترس نیست.

شخصیت شانگ چی توسط جیم استرالین و استیو اینگلهارت در سال ۱۹۷۳ خلق و برای اولین‌بار در شماره ۱۵ کامیک Special Marvel Edition معرفی شد. در دنیای کامیک، شانگ چی، پسر فو مانچو است. او مهارت‌های بسیار بالای رزمی دارد و به او لقب استاد کونگ فو داده‌اند. او همچنین بخشی از گروه Avengers (اونجرز) و Heroes for Hire بوده است و ظاهرا در فیلمنامه فیلم مستقل این ابرقهرمان، قرار است شاهد نسخه امروزی و مدرن‌تر این شخصیت باشیم تا با کلیشه‌ای که بسیاری از ابرقهرمان آن دوره با آن مواجه هستند، مواجه نشود.

هنوز تاریخی برای اکران فیلم Shang-Chi اعلام نشده است.


اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده