نویسنده: مهرداد داودی
// یکشنبه, ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۰۳

علیرضا رییسیان از همکاری با لیلا حاتمی می‌گوید

علیرضا رییسیان، کارگردان فیلم «مردی بدون سایه» از تجربه‌ی همکاری‌اش با لیلا حاتمی و ویژگی‌های این بازیگر صحبت کرده است. با زومجی همراه باشید.

فیلم مردی بدون سایه جدیدترین ساخته‌ی علیرضا رییسیان است. این فیلم سینمایی مدتی پیش در سی و هفتمین دوره جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد. به تازگی و بنابر اخبار سینمای ایران، علیرضا رییسیان در مصاحبه‌ای درباره تجربه همکاری‌اش با لیلا حاتمی، بازیگر فیلم «مردی بدون سایه» صحبت کرده است. این کارگردان که پیش از این در فیلم‌های «دوران عاشقی»، «چهل سالگی» و «ایستگاه متروک» با لیلا حاتمی همکاری کرده بود، درباره همکاری با لیلا حاتمی به شرح زیر صحبت کرد:

در اوایل شروع همکاری در فیلم‌های قبلی با لیلا حاتمی اندکی به مشکل خوردیم اما رفته‌رفته کار کردن با یکدیگر را آموختیم و حالا بدون مشکل همکاری می‌کنیم.

لیلا حاتمی

او در ادامه درباره چگونگی انتخاب شخصیت‌های زن فیلم‌هایش چنین گفت:

برای انتخاب نقش اصلی بازیگر زن به شخصی فکر می‌کنم که چهره‌ای داشته باشد بتوان پلان‌های قدیس‌وار از او گرفت. دیدگاهی که در بحث زیبایی‌شناسی تصویری و پرسونای یک بازیگر دارم در شخصیت وی وجود دارد. کمتر بازیگری وجود دارد شکنندگی و ظرافت یک شخصیت را که در این حال سرد هم است، با یک قدرت درونی داشته باشد و بتواند بدون آنکه تظاهر کند یا بازی تصنعی کند آن را ارائه دهد.

کارگردان «مردی بدون سایه» در ادامه درباره بازی لیلا حاتمی و توانایی‌های او چنین گفت:

حاتمی به تمام جزئیات نقش فکر و دقت می‌کند. در فیلم «مردی بدون سایه» بسیاری از لوکیشن‌ها در اسپانیا گرفته شده است. چون می‌دانستم وی برعکس زبان انگلیسی، فرانسوی و آلمانی به اسپانیایی مسلط نیست می‌خواستم از یک بازیگر خارجی بازی بگیرم اما او مخالفت کرد و در ناباوری ظرف چند روز زبان اسپانیایی یاد گرفت.

نظر شما کاربران زومجی درباره صحبت‌های علیرضا رییسیان راجع به لیلا حاتمی چیست؟


اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده