نویسنده: مسیح کریمی
// یکشنبه, ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۳۳

تاریخ اکران جدید فیلم Wicked اعلام شد

کمپانی یونیورسال پیکچرز سرانجام تاریخ اکران جدید فیلم Wicked را که اقتباسی از یک تئاتر موزیکال است، تایید و اعلام کرد.

کمپانی یونیورسال پیکچرز اعلام کرد که فیلم Wicked (شرور) که پیش از این قرار بود در تاریخ ۲۰ دسامبر ۲۰۱۹ (۲۹ آذر ۱۳۹۸) به روی پرده‌های سینما برود، اکنون قرار است در تاریخ ۲۲ دسامبر ۲۰۲۱ (۱ دی ۱۴۰۰) اکران شود. همزمان با اکران این فیلم موزیکال، فیلم لایو اکشن جدید و بدون نام والت دیزنی و انیمیشن بدون نام برادران وارنر قرار است اکران شوند و پیش از آن نیز فیلم Avatar 3 (آواتار ۳) در تاریخ ۱۷ دسامبر ۲۰۲۱ (۲۶ آذر ۱۴۰۰) اکران خواهد شد تا رقیبان اصلی فعلی فیلم Wicked در ایام کریسمس باشند. این فیلم اقتباسی از یک تئاتر موزیکال با موسیقی و ترانه‌سرایی استفان شوارتز است که از سال ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۷ برگزار شده است.

طبق خلاصه داستان و توصیف منتشر شده، فیلم Wicked به این مسئله می‌پردازد که پیش از آنکه دوروتی گیل در دنیای Oz (آز) سقوط کند، در این دنیا چه اتفاقی رخ داده است. فیلم Wicked اقتباسی لایو اکشن و موزیکال از این پدیده موسیقی است که بیش از ۵۰ میلیون طرفدار آن را در سراسر جهان تماشا کرده‌اند و قرار است تعطیلات سال ۲۰۲۱ در سینماهای سراسر جهان اکران شود. فیلم Wicked داستان گفته نشده از شخصیت‌های فراموش نشدنی و آهنگ‌های دوست داشتنی مجموعه جادوگران شهر آز و پیش از تغییر آن‌ها را روایت خواهد کرد. تئاتر موزیکال Wicked براساس رمان Wicked: The Life and Times of the Wicked Witch of the West اثر گریگوری مک گوایر، ساخته شده که این رمان در سال ۱۹۹۵ منتشر شد و اقتباس سینمایی آن نیز اقتباسی از این رمان خواهد بود.

استیون دالدری، کارگردان فیلم‌هایی چون فیلم Billy Elliot (بیلی الیوت)، فیلم The Hours (ساعت‌ها) و فیلم The Reader (کتاب‌خوان)، وظیفه کارگردانی فیلم Wicked را بر عهده دارد که برای کارگردانی این سه فیلم نامزد دریافت جایزه اسکار نیز شده است، اما تا به امروز نتوانسته این جایزه را دریافت کند. علاوه بر این، دالدری کارگردانی چهار قسمت از سریال The Crown (تاج) را نیز بر عهده داشته که برای آن یک جایزه امی نیز دریافت کرده است. هنوز حضور هیچ بازیگری در فیلم Wicked تایید و اعلام نشده است.


منبع Comingsoon
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده