نویسنده: رضا علمی
// چهار شنبه, ۱۷ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۳۵

فیلم شخصیت کیتی پراید همچنان در حال ساخت است

با وجود اینکه تصور می‌شد ساخت فیلم اختصاصی شخصیت کیتی پراید از دنیای «مردان ایکس» لغو شده باشد، در خبری اعلام شد که این پروژه همچنان در دست ساخت است.

تقریباً یک سال پیش بود که سایت خبری کلایدر اعلام کرد، تیم میلر، کارگردان فیلم Deadpool (دِدپول) قصد دارد یک اسپین آف جدید از مجموعه فیلم‌های X-Men (مردان ایکس) بسازد که در حال حاضر عوامل آن در حال توسعه این پروژه هستند. بر اساس آن اطلاعات، این اسپین آف قرار است درباره شخصیت کیتی پراید ملقب به شدوکت باشد؛ شخصیتی که نقش آن در قسمت سوم مجموعه فیلم‌های «مردان ایکس»، یعنی فیلم X-Men: The Last Stand (مردان ایکس: واپسین پایداری) و فیلم X-Men: Days of Future Past (مردان ایکس: روزهای گذشته آینده) توسط الن پیج ایفا شده بود.

برایان مایکل بندیس، نویسندهٔ کامیک بوک، در پاسخ به سؤالی که از وی در توییتر راجع به اسپین آف جدید از مجموعه فیلم‌های X-Men، یعنی فیلم اختصاصی شخصیت شدوکت پرسیده شد، چنین پاسخ داد که مراحل ساخت این فیلم همچنان ادامه دارد. توییت کوتاه برایان مایکل بندیس را در این رابطه با هم می‌خوانیم:

بله، در حال حاضر مشغول کار روی همین پروژه هستم؛ بسیار سوررئال و همزمان لذت‌بخش خواهد بود که به درون کاخ مجلل ایکس برویم و ببینیم در آن قلعهٔ تنهایی چه می‌گذرد.

در طی سال‌های گذشته و تا به امروز، کتاب‌های کامیک بسیار زیادی متفاوتی با شماره #143 در مجموعه‌های متفاوتی منتشر شده است. اما جالب است بدانید زمانی که این شماره را توسط سیستم گوگل سرچ می‌کنید، اولین موردی که در آن ظاهر می‌شود مربوط به نسخه مخصوص کریسمس مجموعه مردان ایکس غیرطبیعی (Uncanny X-Men) بوده که در سال ۱۹۶۳ منتشر شده است. این قسمت از مجموعه کتاب کامیک Uncanny X-Men، با محوریت شخصیت شدوکت نوشته و طراحی شده است و احتمالاً فیلم 143 و فیلم شخصیت شدوکت، در واقع یک پروژه هستند. همان‌طور که می‌دانید، فیلم‌های دیگری نیز از مجموعهٔ مردان ایکس در دست ساخت است.

سایمون کنیبرگ، تهیه‌کنندهٔ مجموعه فیلم‌های مردان ایکس در سخنانی اعلام کرد که ساخت فیلم Gambit (گامبیت) با نقش‌آفرینی چنینگ تیتوم متوقف نشده است و این پروژه در حال پیشرفت است. در سال ۲۰۱۴ میلادی بود که به صورت رسمی اعلام شد قرار است چنینگ تیتوم ایفاگر نقش اصلی در فیلم Gambit باشد و پیش‌تر نیز این بازیگر آمریکایی از علاقهٔ خود برای ایفای نقش شخصیت رِمی اِتین لُبو سخن گفته بود. شخصیت گامبیت توسط کریس کلیرمونت و جیم لی خلق شده است و برای اولین بار در شمارهٔ ۱۴ از مجموعهٔ کمیک Uncanny X-Men (ژوئیه ۱۹۹۰) معرفی شد. او یکی از جهش‌یافته‌ها به شمار می‌رود که با توانایی‌های ابرانسانی شامل ایجاد، کنترل و دستکاری ذهنی انرژی جنبشی به دنیا آمده است. گامبیت همچنین دانش و مهارت بالایی در پرتاب کارت، هنرهای رزمی و استفاده از سلاح چوبی دارد. با وجود متعهد بودن چنینگ تیتوم به حضور در این فیلم، مراحل ساخت پروژه بسیار کند پیش رفت و چندین بار سازندگان، کارگردان را عوض و شخصی جدید را برای ساخت فیلم معرفی کردند. فیلم Gambit برای اکران در تاریخ ۱۳ مارس ۲۰۲۰ (۲۳ اسفند ماه ۱۳۹۸) تنظیم شده است.

Kitty Pryde - Ellen Page

همچنین فیلم X-Men: Dark Phoenix قرار بود در تاریخ ۲ نوامبر ۲۰۱۸ (۱۱ آبان ماه ۱۳۹۷) اکران شود، ولی نمایش فیلم با تأخیر مواجه شد و همین تأخیرهای به وجود آمده در مورد اکران X-Men: Dark Phoenix و تصویربرداری‌های دوباره‌ی بعضی بخش‌های آن باعث شده است هزینه نهایی فیلم به حدود ۲۰۰ میلیون دلار برسد؛ بودجه‌ای که برای فیلم X-Men: Apocalypse (مردان ایکس: آپوکالیپس) برابر ۱۷۸ میلیون دلار بود. فیلم X-Men: Dark Phoenix با حضور بازیگرانی چون سوفی ترنر، جیمز مک آووی، مایکل فاسبندر و جنیفر لارنس در تاریخ ۷ ژوئن ۲۰۱۹ (۱۷ خرداد ماه ۱۳۹۸) اکران خواهد شد و در لیست فیلم‌های مورد انتظار کاربران سایت IMDb هم رتبه سوم را به خود اختصاص داده است.

در حال حاضر مشغول کار روی پروژه شدوکت هستم؛ بسیار سوررئال و همزمان لذت‌بخش خواهد بود که به درون کاخ مجلل ایکس برویم و ببینیم در آن قلعهٔ تنهایی چه می‌گذرد

گفتنی است فیلم The New Mutants (میتونت‌های جدید) پیش از این قرار بود در تاریخ ۱۳ آوریل ۲۰۱۸ (۲۴ فروردین ماه ۱۳۹۷) روی پرده‌ٔ سینما برود و بهمن سال گذشته اکرانش تا تاریخ ۲۲ فوریه ۲۰۱۹ (۳ اسفند ماه ۱۳۹۷) عقب افتاد و در حال حاضر این فیلم قرار است در تاریخ ۲ آگوست ۲۰۱۹ (۱۱ مرداد ماه ۱۳۹۸) اکران شود. میسی ویلیامز، آنا تیلور جوی، هنری زاگا، بلو هانت، چارلی هیتون و آلیس براگ، از جمله بازیگرانی هستند که در فیلم ترسناک The New Mutants حضور دارند و به ایفای نقش پرداخته‌اند. فاکس شبکه هولو (Hulu) را نیز به عنوان یک گزینه احتمالی برای انتشار این فیلم در نظر گرفته و البته اگر مشکلات این پروژه ادامه پیدا کند، فاکس فیلم The New Mutants را در طول ماه اکتبر ۲۰۱۹ (مهر یا آبان ماه ۱۳۹۸) از این شبکه استریم منتشر خواهد کرد.

تیم میلر کارگردانی فیلم جدید مجموعه Terminator (ترمیناتور) را بر عهده خواهد داشت و این روزها درگیر این پروژه است؛ جیمز کامرون نیز تهیه‌کننده این فیلم خواهد بود. بعد از چند تلاش ناموفق در زمینه احیای این مجموعه، سرانجام حقوق این مجموعه در سال ۲۰۱۹ به جیمز کامرون می‌رسد.


منبع IGN
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده