نویسنده: مهرداد داودی
// یکشنبه, ۴ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۲۸

فیلم همه می دانند به‌عنوان یکی از نماینده های سینمای اسپانیا برای معرفی به اسکار انتخاب شد

فیلم سینمایی «همه می‌دانند» جدیدترین ساخته اصغر فرهادی است که قرار است به نمایندگی سینمای اسپانیا به آکادمی اسکار معرفی شود.

فیلم همه می دانند به کارگردانی اصغر فرهادی برای اولین بار در افتتاحیه جشنواره کن به نمایش درآمد. این فیلم پس از آن اکران عمومی خود را در کشور فرانسه و دیگر کشورها آغاز کرد. حال طبق جدیدترین اخبار سینما، فیلم «همه می‌دانند» به عنوان یکی از نماینده‌های سینمای اسپانیا برای معرفی به آکادمی اسکار انتخاب شده‌ است. بنابر اعلام ماریانو باروسا، رییس آکادمی فیلم اسپانیا، سه فیلم «همه می‌دانند» ساخته اصغر فرهادی، فیلم «قهرمان» ساخته خاویر فسر و فیلم «غول پیکر» ساخته مشترک آیتور آرگی و ژان گارانو از میان ۴۳ فیلمی که از اول اکتبر ۲۰۱۷ تا ۳۰ نوامبر ۲۰۱۸ در اسپانیا اکران شده‌اند، برای معرفی به بخش خارجی زبان آکادمی اسکار انتخاب شده‌اند.

اصغر فرهادی

فیلم سینمایی «همه می‌دانند» با بازی خاویر باردم، پنه لوپه کروز، ریکاردو دارین، ادوارد فرناندز، باربارا لنی، الویرا مینگز، ایما کوئستا، روژه کاسا مایور و رامون باره‌ آ و البته به کارگردانی اصغر فرهادی شانس بالایی برای ورود به اسکار دارد. این فیلم روایتگر مشکلاتِ شخصی است که به کشور زادگاهش بازگشته است. مدتی پیش نیز صحبت‌هایی در مورد امکان اکران فیلم «همه می‌دانند» در ایران شد. در دیگر اخبار، این فیلم مدتی پیش رکورد بیننده حاضر در یک نمایش جشنواره سارایوو را شکست. فرهادی پیش از این دو بار برای فیلم‌های «جدایی نادر از سیمین» و «فروشنده» اسکار بهترین فیلم خارجی زبان را به خانه برده است.


اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده