نویسنده: رضا علمی
// چهار شنبه, ۶ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۲۹

تغییر تاریخ اکران دو فیلم Welcome to Marwen و Green Book

دو کمپانی یونیورسال پیکچرز و دریم‌ورکس پیکچرز، تاریخ اکران جدید فیلم‌های Welcome to Marwen (به مارون خوش‌ آمدید) و Green Book (کتاب سبز) را اعلام کردند.

دو کمپانی معروف فیلمسازی یونیورسال پیکچرز (Universal Pictures) و دریم ورکس پیکچرز (Dreamworks Pictures)، تاریخ اکران دو پروژهٔ خود را تغییر دادند و تاریخ جدید اکران آن‌ها را اعلام کردند. فیلم Welcome to Marwen (به مارون خوش‌ آمدید) که قرار بود در تاریخ ۲۱ نوامبر (۳۰ آبان‌ماه) روی پردهٔ سینما برود، با تأخیر یک ماه و در تاریخ ۲۱ دسامبر (۳۰ آذر‌ماه) اکران خواهد شد؛ فیلم Green Book (کتاب سبز) قرار است جایگزین فیلم Welcome to Marwen در جدول اکران شود و در تاریخ ۲۱ نوامبر (۳۰ آبان‌ماه) اکران خواهد شد.

کارگردانی فیلم Welcome to Marwen بر عهدهٔ رابرت زمکیس، کارگردان، فیلم‌نامه‌نویس و تهیه‌کنندهٔ آمریکایی برندهٔ جایزهٔ اسکار است که در کارنامهٔ کاری خود سابقهٔ کارگردانی آثاری چون Forrest Gump (فارست گامپ)، Back to the Future (بازگشت به آینده)، The Polar Express (قطار سریع‌السیر قطبی) و Flight (پرواز) را دارد. این‌طور که گفته می‌شود، داستان فیلم Welcome to Marwen یکی از متفاوت‌ترین‌های امسال است و در مورد داستان واقعی و شگفت‌انگیز مردی غمگین و درهم‌شکسته است که کشف می‌کند چطور تصورات هنری می‌توانند روح درهم‌شکستهٔ انسانی را شکلی دوباره دهند.

Marwen

داستان فیلم از این قرار است که شخصیت اصلی فیلم، یعنی مارک هوگان‌کمپ با نقش‌آفرینی استیو کارل، ضربهٔ روحی و روانی بدی می‌خورد و این ضربه تمام خاطرات ذهنی این شخصیت را پاک می‌کند و هیچ‌کسی هم نه انتظار و نه امیدی به بهتر شدن حال مارک هوگان‌کمپ ندارد. مارک هوگان‌کمپ تصمیم می‌گیرد تکه‌های گمشدهٔ پازل ذهنی خود از زندگی گذشته را در کنار زندگی جدید و کنونی خود قرار دهد و با دقت خیلی زیادی این کار را انجام می‌دهد و نتیجه‌اش خلق شهری شگفت‌انگیز در ذهن مارک است؛ جایی که می‌تواند درمان شود و قهرمان داستان باشد. رابرت زمکیس در این فیلم تلاش می‌کند مرز بین رؤیا و حقیقت را از بین ببرد و نشان دهد در زمانی که تنها اسلحهٔ ما تصور و خیال است، چطور می‌توانیم از این ابزار نهایت بهره را ببریم و به ناشناخته‌ها پای بگذاریم.

در فیلم Green Book، ویگو مورتنسن، بازیگر مجموعه فیلم‌های The Lord of the Rings (ارباب حلقه‌ها) و همچنین ماهرشالا علی، بازیگر برندهٔ جایزه‌ٔ اسکار، ایفاگر نقش‌های اصلی هستند. کارگردانی این فیلم بر عهدهٔ پیتر فارلی (کارگردان فیلم‌های There’s Something about Mary و Fever Pitch) است. فیلم Green Book، فیلمی ماجراجویانه، شاد و کمدی است.

داستان فیلم از این قرار است که شخصیت تونی لیپ با نقش‌آفرینی ویگو مورتنسن، یک محافظ ایتالیایی آمریکایی با سواد آکادمیک اندک است که به‌عنوان راننده برای به مقصد رساندن شخصیت دکتر دان شیرلی با نقش‌آفرینی ماهرشالا علی به کنسرتش که یک پیانیست آفریقایی آمریکایی چیره‌دست است، استخدام می‌شود و البته در این راه با دشواری‌های زیادی روبه‌رو می‌شود؛ عنوان این فیلم برگرفته از کتاب Negro Motorist Green Book است و این دو شخصیت باید دستورالعمل‌های این کتاب را مو به مو اجرا کنند تا از دردسر فاصله بگیرند. تِم کلی این فیلم کمدی در مورد معضل نژادپرستی است.

تهیه‌کنندگی و ساخت فیلم Green Book را دو کمپانی دریم‌ورکس پیکچرز و پارتیسیپنت میدیا (Participant Media) بر عهده دارند. تهیه‌کنندگی این فیلم بر عهدهٔ جیم بورکی، چارلز بی. وسلر و پیتر فارلی است. نگارش فیلمنامه نیز کاری مشترک از پیتر فارلی، نیک واللانگا و برایان کیوری است.

 


منبع Comingsoon
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده