// سه شنبه, ۲۵ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۰۰

بهترین فیلم‌های باکس آفیس: دنباله‌ی Cloverfield درصدر تازه‌اکران‌های هفته!

انیمیشن «زوتوپیا» در صدرجدول باقی ماند و اکران دنباله‌ی موردانتظار «کلاورفیلد» هم بهتر از بقیه‌ی تازه‌اکران‌ها ظاهر شد. همراه گزارش باکس آفیس زومجی و نگاهی به ۱۰ فیلم برتر جدول همراه باشید.

zootopia

«زوتوپیا»، آخرین انیمیشن دیزنی هفته‌ی ‌پیش با کسب لقب بهترین افتتاحیه‌ی این کمپانی در امریکای شمالی، کار خودش را طوفانی آغاز کرد. اما انگار این آخرین‌باری نبود که این انیمیشن غافلگیرمان کرده. این هفته باز دوباره «زوتوپیا» با کسب ۵۰ میلیون دلار در صدر جدول قرار گرفت و مجموع درآمد خانگی‌اش را تنها بعد از ۱۰ روزی که از اکرانش می‌گذرد، از مرز ۱۴۰ میلیون دلار عبور داد. در رتبه‌ی دوم چارت اما تریلر «شماره ۱۰ خیابان کلاورفیلد» (i10 Cloverfield Lane) را داریم که بهتر از تمام دیگر تازه‌اکران‌های این هفته ظاهر شد. این درحالی بود که «جفت ایده‌آل» (The Perfect Match)، «مسیح جوان» (The Young Messiah) و «برادران گریمسبی» (The Brothers Grimsby) رتبه‌های ششم تا هشتم را به خودش اختصاص دادند.

«زوتوپیا» که در هفته‌ی دوم اکرانش با ۳۳/۴ درصد افت فروش مواجه شد، در رده‌ی اول جدول باقی ماند و مجموع درآمد خانگی‌اش را به رقم ۱۴۲/۶ میلیون دلار رساند. از لحاظ عملکرد در بازارهای بین‌المللی، فیلم یک ۸۳/۱ میلیون دلار دیگر را هم به جیب زد که به معنای ۲۵ درصد رشد فروش نسبت به هفته‌ی قبل است. این افزایش ناگهانی فروش بیشتر به خاطر ۵۶/۵ میلیون دلاری است که فیلم این هفته با اکران در چین، از این بازار کسب کرده است. درحال حاضر مجموع درآمد جهانی «زوتوپیا» روی رقم ۴۳۱/۱ میلیون دلار ایستاده است.

cloverfield

در زمینه‌ی عملکرد تازه‌اکران‌های این هفته اما «خیابان کلاورفیلد» کارش را با واکنش‌های بسیار مثبتی از سوی منتقدان شروع کرد. سپس، در شب پیش‌نمایشِ سه‌شنبه ۱/۸ میلیون دلار کسب کرد و بالاخره آخرهفته‌اش را با درآمدی معادل ۲۵/۲ میلیون دلار به پایان رساند. بهترین گزینه‌هایی که برای مقایسه داریم «لبه‌ی فردا» (Edge of Tomorrow) است که بعد از کسب ۱/۸ میلیون دلار از شب پیش‌نمایش، کارش را با ۲۸/۷ میلیون دلار آغاز کرد. و همچنین «سوپر ۸»، فیلم دیگری از جی.جی‌. آبرامز که در شب پیش‌نمایش ۱/۵ میلیون دلار کسب کرد و تا پایان آخرهفته ۳۵/۵ میلیون دلار به جیب زد. فقط نباید فراموش کنیم این دو فیلم از اکران‌های تابستان بودند.

در مقایسه با قسمت اول «کلاورفیلد» نیز باید گفت که آن فیلم در سال ۲۰۰۸ اکرانش را با ۴۰ میلیون دلار شروع کرد. اما شاید بهترین گزینه‌ای که برای مقایسه داریم، «ملاقات»، آخرین فیلم ام.نایت شیامالان باشد که ماه سپتامبر گذشته دوره‌ی اکرانش را با ۲۵/۴ میلیون دلار استارت زد و در نهایت با کسب ۶۵/۲ میلیون دلار از روی پرده پایین کشیده شد. «خیابان کلاورفیلد» اما نمره‌ی B منفی را از تماشاگران دریافت کرده و به‌علاوه‌ی درآمد خانگی‌اش‌، ۱/۵ میلیون دلار هم از اکران در شش منطقه‌ی خارجی به دست آورده که بهترین‌شان با یک میلیون دلار متعلق به استرالیا است.

برای یافتن دیگر اکران گسترده‌ی این هفته، «جفت ایده‌آل» باید تا رتبه‌ی ششم جدول پایین برویم. این کمدی/رومانتیک ۴/۱ میلیون دلار از اکران در ۹۲۵ سینما کسب کرد. این فروش اگرچه تبدیل به پایین‌ترین افتتاحیه‌ی کارنامه‌ی کارگردانش، بیلی وودراف می‌شود و اگرچه فیلم موفق نمی‌شود در حد پیش‌بینی ۵ تا ۶ میلیون دلاری تحلیلگران ظاهر شود، اما کماکان با توجه به تعداد کم‌تر سینماهایش نسبت به دو تازه‌اکرانی که بهتر از آنها فروخته، افتتاحیه‌ی قابل‌قبولی را تجربه کرده است.

perfect matchs

فیلم دینی «مسیح جوان» پس از اکران در یک هزار و ۷۶۱ سینما، ۳/۴ میلیون دلار کسب کرد. در زمینه‌ی فیلم‌های دینی، آنها همیشه فوق‌العاده ظاهر نمی‌شوند. مثلا باید به «برخاسته» (Risen)، محصول سونی اشاره کرد که چند هفته‌ پیش فروش خوبی را تجربه کرد و این استودیو هفته‌ی بعد با عرضه‌ی «معجزاتی از بهشت» انتظار یک موفقیت دیگر را می‌کشد. اما «مسیح جوان» به سادگی موفق به جذب تماشاگران زیادی نبوده است و در این زمینه تقریبا با شانس و تصادف طرف هستیم و دلایل زیادی در آن دخیل نیست. اما کسانی که فیلم را دیده بودند، آن را لایق نمره‌ی A منفی دانسته‌اند.

شکست واقعی هفته اما متعلق به کمدی «برادران گریمسبی»، محصول سونی است که پس از اکران در دو هزار و ۲۳۵ سینما، ۳/۲ میلیون دلار کسب کرد. این فیلم الان چند هفته‌ای است که قبل از اکران خانگی، در ۱۳ بازار بین‌المللی روی پرده رفته است و این هفته ۳/۲ میلیون دلار از سینماهای آنسوی آب‌ها به دست آورد تا مجموع درآمد بین‌المللی‌اش به ۱۱/۲ میلیون دلار برسد.

در نقطه‌ی دیگری از ۱۰ فیلم برتر جدول، «ددپول» به چشم می‌خورد که این هفته ۱۰/۸ میلیون دلار دیگر کسب کرد و مجموع درآمد باورنکردنی خانگی‌اش را به ۳۲۸ میلیون دلار رساند. این فیلم در حال حاضر بیشتر از قسمت اول «مردآهنی» (۳۱۸/۴ میلیون) فروخته است و فقط ۵/۱ میلیون دلار دیگر احتیاج دارد تا از سد «نگهبانان کهکشان» (۳۳۳/۱ میلیون) عبور کند. از لحاظ عملکرد بین‌المللی، فیلم ۱۱/۳ میلیون دلار دیگر کسب کرد و مجموع درآمد جهانی‌اش را به چیزی فراتر از ۷۰۸ میلیون دلار رساند.

جدول ۱۰ فیلم برتر هفته

 

ردیففیلمفروش این هفته
۱Zootopia۵۰  میلیون دلار
۲i10 Cloverfield Lane۲۵/۲ میلیون دلار
۳Deadpool۱۰/۸ میلیون دلار
۴London Has Fallen۱۰/۶ میلیون دلار
۵Whiskey Tango Foxtrot۴/۶ میلیون دلار
۶The Perfect Match۴/۱ میلیون دلار
۷The Young Messiah۳/۴ میلیون دلار
۸The Brothers Grimsby۳/۱ میلیون دلار
۹Gods of Egypt۲/۵ میلیون دلار
۱۰Risen۲/۲ میلیون دلار

 

نگاهی به برخی فیلم‌های تازه‌اکرا‌ن‌شده‌ی این هفته:

 

cloverfield.jpgd

شماره ۱۰ خیابان کلاورفیلد

q10 Cloverfield Lane

تا همین دو ماه پیش خبر نداشتیم دنباله‌ی فیلم «کلاورفیلد» اصلا وجود دارد و الان شاهد اکران آن هستیم. این یکی از خصوصیات خوب جی‌.جی. آبراهامز است که در رابطه با پروژه‌های کوچک کمپانی‌اش دست به این‌جور شگفتی‌آفرینی‌ها می‌زند! «خیابان کلاورفیلد» که دنباله‌ی معنوی فیلم قبلی محسوب می‌شود، اما با توجه به گفته‌ی اکثر منتقدان رابطه‌ی چندانی به فیلم‌ قبلی ندارد. اگرچه قسمت اول یک فیلم هیولایی/تصاویر یافت‌شده بود، اما این یکی یک تریلرِ روان‌شناسانه است که داستانش به جای خیابان‌های آشوب‌زده‌ی نیویورک، در یک پناهگاه زیرزمینی جریان دارد. فیلم درباره‌ی دختر جوانی (مری الیزابت وینستد) است که وقتی بعد از یک تصادف رانندگی چشم باز می‌کند، خودش را در پناهگاه زیرزمینی مردی میانسال (جان گودمن) پیدا می‌کند. این مرد مرموز ادعا می‌کند که دختر را از حمله‌ی شیمیایی سطح زمین نجات داده و و به او اجازه‌ی خروج نمی‌دهد.

منتقد ایندی‌وایر که فیلم را خیلی دوست داشته، می‌نویسد: «"خیابان کلاورفیلد" که سرشار از حس هراس و راز و رمز است به عنوان یک فیلم ژانری تنها به خوبی کار می‌کند و به عنوان یک دنباله‌ی معنوی برای فیلم اصلی، "دنیای کلاورفیلد" را بهتر از چیزی که از مستقیم‌ترین داستان‌ها انتظار می‌رود گسترش می‌دهد». شیکاگو سان‌تایمز هم که فوق‌العاده فیلم را دوست دارد، می‌نویسد: «این فیلم معرکه‌ای است که مخاطبانش را از ابتدا تا پایان میخکوب صندلی‌هایشان می‌کند و بخشی زیادی از این به خاطر بازی شگفت‌انگیز گودمن، وینستد و یکی دیگر از ستاره‌های فیلم، جان گالاگر جونیور است». جیمز براردینلی که سه ستاره به فیلم داده می‌نویسد: «"خیابان کلاورفیلد" سرشار از تعلیق و تنش است و شامل چندتا از بهترین رودست‌هایی است که در تریلرهای روان‌شناختی اخیر دیده‌ام. بنابراین با توجه به کل فیلم، می‌توان اشتباهاتِ اواخر فیلم را به سادگی نادیده گرفت». امتیاز متاکریتیک این فیلم ۷۶ است.

match

جفت ایده‌آل

The Perfect Match

چارلی (ترنس جنکینز) یک مرد خوشگذرانِ بی‌خیال است که فکر می‌کند رابطه‌های عاشقانه‌ی واقعی وجود ندارد. اما دوستانش فکر می‌کنند اگر او برای مدتی با یک زن همراه شود، بالاخره به او علاقه‌مند می‌شوند. چارلی چنین چیزی را قبول ندارد، تا اینکه با زن مرموز و زیبایی به اسم اِوا روبه‌رو می‌شود. با همین خلاصه‌ی داستانی باید انتظار یک کمدی/رومانتیکِ کاملا کلیشه‌ای را بکشیم که طبق نظر اکثر منتقدان همین‌طور هم است.

کیتی والش از لس‌آنجلس تایمز که فیلم را چندان دوست ندارد، می‌نویسد: «ظاهری که فیلم ارائه‌ می‌کند دوست‌داشتنی و تا حدودی حواس تماشاگر را از چیزهای دیگر منحرف می‌کند، اما در نهایت ایده‌ی چندانی برای یافتن در زیر سطح فیلم وجود دارد». اسکات توبیاس از ورایتی که از فیلم راضی نبوده، می‌آورد: «گروه بازیگران جذاب و جالب فیلم کمک زیادی برای کنار آمدن با فرمول آشنای داستان می‌کند، اما لحنِ بی‌خیال و خوشحال فیلم از ضربه‌ی تمام المان‌های فیلم می‌کاهد». امتیاز متاکریتیک این فیلم ۷۶ است.

گزارش باکس آفیس هفته‌ی گذشته

منبع: Boxoffice Mojo

تهیه شده در زومجی


اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده