نویسنده: مریم اصلانی
// جمعه, ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۶:۵۹

شخصیت های انیمه شیطان کش را بیشتر بشناسید

پخش فصل چهارم انیمه جذاب شیطان کش آغاز شده است، به‌همین خاطر بی‌مناسبت نیست اگر کمی بیشتر با شخصیت‌های اصلی و برجسته این مجموعه آشنا شویم. دراین مرور با زومجی همراه باشید.

مانگاکا «کویوهارو گوتوگه» (Koyoharu Gotouge) در سال ۲۰۲۰، اثر جذاب خود یعنی «شیطان کش: کیمتسو نو یائیبا» را که در هفته نامه شونن جامپ منتشر می‌شد را به‌پایان برد. اما هنوز انیمه اقتباس شده از این مانگا به پایان خود نرسیده و در بهار امسال با فصل چهارم خود بازگشته است که به قوس داستانی آموزش هاشیرا اختصاص دارد. اگرچه خود مانگا اثری تحسین‌برانگیز و خواندنی است، اما انیمه شیطان کش به‌مدد انیمیشن فوق‌العاده خود یک پله بالاتر از آن قرار گرفته و حتی به محبوبیت بیشتر مانگا کمک فراوانی کرد.

تاکنون سه فصل و یک فیلم از این انیمه منتشر شده است که همگی جزو بهترین آثار زمان خود بودند. اگرچه قوس داستانی منطقه سرگرمی که در فصل دوم انیمه به آن پرداخته شد جزو بهترین بخش‌های انیمه بود، اما متأسفانه فصل سوم یا قوس داستانی دهکده شمشیرسازی نتوانست در همان حدواندازه ظاهر شود. بااین‌حال این مجموعه هنوز هم اثری سرگرم کننده است که مخاطبان فراوانی دارد.

باتوجه به چنین محبوبیتی چندان عجیب نیست اگر بگوییم شخصیت‌های شیطان کش به‌خودی خود مورد توجه و شناخته شده هستند، اما به‌هرحال یادآوری هر شخصیت و معرفی هرکدام از آن‌ها هم خالی از لطف نخواهد بود. درنهایت چه در جبهه تاریکی قرار داشته باشند و چه برای پیروزی روشنایی به میدان بروند، هر کدام از این شخصیت‌ها چیزهایی برای عرضه دارند که به آن‌ها اجازه درخشیدن را می‌دهد. گاهی این جذابیت در ویژگی‌های جسمانی و قدرت مبارزه خلاصه می‌شود و گاهی از ترس آمیخته به حس شوخ طبعی منشأ می‌گیرد.

پس درادامه با ما همراه باشید تا کمی بیشتر به هر شخصیت و نقش او در پیشبرد داستان اشاره کنیم. ممکن است در خلال معرفی شخصیت‌ها به بخش‌هایی از داستان سه فصل گذشته این انیمه هم اشاره‌هایی شده باشد، پس حتما هشدار اسپویل را جدی بگیرید.


تانجیرو خندان

۱. شخصیت تانجیرو کامادو

Tanjiro Kamado

 • اولین معرفی: قسمت اول
 • صداپیشه: ناتسوکی هانائه

شخصیت اصلی انیمه شیطان کش، تانجیرو کامادو است. زندگی این مرد جوان پس از سلاخی شدن خانواده‌اش به‌وسیله شیاطین به کابوسی ناخوشایند تبدیل شد، اتفاقی که خواهرش نزوکو رو هم عمیقا تحت تأثیر قرار داد. تانجیرو که هم وقوع این تراژدی وحشتناک خشمگین بوده و هم عشقی عمیق به خواهرش داشت، تصمیم گرفت برای انتقام مرگ عزیزان و همینطورپیدا کردن راهی برای درمان نزوکو به ارتش شیطان کش پیوسته و شیاطین را از ریشه نابود کند.

تانجیرو فردی خونگرم و مهربان است، هرچند تمایل زیادی به گرفتن تصمیمات بیش از اندازه مشکل دارد که اغلب او را چه از نظر احساسی و چه جسمانی تحت فشار شدیدی قرار می‌دهند. او هیچ شک و تردیدی در مورد هدف خود نداشته و درعین‌حال می‌داند که اگرچه شیاطین باید کشته شوند، اما این مسئله که او باید این کار را انجام دهد به معنای برتری یا بهتر بودن او در مقابل حریف نیست. تانجیرو حتی در هنگام مرگ شیاطین هم با آن‌ها همدردی نشان می‌دهد. هرچند از کشتن آن‌ها واهمه‌ای ندارد، چون کسی را دارد که به او وابسته است و برای نجاتش هرکاری را که در توانش باشد انجام می‌دهد. به نظر نمی‌رسد قهرمان داستان ما به فکر ناامید کردن خواهرش باشد، پس با تحمل همه این سختی‌ها، زخم‌ خوردن‌ها و افسوس‌ها با تمام قدرت به حرکتش ادامه می‌دهد.


نزوکو درحال دویدن با ظاهری معصومانه

۲. شخصیت نزوکو کامادو

Nezuko Kamado

 • اولین معرفی: قسمت اول
 • صداپیشه: آکاری کیتو

روزی که تانجیرو برای کار از خانه دور شده بود، نزوکو شاهد کشته شدن سایر اعضای خانواده‌اش به‌دست شیاطین بود. او هم تقریبا سرنوشتی مشابه دیگران داشت، هرچند درنهایت تبدیل به یک شیطان شد. اما عشق میان او و برادرش تانجیرو از کامل شدن این تبدیل جلوگیری کرده و باعث شد نزوکو درعین داشتن ویژگی‌های یک شیطان، همچنان گرمای عشق به عزیزان را در قلب خود حس کند. از سوی دیگر تانجیرو هم غم مرگ عزیزانش را پشت خشمی آتشین پنهان کرده و هم مأموریتی جدید را برای خود تعریف کرد: انتقام از شیاطین و پیدا کردن راهی برای درمان نزوکو.

در شیطان کش عمر انسان بودن نزوکو چندان طولانی نیست، اما همین مدت کوتاه به ما نشان داد که او چه شخصیت شیرین، دوست داشتنی و نوع دوستی دارد. پس از زخمی شدن به‌وسیله شیاطین نزوکو بسیار متفاوت شد، چراکه اکنون از ویژگی‌های شیاطین همچون قدرت بسیار زیاد و میل برای چشیدن طعم گوشت و خون قربانی برخوردار بود. او همچنین توانایی صحبت کردن را تاحدزیادی از دست داده و به‌دلیل ضعف درمقابل نور خورشید مجبور است مدت زیادی را در تنهایی و انزوا سپری کرده و به‌صورت گاه به گاه ظاهر شود، درنتیجه شاید شخصیت او درمقایسه با دیگر شخصیت‌های انیمه شیطان کش چندان شناخته شده نباشد. اما دست کم یک چیز مشخص است، عشقی عمیق او به برادرش تانجیرو که باعث می‌شود برای نجاتش حاضر به پذیرفتن هر خطری باشد.


زنیتسو درحال خواب و کشیدن شمشیر

۳. شخصیت زنیتسو آگاتسوما

Zenitsu Agatsuma

اولین معرفی: قسمت چهارم

صداپیشه: هیرو شیمونو

زنیتسو اگرچه از نظر سن و سال کمی مسن‌تر از شخصیت تانجیرو است، اما برخورد و رفتارهایش چنین چیزی را نشان نمی‌دهد. شاید چون واکنش او در موقعیت‌های خطرناک بسیار متفاوت از شجاعت تانجیرو است که اغلب به استقبال خطر می‌رود. بااین‌حال از آنجایی که استادی همچون «جیگورو کوواجیما» آموزش زنیتسو را برعهده داشت، او از نظر شناخت و استفاده از کاتانای خود هیچ کمبودی ندارد.

از نظر ظاهری، زنیتسو دارای پوستی روشن و چشمانی به رنگ طلایی است. موهای او زرد روشن است که البته نتیجه اصابت صاعقه به او است. فرم موهای او هم به‌گونه‌ای است که تاحدی زیبایی شناسی کودکانه به او بخشیده است و ازاین نظر با شخصیت او همخوانی دارد. از سوی دیگر حضور او طنزی خاص به این مجموعه بخشیده و همین مسئله باعث شده است این شخصیت در قلب بسیاری از طرفداران این مجموعه جا باز کند. درنهایت نباید فراموش کنیم زنیتسو در کانون برخی از مهم‌ترین لحظات انیمه، حضوری قابل قبول از خود به نمایش گذاشته است.


اینوسوکه با سر گراز و دو کاتان در دست

۴. شخصیت اینوسوکه هاشیبیرا

Inosuke Hashibira

 • اولین معرفی: قسمت یازدهم
 • صداپیشه: یوشیتسوگو ماتسوکا

اینوسوکه هاشیبیرای عاشق مبارزه اغلب بدون فکر وارد هر نبرد و مبارزه‌ای می‌شود، بااین‌حال خوشبختانه او بلد است چطور از خودش مراقبت کند. البته این همیشه کاری آسان نیست، به‌خصوص از این جهت که او دائما می‌خواهد توانایی‌هایش را به رخ دیگران کشیده و آن‌ها را در مبارزه به چالش بکشد. رویکردی که گاهی برایش دردسرساز می‌شود.

اینوسوکه به‌وسیله گرازها بزرگ شده و این مسئله در انتخاب پوشش و به‌خصوص ماسک گرازی که روی سرش می‌گذارد مشخص است. این گذشته از سوی دیگر نشان می‌دهد که چرا او اغلب با سنت‌ها، آداب و رسوم رایج و احساسات انسانی غریبه است. البته پیوستن او به ارتش شیطان کش و دوستی‌اش با زنیتسو و تانجیرو به‌تدریج درحال تغییر دادن این خلق‌وخوی خشن او است.


کانائو تسویوری با چهره خندان

۵. شخصیت کانائو تسویوری

Kanao Tsuyuri

 • اولین معرفی: قسمت چهارم
 • صداپیشه: رینا اوئدا

کانائو دارای چشمانی درشت و چهره‌ای معصوم و ملایم است. موهای نازک مشکی رنگ او اغلب به‌صورت دم اسبی بسته شده است. بااین‌حال تجربیات گذشته باعث شده است که باوجود این ظرافت، او اغلب گارد خود را بسته نگه داشته و به‌راحتی به کسی اجازه نزدیک شدن به خود را ندهد. برای مدت‌ها کانائو هیچ احساسی از خود بروز نمی‌داد، او حتی حاضر نبود برای زندگی خودش تصمیم بگیرد و این کار را هم به دیگران یا به بخت و اقبال می‌سپرد.

همانند بسیاری دیگر از شخصیت‌های برجسته انیمه شیطان کش، کانائو هم با پیشرفت داستان رفته رفته به بلوغ شخصیتی می‌رسد. کانائو تسویوری هنوز فرصتی برای به رخ کشیدن توانایی‌هایش پیدا نکرده است و در فصل‌های دوم و سوم این مجموعه هم حضوری کوتاه و چند دقیقه‌ای داشت. باید منتظر بود و دید سرانجام این مبارز شجاع چه خواهد بود؟


گنیا شینوزاگاوا با چشمانی تیره رنگ و دندانهای تیز

۶. شخصیت گنیا شینازوگاوا

Genya Shinazugawa

 • اولین معرفی: قسمت چهارم
 • صداپیشه: نوبوهیکو اوکاموتو

یکی دیگر از شخصیت‌های کیمتسو نو یائیبا که سرگذشتی غم‌انگیز دارد، شخصیت گنیا است. او مجبور به تماشای کشته شدن خواهر و برادرانش شد، آن هم به‌دست مادرش که به شیطان تبدیل شده بود. او همچنین تنها برادر سانمی یکی از اعضای هاشیرا است. باوجود اینکه گنیا قادر به استفاده از تکنیک‌های تنفسی نیست، اما مبارزی کارآزموده و قدرتمند است و از طرف دیگر استعداد جذب توانایی‌های شیاطین را هم دارد که به او کمک می‌کند در مبارزه دست بالا را داشته باشد.

طبیعت خاص گنیا باعث شد او در ابتدای انیمه چندان جلوه پیدا نکند، بااین‌حال و با جلو رفتن داستان شاهد اجتماعی شدن بیشتر او هستیم که باعث می‌شود کمی بیشتر در روند رخدادهای مختلف ایفای نقش کند. در طول قوس داستانی دهکده شمشیر سازی این حضور برجسته‌تر شد، هرچند که شروع آن واکنش تهاجمی گنیا به تانجیرو بود.


دستهای زخمی سانمی شینازوگاوا

۷. شخصیت سانمی شینازوگاوا

Sanemi Shinazugawa

 • اولین معرفی: قسمت ۲۲
 • صداپیشه: توموکازو سکی

سانمی برادر گنیا، هاشیرا باد است. سانمی هم مثل برادرش در کودکی تراژدی دردناک را تجربه کرد که باعث شد برای مدت‌ها از ایجاد روابط عاطفی پرهیز کند و حتی برادرش را کنار بگذارد. این تجربه دردناک باعث ایجاد نوعی نفرت تسلیم ناپذیر نسبت به شیاطین در وجود او شد، نفرتی که هیچ نشانه‌ای از سرد شدن آتش آن در وجود او مشاهده نمی‌شود.

سانمی یکی از شخصیت‌های نسبتا بزرگسال انیمه شیطان کش است. اما شاید کمی اغراق‌آمیز باشد اگر بگوییم او یکی از بالغ‌ترین شخصیت‌های این انیمه نیست. بیشتر به این خاطر که هاشیرا باد در زمان مواجه شدن با هرچیزی که جهان بینی او را به چالش بکشد، همچون یک نوجوان کم سن و سال و با سرسختی حیرت‌انگیز به استقبال آن می‌رود.


چهره خونسرد گیو تومیوکا هاشیرا آب

۸. شخصیت گیو تومیوکا

Giyu Tomioka

 • اولین معرفی: قسمت اول
 • صداپیشه: تاکاهیرو ساکورای

گیو شخصیتی است که بی‌جهت وقت خود را با کلمات هدر نمی‌دهد. او اغلب مسائل را در سینه خود نگه داشته و معتقد است دیگران هم به‌جای پرگویی باید چنین راه و روشی را در پیش بگیرند. گیو تومیوکا در دوران کودکی تجربه‌ای دردناک را پشت سر گذاشت، چراکه خواهرش با قربانی کردن خود جان او را نجات داد. این مسئله برای او ناامید کننده بود؛ به‌ویژه از این جهت که تلاش او برای آگاه کردن مردم از آنچه رخ داده بود، تنها به طرد شدن او منجر شد.

گیو به‌عنوان یکی از اعضای نسبتا ارشد ارتش شیطان کش، چهره‌ای قوی اما گوشه‌گیر از خود نشان می‌دهد. در طول سه فصل اول این انیمه گیو آنگونه که باید و شاید مورد توجه نبود، اما در قوس داستانی آموزش هاشیرا بالاخره فرصتی فراهم شده است تا گیو تومیوکا حضوری برجسته‌تر داشته باشد. اکنون مخاطبان می‌توانند کمی بیشتر با سرگذشت این شخصیت و احساس گناهی که او سال‌ها بار آن را بر دوش می‌کشید، آشنا شده و بهتر او و طبیعتش را درک کنند.


هاشیرا حشره شینوبو کوچو با پس زمینه ای از پروانه های بنفش

۹. شخصیت شینوبو کوچو

Shinobu Kocho

 • اولین معرفی: قسمت پانزدهم
 • صداپیشه: سائوری هیامی

در اولین نگاه به نظر می‌رسد شینوبو دوست داشتنی‌ترین عضو ارتش شیطان کش است. با لبخندی که همیشه روی لب دارد و با حس شوخ طبعی که از خود نشان می‌دهد، او محبوب و فراموش نشدنی است. بااین‌حال بهتر است بدانید این‌ها تنها مکانیسمی دفاعی برای مقابله و مهار نفرت غیرقابل کنترل او از شیاطین هستند، نفرتی که بذر آن با مرگ دردناک خواهرش کانائه در قلب او کاشته شد.

شینوبو درعین شیرین بودن، می‌تواند به طرزی باورنکردنی خشن باشد و این مسئله را چه با تیغه شمشیر و چه با بیان کلمات بروز دهد. او می‌تواند قوی‌ترین جنگجویان را به‌چالش کشیده و شمشیر خود را درحالی در بدن حریف فرو کند که پوزخندی جذاب روی لب دارد. شاید او قوی‌ترین عضو هاشیرا نباشد، اما به‌دلیل قدرت درک و تفکر سریع و دانشش در زمینه مسائل پزشکی، تقریبا یکی از تهدیدهای بزرگ برای هرشیطانی است. به‌خصوص به‌دلیل دانشی که در مورد استفاده ازسم به‌عنوان یک سلاح دارد.


تنگن اوزوی و اینوسوکه هاشیبیرا

۱۰. شخصیت تنگن اوزوی

Tengen Uzui

 • اولین معرفی: قسمت ۲۱
 • صداپیشه: کاتسویوکی کونیشی

داستان زندگی تنگن برخلاف بسیاری از اعضای ارتش شیطان کش، چندان ارتباطی با حضور شیاطین ندارد. هرچند که همچنان باید آن را داستانی غم‌انگیز دانست.

تنگن در یک قبیله نینجا متولد شده و تحت تعلیمات پدری سختگیر آموزش دید. او فکر می‌کرد این تعالیم تنها برای پرورش استعدادهایش است، اما درنهایت تحت تأثیر مکر والدین تعدای از خواهران و برادرانش را به قتل رساند. او درنهایت تصمیم گرفت خانه را ترک کرده و این بار سرنوشتش را خود به‌دست گیرد.

شخصیت تنگن به‌خاطر پشت سر گذاشتن این دوران کودکی سخت و تلاشش برای فرار از آموزه‌های پدر، تاحدی پیچیده است. بااین‌حال می‌توان گفت که باوجود همه رفتارها و برخوردهایش او همچنان فردی نیک سرشت است که نیت خوبی درمورد اطرافیانش دارد. او حتی حاضر است به بهای از دست دادن جان خود، از سلامت دیگران محافظت کند. فرقی نمی‌کند پای زندگی همسرانش درمیان باشد یا سربازان تازه نفس ارتش شیطان کش، او همیشه می‌خواهد برای حفظ جان آن‌ها جان خود را فدا کند.


میتسوری کانروجی با شمشیر شلاق مانند در دست

۱۱. شخصیت میتسوری کانروجی

Mitsuri Kanroji

 • اولین معرفی: قسمت ۲۱
 • صداپیشه: کانا هانازاوا

میتسوری کانروجی یا همان هاشیرا عشق یکی از چهره‌های منحصربه‌فرد و جذاب انیمه شیطان کش است. حضور او ممکن است درطول چند فصل ابتدایی این انیمه چندان چشمگیر نباشد، اما بهتر است بدانید تأثیری که این شیطان کش جذاب در حوادث پیش‌رو دارد شگفت انگیز خواهد بود. این مسئله در قوس داستانی دهکده شمشیر سازی قابل مشاهده است، جایی‌که او قدرت و شجاعت خود را به‌روشنی به تصویر و به رخ بینندگان کشید.

نام این شخصیت محصول ترکیب تکنیک تنفس و ویژگی‌های رفتاری همچون مهربانی و خوش خلقی او است. میتسوری شاید گاهی اوقات ساده و معصوم به نظر برسد، اما بهتر است بدانید این امر خللی در انجام وظایفش به‌عنوان یک هاشیرا و عضوی از ارتش شیطان کش ایجاد نمی‌کند. او درواقع می‌تواند به‌اندازه هر عضو دیگر ارتش شیطان کش خشن بوده و به‌راحتی به شیاطین حمله‌ور شود.


هاشیرا مار اوبانای ایگورو

۱۲. شخصیت اوبانای ایگورو

Obanai Iguro

 • اولین معرفی: قسمت ۲۲
 • صداپیشه: کنیچی سوزومورا

اوبانای ایگورو هاشیرا مار است که نشان‌دهنده نوع قدرت او است. اطلاعات زیادی در مورد این شخصیت وجود ندارد، به‌طوری که می‌توان از اوبانای به‌عنوان شخصیتی مرموز یاد کرد. از طرف دیگر هنوز فرصتی فراهم نشده است که این شخصیت حضوری برجسته در انیمه داشته و قدرت‌هایش را معرفی کند. بااین‌حال خوانندگان مانگا این اثر می‌دانند که هاشیرا مار کسی نیست که بتوان به‌راحتی او را به چالش کشید.

از نظر شخصیتی اوبانای آنچنان که باید مورد توجه قرار نمی‌گیرد، شاید به‌خاطر اینکه چندان با دوستان و مریدان خود با احترام رفتار نمی‌کند. این بی‌توجهی حتی زمانی شدت می‌گیرد که او متوجه شود طرف مقابلش شخصیتی ضعیف است و مهارت چندانی ندارد. از سوی دیگر گاهی اوقات رفتار او به‌گونه‌ای است که گویی برای طرف مقابل قلدری می‌کند.


هاشیرا مه مویچیرو توکیتو با ظاهر خشمگین

۱۳. شخصیت مویچیرو توکیتو

Muichiro Tokito

 • اولین معرفی: قسمت ۲۱
 • صداپیشه: کنگو کاوانیشی

مویچیرو توکیتو احساسات درونی خود را چندان بروز نمی‌دهد، به‌طوری که شاید اینطور به نظر برسد فردی بی‌توجه یا بی‌علاقه است. دربیشتر موارد اینطور به نظر می‌رسد که او با افکار درونی خود سرگرم بوده و چندان توجهی به پیرامونش ندارد، چشم‌اندازی که شاید باعث شود چندان با او همذات پنداری نکنیم. بااین‌حال سرگذشت او و تراژدی که تجربه کرده است، باعث می‌شود بهتر این رفتار و رویکرد او را درک کنیم. مویچیرو بعد از این تجربه دردناک شخصی، از شیوه‌ای متفاوت برای مهار خشم خود استفاده کرد که باعث رشد شخصیتش شد. باوجود تأثیرات این آسیب روانی، پربیراه نیست اگر مویچیرو توکیتو را یکی از پیچیده‌ترین شخصیت‌های انیمه شیطان کش بدانیم.

اما از نظر مهارت‌های مبارزه و شمشیرزنی، بدون تردید هاشیرا مه یک اعجوبه واقعی و یکی از با استعدادترین اعضای هاشیرا و ارتش شیطان کش است. شاید بتوان گفت استعداد او در شمشیرزنی حتی از تانجیرو هم پیشی می‌گیرد. او که استاد تنفس مه است، با ترکیب کردن تکنیک‌های این سبک تنفس با هنر شمشیرزنی و توانایی‌های جسمانیش، به یکی از خطرناک‌ترین مبارزان ارتش شیطان کش تبدیل شده است که شیاطین رده بالا را به‌راحتی به چالش می‌کشد. مویچیرو همچنین تعهدی مثال زدنی به تمرین و آموختن دارد و همین مسئله باعث تقویت مهارت‌های او می‌شود.


گیومی هیمجیما درحال دعا کردن

۱۴. شخصیت گیومی هیمجیما

Gyomei Himejima

 • اولین معرفی: قسمت ۲۱
 • صداپیشه: توموکازو سوگیتا

هنوز در انیمه آنطور که باید و شاید به شخصیت گیومی هیمجیما یا هاشیرا سنگ پرداخته نشده است، شاید چون او بیشتر بازیگری بود که در پس زمینه مشغول فعالیت است. بااین‌حال و اگرچه در حماسه‌های فصول قبلی شیطان کش شاهد درخشش گیومی نبودیم، اما در فصل چهارم این انیمه که پخش آن آغاز شده است، حضور او پررنگ‌تر از همیشه خواهد بود.

گیومی که در قوس داستانی آموزش هاشیرا نقش دارد، جزو ارتش شیطان کش است. شاید اغراق آمیز نباشد اگر بگوییم او قوی‌ترین عضو این ارتش و رهبر جنگی هاشیرا است. او بزرگ جثه و قوی است، هرچند که بیشتر اوقات خود را به سکوت گذرانده و با احتیاط با هر مسئله‌ای مواجه می‌شود. او خود را با تمام وجود وقف ارتش شیطان کش کرده است، هرچند که کاملا به اطرافیان خود اعتماد ندارد و این ناشی از تجربه تلخی است که در گذشته به او آسیب زده است.


کیوجورو رنگوکو درمیان شعله های آتش

۱۵. شخصیت کیوجورو رنگوکو

Kyojuro Rengoku

 • اولین معرفی: قسمت ۲۱
 • صداپیشه: ساتوشی هینو

کیوجورو رنگوکو که در فیلم قطار موگن (Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba the Movie: Mugen Train) در مرکز توجه قرار گرفت، حضوری آتشین روی صحنه داشت. او فردی پرانرژی، جذاب و خوش اخلاق است و از آن چنان صداقتی در گفتار و رفتار بهره می‌برد که دیگر شخصیت‌های این انیمه -البته به جز تانجیرو-، اغلب فاقد آن هستند.

خوش‌بینی کیوجورو تلاشی برای پوشاندن آشفتگی درونی او، راهی برای جلب نظر و توجه مردم یا ایجاد حس امنیت کاذب نیست. او از آن دسته افرادی است که حتی در بدترین شرایط و خطیرترین موقعیت‌ها هم به‌دنبال نکات مثبت می‌گردد. درواقع او دوست دارد نیمه پر لیوان را هم در نظر بگیرد، نگرشی که باعث شده است او نه‌تنها در میان اعضای هاشیرا که حتی بین مخاطبان این مجموعه هم به‌چهره‌ای محبوب و دوست داشتنی تبدیل شود. کیوجورو در زمان حضور، تسلط خود را روی داستان به‌رخ می‌کشد و باوجود اینکه مدت زمان حضورش در مجموعه چندان طولانی نبود، اما همچنان می‌توان سایه این حضور را روی داستان این مجموعه حس کرد.


آئوی کانزاکی با چهره جدی

۱۶. شخصیت آئوی کانزاکی

Aoi Kanzaki

 • اولین معرفی: قسمت ۲۳
 • صداپیشه: یوری ایهارا

در انیمه جذاب شیطان کش هرکسی نقشی برعهده دارد، حتی اگر در خط مقدم مبارزه حضور نداشته باشد. آئوی کانزاکی یکی از این شخصیت‌ها است که در پشت جبهه حضوری تحسین‌برانگیز دارد. او پس از مرگ خانواده‌اش راهی برای ورود به ارتش شیطان کش پیدا کرده و موفق به پشت سرگذاشتن آزمون نهایی شد. او واجد شرایط ورود به میدان مبارزه است، بااین‌حال او خود را یک جنگجو ندانسته و ترجیح می‌دهد از میدان مبارزه دور بماند. درعوض در پشت جبهه وقت خود را به درمان مبارزان مجروح اختصاص داده و از این طریق وظیفه خود را به انجام می‌رساند.

اولین‌بار زمانی با آئوی آشنا شدیم که درحال تسکین و درمان زخم‌های تانجیرو و زنیتسو بود. پس از آن او شروع به آموزش اعضای فعال ارتش شیطان کش کرده و مهارت‌های خود را به نمایش گذاشت. این نقش آفرینی شایان توجه و ستایش است، چراکه تعداد شخصیت‌های انیمه شیطان کش که نقشی حمایتی برعهده دارند انگشت شمار است و آئوی به‌عنوان یکی از آن‌ها کاملا باورپذیر و جالب توجه ظاهر شده است. واقعیت این است که همه اعضای ارتش شیطان کش آماده قرار گرفتن در موقعیت مرگ و زندگی نیستند و آئوی هم از این قاعده مستثنی نیست، اما تلاشش را می‌کند تا همچنان عضوی تأثیرگذار از این ارتش باشد.


۱۷. شخصیت کاگایا اوبویاشیکی

Kagaya Ubuyashiki

 • اولین معرفی: قسمت پنجم
 • صداپیشه: توشیوکی موریکاوا

باوجود اینکه کاگایا در انیمه چندان حضوری برجسته ندارد، اما او همچنان یکی از شخصیت‌های بزرگ و تأثیرگذار دنیای شیطان کش است. او به‌عنوان رهبر این ارتش، مسئولیت هدایت و سازمان‌دهی اعضا را برعهده داشته و از نفوذ کلام خود برای کنترل گروه بهره می‌برد. کاگایا که از اثرات یک نفرین خانوادگی رنج می‌برد، مجبور است عقب نشسته و از بیرون اوضاع را مدیریت کند. بااین‌حال او همیشه صدای عقل و منطق است، به‌خصوص زمانی‌که موقعیت ایجاب می‌کند اوضاع به‌درستی کنترل شود. همین مسئله باعث شده است که او فرد مورد احترام هاشیرا باشد.

او از نظر جسمی به‌طرزی عجیب ضعیف است و چشم‌انداز روشنی پیش روی خود نمی‌بیند. از طرف دیگر این وضعیت باعث شده است که چندان نتوان به نقش آفرینی او در مبارزات امیدوار بود، هرچند که آینده نگری باورنکردنی او همچنان امتیازی است که می‌تواند این نقاط ضعف را برطرف کند. این پیش آگاهی او در مورد اقدامات موزان و دوازده شیطان رده بالا، نقشی تعیین کننده در آینده ارتش شیطان کش و مبارزه آن‌ها برای نابودی کامل شیاطین دارد. اگر دوست دارید کمی بیشتر با این شخصیت، نفرین خانوادگی که گریبان آن‌ها را گرفته و آینده پیش روی او آشنا شوید، مطالعه این مطلب ما را از دست ندهید.


۱۸. شخصیت تامایو

Tamayo

 • اولین معرفی: قسمت هشتم
 • صداپیشه: مایا ساکاموتو

شخصیت تامایو که در طول قوس داستانی آساکوسا (the Asakusa arc) معرفی شد، شخصیتی با نقش آفرینی کوتاه اما بسیار مهم است. تامایو شیطانی است که از قضا دستی هم در کار طبابت دارد و از این طریق درمیان دو دنیا حرکت کرده و از قدرت و توانایی‌هایش، همزمان هم برای محافظت از خود و هم برای کمک به دیگران بهره می‌برد. وجود این شخصیت نشان می‌دهد که حتی شیاطین هم می‌توانند زندگی مثبت داشته باشند. او به تانجیرو کمک کرده و سعی می‌کند راهی برای تبدیل دوباره نزوکو به یک انسان پیدا کند.

در انیمه تامایو را تنها در خلال قوس داستانی فوق دیدیم و پس از آن برای مدت‌ها از نظر ناپدید بود تااینکه دوباره در طول قوس داستانی دهکده شمشیرسازی ظاهر شد. اما آنگونه که مشخص است، ممکن است او در طول نبرد بزرگ و پایانی شیطان کش، نقشی کلیدی را ایفا کند. درنهایت نباید فراموش کنیم که تامایو در لحظه ضرورت، می‌تواند موجودی بسیار ترسناک باشد و نباید تنها ظاهر آرام و موقر او را در نظر گرفت.


۱۹. شخصیت موزان کیبوتسوجی

Muzan Kibutsuji

 • اولین معرفی: قسمت ششم
 • صداپیشه: توشیهیکو سکی

ابرشرور انیمه شیطان کسی نیست جز موزان کیبوتسوجی که حضورش روی کل داستان این انیمه سایه انداخته است. اگرچه او عمدتا در پشت صحنه داستان است، اما قدرت و تسلط قاطع او روی شیاطین و به‌ویژه دوازده کیزوکی یا ماه برتر به‌خوبی مشهود است. قدرت موزان غیرقابل انکار است، به‌شکلی که حتی لازم نیست برای ترساندن شیطانی قدرتمند همچون آکازا کار خاصی انجام دهد.

باوجود اینکه موزان پادشاه دنیای شیاطین است، اما به نظر نمی‌رسد چندان اهمیتی به هم نوعان و زیردستان خود بدهد. او به شیاطین تحت امر خود به‌شکل پیاده نظامی نگاه می‌کند که وظیفه‌اش چیزی جز برآورده کردن خواسته‌های او نیست. درنتیجه او به‌سادگی افرادش را در مسیر رسیده به اهداف خود قربانی می‌کند. همچنین موزان کمترین اهمیتی به انسان‌ها نمی‌دهد. او به شکست افرادش واکنش شدیدی نشان داده و با مجازات افراد ضعیف گروه، سرنوشت آن‌ها را درس عبرت دیگران می‌کند.


۲۰. شخصیت کوکوشیبو

Kokushibo

 • اولین معرفی: قسمت ۴۵
 • صداپیشه: ریوتارو اکایو

هنوز در انیمه شخصیت کوکوشیبو چندان در مرکز توجه قرار نگرفته است، بااین‌حال وزن این شخصیت به‌اندازه‌ای است که بدون دراختیار داشتن زمان کافی برای جلب توجه هم می‌تواند تأثیرگذاری خود را به رخ بکشد.

به‌عنوان شیطان رتبه اول، بدون شک او یکی از قدرتمندترین شیاطین داستان است. او به‌خوبی از قدرت‌های خود آگاه بوده و اجازه نمی‌دهد چه هاشیرا و چه بینندگان این مجموعه، این مسئله را فراموش کنند. سرگذشت کوکوشیبو احتمالا یکی از جذاب‌ترین داستان‌های مربوط‌به دوزاده کیزوکی است، حداقل از وجه تاریخی دنیای شیطان کش این مسئله اهمیت زیادی دارد.


۲۱. شخصیت دوما

Doma

 • اولین معرفی: قسمت ۴۴
 • صداپیشه: مامورو میانو

در قوس داستانی منطقه سرگرمی یا همان فصل دوم انیمه شیطان کش، با شخصیت دوما آشنا شدیم که یکی از دوازده شیطان رتبه بالای موزان است. از نظر ظاهری او یکی از دلفریب‌ترین چهره‌های این گروه است که البته این مسئله با قدرت فراوان او ترکیبی جذاب را به‌نمایش می‌گذارد. اما اجازه ندهید این چهره گیرا شما را فریب بدهد، چراکه بیشتر شبیه یک ماسک است که می‌تواند در یک لحظه از بین برود. دوما در اکثر مواقع رفتاری آرام دارد. او انسان‌ها را موجوداتی رقت‌انگیز می‌داند که شایسته ترحم هستند. درنتیجه با ایده رستگار کردن آن‌ها، ابایی از کشتن انسان‌ها ندارد.

بینندگان انیمه شیطان کش هنوز با وجه دیگر دوما رو‌به‌رو نشده و ترس واقعی ناشی از حضور این شخصیت را درک نکردند. اما بهتر است بدانید زیر سایه این اهریمن باید در انتظار نبردهای شرورانه، مسائل روان‌پریشانه با چاشنی جذابیتی کاریزماتیک و البته مسائل فرقه‌ای باشید.


۲۲. شخصیت آکازا

Akaza

 • اولین معرفی: قسمت ۳۲
 • صداپیشه: آکیرا ایشیدا

آکازا شیطان رتبه سه رده بالا است که در فیلم قطار موگن به مخاطبان معرفی شد، جایی که شاهد نزاع مهیج او با کیوجورو رنگوکو هاشیرا آتش بودیم. مبارزه این دو چشم‌انداز بصری تماشایی و نقطه اوج احساسی این اثر را رقم زد.

آکازا ابزاری برای برجسته‌تر کردن قدرت موزان است، به‌خصوص از این جهت که کافی است موزان تنها صدایش را بالا ببرد تا آکازا از شدت ترس و وحشت به لرزش بیافتد. اما صرف‌نظر از این اعمال قدرت موزان، باید بدانید آکازا کسی نیست که بتوان او را نادیده گرفت. از طرف دیگر شاهد نقش آفرینی برجسته آکازا در رویدادهای آینده این انیمه هم خواهیم بود که نشان از تأثیرگذاری او در جهان شیطان کش است. آکازا اگرچه نسبت به مبارزه کردن و به رخ کشیدن قدرت‌های خود و سنجیدن قدرت حریف وسواس زیادی دارد، اما درعمل شیطان چندان پیچیده‌ای نیست. از سوی دیگر تفاوت دیگر این شخصیت با دیگر اعضای دوازده ماه رده بالا این است که آکازا در زمان انسان بودن موجود شریری نبود.


۲۳. شخصیت هانتنگو

Hantengu

 • اولین معرفی: قسمت ۴۵
 • صداپیشه: توشیو فوروکاوا-یویچیرو اومهارا-کایتو ایشیکاوا-سوما سایتو-شونسوکه تاکوچی و کویچی یامادرا

قوس داستانی دهکده شمشیرسازی که سال گذشته میلادی منتشر شد، نبرد سرنوشت ساز تانجیرو و چند هاشیرا دیگر را با دو تن از قدرتمندترین سربازان موزان به نمایش می‌گذاشت. این دو شیطان رده بالا هانتنگو و گیوکو بودند که هرکدام با قدرت‌ و توانایی‌های خود، حریفانی سرسخت برای شکست دادن به شمار می‌رفتند.

هانتگو شیطان رده چهار اما باوجود جثه نه‌چندان درشت و ذهنیت شکننده‌اش، یکی از شیاطینی بود که از هنر خون شیطانی نهایت بهره را برده و نقطه ضعف‌هایش را به‌خوبی پوشش می‌داد. او به‌کمک این ویژگی به احساسات خود جان بخشیده و فرصتی فراهم کرده بود تا هرکدام از آن‌ها جنبه‌ای متفاوت از طبیعت شیطانی او را به‌نمایش بگذارند. از طرف دیگر این چهار حس می‌توانستند برای شکل‌دادن شخصیتی قدرتمندتر باهم ترکیب شوند.

بد نیست به اختصار به مرور هر شخصیت بپردازیم:

سیکیدو (Sekido): نماد خشم و یکی از برجسته‌ترین شخصیت‌ها درمیان این چهار نفر که قدرتمندترین آن‌ها هم در نظر گرفته می‌شود. او قادر به کنترل کردن نیروی رعد و برق بود.

کاراکو (Karaku): کم سن‌وسال‌ترین ایگو هانتنگو که به‌دنبال تفریح و بازیگوشی است. او حتی هنگام مبارزه هم به‌دنبال بازی با شکار خود است. عنصر انتخابی او باد است که ازطریق به حرکت درآوردن یک اوچیوا یا بادبزن ژاپنی ایجاد می‌شود.

آیزتسو (Aizetsu): آیزتسو مظهر غم و بدبینی است. او از زندگی لذت نبرده و در زمان مبارزه هم از تیغه‌ای نیزه مانند برای مقابله با حریف بهره می‌برد.

اوروگی (Urogi): او همچون کاراکو شیطانی پرجنب و جوش است که سعی دارد در لحظه زندگی کند. اما برخلاف کاراکو، او به‌دنبال واکنش‌های سادیستی نبوده و برای حمله از فریادی گوشخراش و نابود کننده بهره می‌برد.

زوهاکوتن (Zohakuten): تجسمی از نفرت خالص که به‌دنبال مجازات افراد به‌دلیل بی‌عدالتی است. او اگرچه خود را مجری عدالت معرفی می‌کند، اما در عمل نسبت به ظلمی که خود به دیگران روا می‌کند کاملا نابینا است.


۲۴. شخصیت گیوکو

Gyokko

 • اولین معرفی: قسمت ۴۵
 • صداپیشه: کوسوکه توریومی

گیوکو پنجمین شیطان رده بالای کیزوکی و بدون شک یکی از ناخوشایندترین آن‌ها است. درحالی که دیگر شیاطین زیر دست موزان حداقل شبیه انسان‌ها هستند، این یکی بیشتر شبیه یک کابوس است. اما نکته جالب اینجا است که او خود را هنرمندی جسور دانسته و به دانش خود از هنرهای زیبا می‌بالد، هرچند ابزار کار او برای خلق شاهکارهای هنریش امحاء و احشاء قربانیانش است.

گیوکو باتوجه به سلیقه زیبایی شناختی عجیب و غریبش، شخصیت پستی دارد که بوی غرور و نفرت می‌دهد. او از هنر خون شیطانی برای ساخت گلدان‌های چینی بهره برده و توانایی جابه‌جا شدن بین آن‌ها را دارد. این گلدان‌ها همچنین می‌توانند اشیاء و حتی قربانیان گیوکو را درون خود نگه داشته و حتی برحسب نیاز آن‌ها را تاحد ممکن فشرده کنند.


چهره خشمگین داکی

۲۵. شخصیت داکی

Daki

 • اولین معرفی: قسمت ۳۴
 • صداپیشه: میوکی ساواشیرو

داکی به‌عنوان یکی از دو شرور اصلی قوس داستانی منطقه سرگرمی معرفی شد. اطلاعات چندانی در مورد او وجود ندارد، جز اینکه در دوران نوجوانی تبدیل به یک شیطان شد.

داکی شخصیتی شرور و بی‌رحم است که برای جلب رضایت موزان از انجام هیچ عمل شریرانه‌ای واهمه ندارد. بااین‌حال این شیطان رده بالا هم داستانی غم‌انگیز دارد، چرا که زمانی زنده زنده در آتش سوزانده شد. گیوتارو او را از مرگ نجات داد و از آن زمان سرنوشت و هستی این خواهر و برادر چنان به‌هم گره خورده است که به‌راحتی امکان جدا کردن آن‌ها وجود ندارد.


گیوتارو بلند قد و استخوانی با ظاهری عجیب

۲۶. شخصیت گیوتارو

Gyutaro

 • اولین معرفی: قسمت چهل
 • صداپیشه: ریوتا اوزاکا

گیوتارو برادر داکی و یکی دیگر از دوازده کیزوکی است که به‌دلیل فرم بدنی نسبتا منحصربه‌فرد، میل به خشونت، چهره و شخصیت خاصش حضوری ترسناک از خود به نمایش گذاشته است.

گیوتارو فقط و فقط به داکی اهمیت می‌دهد، او با تمام وجود از خواهرش مراقبت می‌کند. بااین‌حال او تقریبا به هیچ کس دیگری چندان توجهی نشان نداده و به‌خصوص از افرادی که فکر می‌کند از او خوش شانس‌تر هستند، بیزار بوده و آن‌ها هدف قرار می‌هد. همچون داکی اطلاعات زیادی در مورد گیوتارو هم وجود ندارد، به جز قد بسیار بلند او که به‌خوبی قابل مشاهده است.


انمو درحال نگاه کردن به عقب

۲۷. شخصیت انمو

Enmu

 • اولین معرفی: قسمت ۲۶
 • صداپیشه: دایسوکه هیراکاوا

در فیلم قطار موگن بیشتر توجه معطوف مبارزه تماشایی و نفس‌گیر رنگوکو و آکازا است، امری که تاحدی حضور انمو را تحت‌الشعاع خود قرار می‌دهد. بااین‌حال او به‌عنوان حریف سرسخت تانجیرو، نمایشی دیدنی را به مخاطب عرضه می‌کند.

درحالی‌که اکثر شیاطین معرفی شده در این انیمه گذشته‌ای شیطانی و مخوف دارند، برخی از آن‌ها در زندگی گذشته خود انسان‌هایی زجرکشیده با سرنوشتی غم‌انگیز بودند که حس همدردی مخاطبان را تحریک می‌کرد. بااین‌حال انمو یکی از آن‌ها نیست و گذشته او حتی به‌عنوان یک انسان به‌اندازه‌ای تیره‌وتار است که راهی برای بخشش وجود ندارد. او در آن زمان هم فردی کلاهبردار بوده و به مردم صدمه زده و از این کار لذت می‌برد و این تمایل سادیستی او، حتی با تبدیل شدنش به یک شیطان تقویت شده و اسباب آزار و اذیت بیشتر مردم را فراهم کرد.


رویی شیطان عنکبوتی

۲۸. شخصیت رویی

Rui

 • اولین معرفی: قسمت پانزدهم
 • صداپیشه: کوکی اوچیاما

ترسناک‌ترین حریف تانجیرو در فصل اول انیمه شیطان کش، رویی بود. او لحن و رفتاری متمدنانه داشت، اما درعمل به‌طرزی باورنکردنی خطرناک بوده و حریفی سرسخت و مهارنشدنی به شمار می‌رفت. رویی شیطانی رده پایین بود که آرزوی داشتن یک خانواده کامل را در ذهن می‌پروراند. او درتمام مدت سعی می‌کرد این خانواده «دوست داشتنی» را با گردهم آوردن شیاطین دیگر شکل داده و آن را جایگزین خانواده‌ای کند که از دست داده بود.

رویی شاید جزو شیاطین رده بالا نباشد، اما نباید دست کم گرفته شود. او شخصیتی شرور با قدرت و توانایی‌های بالقوه است که می‌تواند قدرت شیاطین دیگر را تقویت کرده یا ظاهر آن‌ها را تغییر دهد. مبارزه او و تانجیرو یکی از به‌یادماندنی‌ترین مبارزه‌های فصل اول این انیمه به شمار می‌رود.

با مرور این شخصیت به پایان این مطلب رسیدیم. دنیای شیطان کش صحنه قدرت نمایی شخصیت‌های دیگری هم است که متأسفانه به‌دلیل کمبود وقت فرصت پرداخت به هرکدام از آن‌ها را در اختیار نداریم. بااین‌حال اگر دوست دارید کمی بیشتر با شخصیت مورد نظر خود آشنا شوید، حتما نامش را با ما و دیگر دوستان خود درمیان بگذارید. قدردان این همراهی شما عزیزان هستیم.


اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده