// چهار شنبه, ۲۳ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۱۶

معرفی بازی موبایل My Singing Monsters

یکی از سرگرمی‌های همیشگی ما تولید صداهای هارمونیک با ضربه زدن براجسام اطرافمان است، بازی هیولاهای‌ خواننده‌ی من (My Singing Monsters) این سرگرمی را با استفاده از هیولا‌های خواننده‌ی  بامزه و خنده‌داری برای شما فراهم می‌کند. در ادامه با زومجی و معرفی این بازی همراه باشید.

استودیو مستقل بیگ بلو بابل (Big Blue Bubble) در سال ۲۰۱۲  اولین سری بازی My Singing Monsters را فقط برای پلتفرم iOS عرضه کرد. در طی چند ماه بعد، این کمپانی نسخه‌های مخصوص پلتفرم‌های اندروید، آمازون کیندل فایر و پلی‌استیشن ویتا را نیز به مرور زمان به بازار عرضه کرد. در سال ۲۰۱۵ میلادی این کمپانی سری دوم از بازی هیولاهای خواننده‌ی من را با نام My Singing Monsters: Dawn of Fire برای پلتفرم‌های اندروید و iOS به بازار عرضه کرد که مورد توجه بسیاری از دوستداران بازی‌های موبایلی قرار گرفت. بازی به صورت مجانی با امکان پرداخت درون‌‌برنامه‌ای در اختیار کاربران قرار گرفت. در این مقاله قصد داریم اولین سری از بازی‌ هیولا‌های خواننده‌ی من را معرفی کنیم.

اجرای زنده‌ی موزیکال و خنده‌دار هیولاهای خواننده

بازی هیولا‌های خواننده‌ی من در سبک بازی‌های جهان‌سازی (World-building) مثل Clash of Clans قرار می‌گیرد، با این تفاوت که  همراه با پس‌زمینه‌ی موزیکال است. در این بازی جزیره‌ای در‌اختیار شما قرار داده می‌شود و شما می‌توانید در این جزیره هیولا‌های خواننده‌ی خود را تربیت کنید. این هیولا‌ها با آواز خواندن برای جزیره‌ی شما سکه تولید می‌کنند. به طور کلی دو نوع ارز مهم در بازی  وجود دارد، نوع اول سکه‌هایی است که هیولا‌های شما تولید می‌کنند و نوع دوم جم یا الماس‌های سبز رنگ هستند. سکه ها را هیولا‌ها برای شما فراهم می‌کنند ولی برای بدست آوردن الماس‌های سبز شما باید مراحل و خواسته‌های بازی را فراهم کنید و در ازای انجام این خواسته‌ها الماس سبز دریافت کنید. یا اینکه می توانید با پرداخت پول در دنیای واقعی، الماس‌های مورد نیاز جزیره‌ی خود را خریداری کنید.

چون بازی تمام پیشرفت‌های شما را ذخیره می کند و براساس این پیشرفت‌ها کاربران خود را رده‌‌بندی می‌کند، نیاز دارد که به صورت آنلاین کار کند و هرگاه که شما بازی را اجرا می‌کنید، حجم بسیار کمی اطلاعات را از سرور دانلود می‌کند و شما را شناسایی می‌کند و سپس وارد صفحه‌ی اصلی بازی می‌شود.

هر هیولا آواز منحصر به فرد خودش را اجرا می کند

فضای آرامش‌بخش و دوست‌داشتنی بازی بیش از پیش شما را جذب بازی می‌کند، کاراکتر هیولاها به گونه‌ای زیبا و بامزه طراحی شده‌اند که شما بعد از مدتی بازی کردن، دلتنگ هیولا‌های خود می‌شوید و فراهم کردن امکانات رفاهی برای هیولا‌ها  یکی از دغدغه‌ها و نگرانی‌های روزانه شما می‌شود و این امکان که شما می‌توانید برای هیولا‌های خود اسم‌های دلخواه بگذارید، دلبستگی شما به هیولا‌های خواننده را افزایش می‌دهد. در تصویر زیر اولین هیولایی که در ابتدای بازی در اختیار شما قرار می‌گیرد را مشاهده می‌کنید، اسم این هیولا «سطل چوبی» یا «سر انسان» (ترجمه شده‌ی Noggin)  است. این هیولا با ضربه زدن به سر خودش صدای طبل درست می‌کند.

ption id="attachment_146406" align="alignleft" width="276"]کاراکتر "سطل چوبی" بازی My Singing Monsters کاراکتر "سطل چوبی" بازی هیولا‌های خواننده‌ی من

 

مهم‌ترین عنصر در این بازی، موسیقی یا صدا است. سازندگان بازی این عنصر را به خوبی مدنظر قرار داده‌اند و به بهترین نحو ممکن، تجربه‌ی لذت‌بخشی را با صداگذاری عالی برای کاربران خود به ارمغان آورده‌اند. صداگذاری در این بازی به صورت سه‌بعدی پیاده‌سازی شده‌است، به این معنی که اگر شما به قسمت خاصی از جزیره‌ی خود سرکشی کنید، عمق صدا و دور‌بودن گوش شما از هیولا‌های خواننده را حس می‌کنید و صدای هیولا‌های خود را براساس فاصله‌ موجود می‌شنوید.

 

 

المان‌های گرافیکی این بازی بسیار عالی طراحی شده‎اند. تک تک هیولا‌ها کاراکتری بامزه با رنگ‌بندی مناسب دارند. نکته‌ی قابل توجه در‌مورد جزیره شما، شباهت آن به سر یک انسان است. در واقع جزیره شما همان سر شما است، همانطور که در تصویر زیر می‌بینید گوش‌ها در کناره‌ها و چشم‌ها در پایین جزیره قرار گرفته‌اند.

جزیره‌ی اولیه بازی هیولاهای خواننده‌ی من شباهت جزیره‌ی این بازی به سر انسان

در ابتدای بازی مثل هر بازی جهان‌سازی دیگر، خود بازی شما را مجبور به انجام ماموریت‌هایی می‌کند که باعث پیشرفت هرچه سریع‌تر شما می‌شوند و در همین حین آموزش‌های لازم برای کنترل جزیره را نیز دریافت می‌کنید. در ابتدا در جزیره‌‌ی شما فقط یک هیولای طبل‌زن وجود دارد. سپس شما با خریدن تخم هیولا‌های دیگر و ترکیب کردن آنها، تعداد هیولا‌های خود را افزایش می‌دهید. هرکدام از این هیولا‌ها ویژگی‌ها و خواسته‌های متفاوتی دارند که اگر شما براساس ویژگی منحصر به فرد هر هیولا، امکانات مناسب برای آنها را فراهم کنید، سکه‌های بیشتری برای شما تولید می‌کنند. جزیره‌ی شما دارای یک قلعه و یک پرورشگاه است؛ قلعه مکان استراحت و خواب هیولا‌های شما و پرورشگاه محل تولد این هیولا و خارج نمودن آنها از تخم است.

پرورشگاه، قلعه و درخت زاد و ولد بازی هیولا‌های خواننده درخت پرورشگاه در سمت راست، درخت زاد و ولد(ترکیب) در سمت چپ و قلعه در وسط تصویر

هرچه بیشتر به هیولا‌های خود سرکشی کنید و از آنها مراقبت کنید، سکه‌ی بیشتری برای شما تولید می‌کنند. مثلا با غذا دادن به هیولا‌های خود می توانید آنها را لول‌آپ کرده و سکه بیشتری توسط آنها تولید کنید یا با قرار دادن آنها نزدیک المان‌های دلخواه و منحصر به فرد آن هیولا، میزان تولید سکه‌ی آنها را افزایش دهید.

فروشگاه بازی هیولا‌های خواننده‌ی من فروشگاه (Market)

بهترین قسمت بازی، ترکیب کردن و تولید هیولا‌های جدید و کمیاب از هیولا‌های معمولی است. شما با ادامه دادن بازی و بازکردن آیتم‌ها و المان‌های دیگر، می‌توانید قفل درخت زاد و ولد هیولا‌ها را باز کرده و آن را  خریداری کنید و هیولا‌های جدید تولید کنید. به این ترتیب، جزیره‌ی شما دارای هیولا‌های جدید به همراه صداهای جدید است و شما می‌توانید گستره‌ی موسیقیایی و تنوع صدایی جزیره‌‌ی خود را افزایش دهید.

 

هر هیولا از عناصر خاصی مثل زمین، آب، سرما، گیاه و هوا تشکیل شده است که براساس این عناصر ویژگی‌های خاصی پیدا می‌کند، هر جزیره دارای شرایط آب و هوایی و اقلیم منحصر به فرد خودش است. مثلا در جزیره‌‌ی یخ، عنصر گیاه وجود ندارد پس نوع هیولایی که وابسته به عنصر گیاه است در این جزیره وجود ندارد. بازی به طور کلی هفت جزیره در اختیار شما قرار می‌دهد، که با ادامه دادن بازی یا خریدن آن با جم می‌توانید از این جزایر استفاده کنید.

فروشگاه بازی هیولا‌های خواننده‌ی من نقشه‌ی جزیره‌های بازی

به خاطر داشته باشید که ترکیب هر نوع هیولایی با هیولای دیگر لزوما هیولای جدیدی بوجود نمی‌آورد و اگر ترکیب شما به اصطلاح ناپایدار باشد، نتیجه‌‌ی ترکیب یا همان نوزاد شبیه به یکی از والدین خود می‌شود. در ادامه‌‌ی بازی و با پیشرفت کردن در آن و بازکردن ساختمان‌ها و آیتم‌های بیشتر، شما حتی قادر خواهید بود گام یا سرعت نواختن و آواز خواندن هیولاهای خود را کنترل کنید و حتی ترتیب آواز خواندن آنها را نیز در دست داشته باشید.

در ادامه با زومجی در تماشای آواز خواندن هیولا‌ها همراه باشید:

دانلود 360p  | دانلود 720p

 دانلود از کافه بازاردانلود از آیتونز

تهیه شده در زومجی


تهیه شده در زومجی

اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده