// دوشنبه, ۳۱ شهریور ۹۹ ساعت ۰۹:۰۹

کنسول نسل بعد سونی طبق نظر بعضی از تحلیلگران می‌تواند به پرفروش‌ترین کنسول تاریخ تبدیل شود.

چند روز قبل سرانجام قیمت پلی استیشن 5 مشخص شد و سونی درحالی‌که قیمت ۵۰۰ دلار را برای مدل معمولی انتخاب کرده، مدل دیجیتالی کنسول نسل بعد خود را با قیمت ۴۰۰ دلار وارد بازار خواهد کرد که رقمی بسیار خوب برای چنین محصولی محسوب می‌شود. همین قضیه هم باعث شده احتمال موفقیت کنسول بیش‌ازپیش شود و دراین‌میان بعضی از تحلیلگران حتی از امکان تبدیل پلی‌استیشن 5 به پرفروش‌ترین کنسول تاریخ می‌گویند.

مؤسسه‌ی ژاپنی Rakuten Securities به‌تازگی در گزارش خود پیرامون نسل آینده‌ی کنسول‌ها، پلی‌استیشن 5 را کنسولی دانسته که پتانسیل زیادی برای موفقیت دارد و احتمالاً می‌تواند فروشی بالای ۱۰۰ میلیون واحد رو تجربه کند؛ عددی که البته برای سونی خیلی هم عجیب نیست و تمام کنسول‌های خانگی این شرکت به‌جز پلی استیشن 3 (که حدود ۸۷ میلیون فروخته بود) از این محدوده فراتر رفته‌اند. ولی جالب‌ترین بخش این تحلیل به جایی مربوط می‌شود که آن‌ها حتی احتمال فروش بیشتر از ۲۰۰ میلیون پلی‌استیشن 5 را هم داده‌اند.

طبق تحلیل‌های کارشناسان این مؤسسه، پلی‌استیشن 5 در سال مالی فعلی بین ۱۲ تا ۲۰ میلیون واحد خواهد فروخت که این میزان هم نسبت به پیش‌بینی‌های قبلی که ۱۰ میلیون واحد بود، بیشتر شده. البته اگر سونی بتواند کنسول‌های بیشتری تولید کند، حتی احتمال بالاتر رفتن این آمار هم وجود دارد.

این اولین‌بار نیست که تحلیلگران پیش‌بینی‌های خیلی خوبی در مورد فروش پلی‌استیشن 5 کرده‌اند و برای مثال DFC Intelligence ماه قبل از پیش‌بینی خود مبنی بر فروش ۱۲۰ میلیون واحدی پلی‌استیشن 5 در طول پنج سال خبر داده و فروش این کنسول را حدود دو برابر ایکس باکس سری ایکس ارزیابی کرده و حتی خبر از احتمال فروشی معادل ۱۷۰ میلیون واحد تا پایان کار کنسول سونی گفته بود.

منبع Gaming Bolt

اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده