// دوشنبه, ۹ تیر ۹۹ ساعت ۰۹:۲۴

تام وارن از نشریه Verge در توییت جدید خود ادعا کرده که سرعت پردازنده کنسول‌های ایکس‌باکس لاکهارت و ایکس‌باکس سری ایکس یکسان خواهند بود. وی قبلاً از ضعیف‌تر بودنِ CPU این کنسول در مقایسه با پرچم‌دار نسل نهمی مایکروسافت صحبت به میان آورده بود.

طی هفته‌های گذشته، مجدداً شاهد قوت گرفتن شایعات مربوط‌به مدل ارزان‌قیمت و ضعیف‌ترِ پلتفرم نسل جدید مایکروسافت، یعنی ایکس‌باکس لاکهارت (Xbox Lockhart) بودیم. اظهارات تام وارن (Tom Warren) از نشریه Verge از جمله جدیدترین مواردی بود که در خصوص مشخصات سخت‌افزاری این کنسول مطرح شده بود. وارن در گزارش خود به تفاوت جزئی سرعت کلاک پردازنده این کنسول در مقایسه با ایکس‌باکس سری ایکس پرداخته و توان CPU ایکس‌باکس لاکهارت را پایین‌تر از کنسول پرچم‌دار مایکروسافت معرفی کرده بود. حالا به نظر می‌رسد که شاید این ادعا صحت نداشته باشد.

وارن در اظهارات جدید خود در توییتر، با اصلاح گفته‌های قبلی خود عقیده دارد که سرعت CPU کنسول ارزان‌ قیمت مایکروسافت با ایکس‌باکس سری ایکس یکسان خواهد بود. ظاهراً تفاوت اصلی بین این دو مدل، به فرکانس پردازنده گرافیکی و همچنین تعداد CPU در آن‌ها مربوط می‌شود. شایعاتی که قبلاً در این خصوص منتشر شده، به توان ۴ ترافلاپس ایکس‌باکس لاکهارت در مقایسه با ۱۲ ترافلاپس ایکس‌باکس سری ایکس اشاره داشتند.

Warren در توییت دیگری که در ارتباط با این موضوع منتشر کرده، به اطلاعات جدیدی که در خصوص رزولوشن تصاویر در ایکس‌باکس لاکهارت فاش شده بود اشاره داشته و اعلام می‌کند که این قضیه در تمامی بازی‌های این پلتفرم به‌طور کلی به توسعه‌دهندگان بازی‌ها بستگی خواهد داشت. به‌تازگی اطلاعاتی مبنی بر اینکه رزولوشن تصاویر اجرای بازی‌ها در کنسول ارزان‌قیمت مایکروسافت از 1080p تا 1440p متغیر خواهند بود، منتشر شده بود.

کنسول ایکس‌باکس لاکهارت هنوز به‌صورت رسمی معرفی نشده است؛ اما با درنظرگرفتن حجم اطلاعاتی که تاکنون از منابع مختلف فاش شده، می‌توان احتمال صحت این شایعات را بالا تصور کرد. گزارشی که اخیراً در این رابطه منتشر شده بود، به احتمال معرفی کنسول در ماه اوت (مرداد-شهریور) اشاره می‌کرد.

منبع gamingbolt

کاراکتر باقی مانده