// پنجشنبه, ۱۴ فروردین ۹۹ ساعت ۱۶:۰۱

ستارگان NBA، در رقابت ۱۶ نفره‌ای که به عنوان بخشی از مسابقات NBA 2K Players Tournament با هدف کمک به مقابله با ویروس کرونا برگزار می‌شود در برابر هم بازی خواهند کرد.

ممکن است فصل جاری رقابت‌های NBA به دلیل فراگیر شدن ویروس کرونا در آمریکا تعلیق شود. با این حال، این اتفاق به معنای توقف کامل رقابت‌های این ورزش نخواهد بود. جمعه‌ی این هفته، اولین راند از تورنمنت ستارگان لیگ حرفه‌ای بسکتبال NBA در بازی NBA 2K20 به صورت زنده از ESPN پخش خواهد شد. این رقابت‌ها، با حضور ۱۶ نفر از ستارگان حال حاضر مسابقات NBA برگزار شده و دور اول آن از روز جمعه آغاز خواهد شد. توییت جدیدی که از طریق اکانت رسمی NBA 2K20 منتشر شده، این خبر را اعلام کرده است.

رقابت‌های مجازی NBA 2K20، شماری از مطرح‌ترین ستارگان مسابقات NBA را به خود خواهد دید. اسامی شناخته‌ شده‌ای مانند Trae Young، Zach LaVine و DeMarcus Cousins در این رقابت‌ها حضور دارند که جذابیت این مسابقات را دوچندان خواهند کرد. ضمن این که این آخرین فرصتی است که می‌توانیم در این فصل کوین دورانت را بعد از مصدومیت شدیدی که در مسابقه‌ی فینال فصل قبل به تاندون مچ پای او وارد شد، در حین بازی ببینیم. به علاوه این که Kevin Durant و Donovan Mitchell از جمله افرادی بودند که تست کرونای آن‌ها مثبت اعلام شده و مشاهده‌ی حضور آن‌ها در این رقابت‌های خیرخواهانه می‌تواند بسیار جالب باشد.

NBA 2K20

از زمان فراگیر شدن ویروس کرونا، اینگونه رقابت‌ها‌ میان بازیکنان حرفه‌ای در بازی‌های ویدیویی بسیار مرسوم شده است. اخیراً شاهد برگزاری یک تورنمنت میان بازیکنان لیگ برتر انگلیس و همچنین لالیگای اسپانیا در بازی FIFA 20 نیز بوده‌ایم. البته از نظر فنی، رقابت‌های EFL در انگلیس، امکان شرکت کردن در اینگونه رقابت‌ها را برای تمامی کارمندان خود مجاز اعلام کرده که برخی از آن‌ها بازیکنان حرفه‌ای مسابقات eSports هستند. لذا تمامی شرکت کنندگان در این مسابقات را بازیکنان حرفه‌ای تشکیل نمی‌دادند اما بسیاری از آن‌ها در آن شرکت داشتند. حتی الکترونیک آرتز یک کارت ویژه‌ی Player Moments را به مارکو آسنسیو ستاره رئال مادرید به دلیل قهرمانی در رقابت‌های لالیگا اهدا کرده است. این بازی‌ها در NASCAR و مسابقات فرمول یک نیز به محبوبیت زیادی دست یافته است.

تورنمنت بازیکنان NBA 2K به قهرمان این رقابت‌ها ۱۰۰ هزار دلار اهدا خواهد کرد که به انتخاب آن‌ها به یک هدف خیرخواهانه اختصاص خواهد یافت. مسابقاتی که در این رقابت‌ها برگزار می‌شود، براساس رنکینگ فعلی بازیکنان در NBA 2K تنظیم شده تا تیم‌هایی که در برابر هم قرار می‌گیرند، ترکیب جالبی را تشکیل دهند. برای تماشای این مسابقه می‌توانید از روز سوم آپریل (فردا) ساعت 7:00 بعد از ظهر به وقت محلی ET (ساعت 3:30 صبح به وقت ایران) به شبکه ESPN مراجعه کنید.

منبع dualshockers

کاراکتر باقی مانده