// دوشنبه, ۵ اسفند ۹۸ ساعت ۱۷:۴۵

سوپرمن یا هالک؛ یکی از این با رای شما به مرحله بعدی نبرد ابرقهرمانان خواهد رسید. همراه زومجی باشید.

در مسابقه بعد شرکت کنید

نبرد بین هالک و سوپرمن به دلیل بروز مشکلی با ۴۵ دقیقه تاخیر آغاز شد که بابت آن عذرخواهی می‌کنیم. 

همان‌طور که چندی پیش و در مطلب اصلی مسابقه نبرد ابرقهرمان‌ها خواندید، از چهارشنبه ۲۳ بهمن، این مسابقه که جوایز ارزنده‌ای هم دارد، آغاز شد. در جدیدترین نبرد، شاهد رقابت سوپرمن از دنیای دی‌سی با هالک از دنیای مارول خواهیم بود. این مسابقه قرار است تا ساعت ۱۶:۴۵ فردا فعال باشد و ساعت ۱۷ فردا هم شاهد آغاز مسابقه بعدی خواهیم بود. در ادامه، توضیحات مختصری در مورد این قهرمان‌ها داریم تا بعد هم به سراغ رای‌گیری برویم؛ فقط در نظر داشته باشید که حتما قبل از شرکت در نظرسنجی و در صورتی که هنوز فرم قرعه‌کشی را پُر نکرده‌اید، ازطریق فرم زیر این کار را انجام دهید. البته اگر قبلا فرم را پُر کرده‌اید، نیازی به مجددا تکمیل کردن آن نیست و در قرعه‌کشی شرکت خواهید کرد:

نام و نام خانوادگی حقیقی و مطابق با کارت ملی خود را وارد کنید
جهت احراز هویت در هنگام قرعه کشی و اهدای جوایز بکار گرفته می شود
ورود آدرس ایمیل اجباری نیست

هالک

لوکیرابرت بروس بنر ملقب به هالک یکی از شخصیت‌هایی است که گذشته غم‌انگیز و ناراحت کننده‌ای داشته است. او در طول دوران زندگی خود هیچ‌وقت دست از تلاش بر نداشته است و سعی کرده تا زندگی آرام و دور از هرنوع آشوبی را تجربه کند، زیرا دوران کودکی‌ رابرت بروس بنر به اندازه‌ی کافی خشم و نفرت را در خود جای داده است. متاسفانه دوران آرام بروس پس از انفجار بمب گاما تمام شد و به یک هیولای خشمگین تبدیل شد. شخصیت و خشم بروس را تاحدی می‌توان به ولورین نسبت داد. هردو کاراکتر به‌خاطر وجود اتفاقاتی که در گذشته برای آن‌ها رخ داده بود، از نفرت و خشم پر شده‌اند و سال‌ها طول کشید تا بتوانند شخصیت عصبانی خود را کنترل کنند. هالک شگفت‌انگیز با اینکه یک شخصیت فرعی از ابرقهرمان‌های مارول به‌حساب می‌آید، اما رفته رفته توانست جایگاه خود را در دل مخاطبان پیدا کند و به یکی از بهترین و محبوب‌ترین شخصیت‌های دنیای مارول شناخته شود.

هالک جزو آن دسته از قهرمان‌هایی است که زندگی تراژدی و غم‌انگیزی داشته است. دکتر برایان بنر، پدر رابرت بروس بنر، یک دانشمند اتمی بود که باوجود دوست داشتن خانواده خود، آن‌ها را اذیت می‌کرد و یک حس تنفر را در وجود همسرش و رابرت بروس بنر به‌وجود آورده بود. آزمایش‌های مختلف برایان باعث شده بود که او از نظر روانی و عصبی دچار مشکل شود و همچنین، تغییراتی هم در ساختار ژنتیکی بدن او به‌وجود آمده بود. همین موارد باعث می‌شد تا مدام به بروس به چشم شخصی نگاه کند که در آینده به یک موجود عجیب و غربی تبدیل می‌شود. سال‌ها گذشت و پس از کشته شدن مادر بروس به‌دست برایان و دستگیری برایان، بروس توانست دوران تحصیلی خود را تمام کند و در مؤسسته California Institute of Technology روی یک بمب گاما مشغول به‌کار شود. ظاهرا پیش‌بینی پدر بروس درست از آب درومد و در روز آزمایش بمب گاما، بروس برای نجات یک پسر نوجوان وارد منطقه‌ی آزمایش بمب گاما شد و نتوانست در زمان مناسب از این منطقه خارج شود. ازاین‌رو تحت تاثیر بمب گاما قرار گرفت و به هالکی که امروزه آن را می‌شناسیم، تبدیل شد.

رابرت بروس بنر را می‌توان باهوش‌ترین دانشمند و انسان روی زمین دانست. شخصی که در جریان تمامی سال‌هایی که قدرت هالک را کسب کرده بود، در تلاش بود تا بتواند روی شیخصیت هالک خود کنترل داشته باشد. در ابتدا به هیچ‌وجه موفق به انجام این کار نشد و حتی مدتی به کمک دوستان و همکاران خود توانست بدن هالک را از بدن خودش جدا کند، اما ساختار سلولی آن‌ها باعث شد نتوانند جدا از یکدیگر باقی بمانند. درانتها بروس بنر و هالک به یک صلح درونی رسیدند و دیگر برای کسب کنترل بدن خود، وارد بحث و دعوا نمی‌شدند. قدرت هالک و نبوغ بروس بنر سبب شد تا تیم انتقام جویان به‌دفعات مختلفی از او کمک بگیرند که نبرد با تانوس، یکی از مهم‌ترین اتفاقات زندگی رابرت بروس بنر به‌حساب می‌آید. البته در جنگ داخلی ۲، به‌دلیل اتفاقاتی که رخ داد و دستگیری بروس بنر توسط کاپیتان مارول، در انتها توسط هاوک آی کشته شد. البته او قبل از آن یک ویدیو ضبط کرده بود که نشان می‌داد هنوز زنده است و از تمامی دوستان خود در تیم اونجرز، خداحافظی کرده است.

سوپرمن

راس الغول

بارها و بارها شنیدیم که سوپرمن، آخرین بازمانده سیاره کریپتون است. در کتاب‌های کمیک اینگونه آمده که پدر سوپرمن از مدتی قبل از سرنوشت وحشتناک کریپتون خبر داشت. به همین دلیل پیش از اینکه این سیاره منفجر شود، پسر کوچک خود یعنی کال-ال را در یک وسیله نقلیه آزمایشی قرار داد و آن را به سمت زمین فرستاد. از آنجایی که کال-ال کاملا ظاهری انسانی داشت، مارتا و جاناتان کنت تا مدت‌ها تصور می‌کردند که این کودک، قربانی یک سری آزمایشات است. قدرت‌های کلارک در زمان کودکی اصلا مشخص نبود و به مرور زمان، این توانایی‌ها هم در بدن کریپتونی او ظاهر می‌شد.

در ابتدا کلارک اصلا دوست نداشت که از قدرت‌های خود در عموم استفاده کند به همین دلیل به طور مخفیانه به مردم کمک می‌کرد. اما در نهایت بعد از گذشت مدتی مجبور شد که برای جلوگیری از سقوط یک هواپیمای ناسا، در ملاءعام از قدرت‌هایش استفاده کند. یکی از اتفاقات جالبی که در زندگی سوپرمن رخ داد این بود که او به یک «جهان جیبی» رفت که کریپتون و زمین مخصوص به خودش را داشت. او در آنجا با سه کریپتونی برخورد کرد که تمام مردم ساکن در سیاره زمین را به قتل رسانده بودند. سوپرمن بعد از شکست این سه نفر، آنها را اعدام کرد.

سوپرمن معتقد بود که به جز اعدام، هیچ راه دیگری برای متوقف کردن آنها وجود نداشت. او نه تنها بعد از این اتفاق یک عذاب وجدان وحشتناک هم داشت، بلکه یکی از بزرگترین دشمنانش به نام برینیاک هم به سراغ او آمد و ذهن او را تحت تاثیر خود قرار داده بود؛ کاری که باعث شد تا سوپرمن اختلال چند شخصیتی پیدا کند. او تصور می‌کرد که برای بشریت بسیار خطرناک است. از همین رو خودش را به فضا تبعید کرد و به خودش قول داد که دیگر هیچکس را نکشد. سوپرمن بارها و بارها ثابت کرده که یک قهرمان واقعی است. او حاضر است برای درست کردن یک کار اشتباه یا نجات جان یک فرد، هر کار شجاعانه‌ای مانند قربانی کردن خودش را انجام دهد.

از جمله دشمنان بزرگ سوپرمن می‌توان به سایبورگ سوپرمن، برینیاک، دارک ساید، لکس لوثر، بیزارو، Mr. Mxyzptlk و غیره اشاره کرد. اغلب افراد تصور می‌کنند که قدرت فیزیکی سوپرمن بینهایت است اما این تصور اصلا درست نیست. با اینکه بینهایت نیست، اما هنوز کسی نتوانسته حد و اندازه آن را به درستی تخمین بزند. می‌توان گفت که تقریبا بدن او غیرقابل تخریب است و هیچ چیز نمی‌تواند به آن آسیب وارد کند. البته او در برابر کریپتونایت، حملات صوتی، جادو و برخی افراد مانند برینیاک آسیب‌پذیر است. شنوایی سوپرمن چندین برابر انسان‌های معمولی است. او می‌تواند چیزهایی را ببیند که هیچ انسان دیگری حتی نمی‌تواند به دیدن آنها فکر کند. دید ایکس-ری به سوپرمن این توانایی را می‌دهد تا درون اشیاء مختلف را ببیند. یکی از جذاب‌ترین توانایی‌های سوپرمن این است که می‌تواند از چشمان خود اشعه قرمزی خارج و گرمای زیادی را به هدف خود وارد کند. سوپرمن می‌تواند خیلی بیشتر از سرعت صدا، حرکت کند، بدود، واکنش نشان دهد و حتی فکر کند. او برای پرواز به سمت فضا، باید به طور کامل ریه‌های خود را با اکسیژن پر کند و حتی می‌تواند برخلاف قانون جاذبه هم عمل کند.

حال نوبت شما است تا از طریق نظرسنجی زیر، شخصیت محبوب خودتان را از بین هالک و سوپرمن انتخاب کنید:

جوایز مسابقه با حمایت آونگ:

  • پلی‌استیشن 4 ارتقا یافته با SSD Adata SU800 512GB و هارد اکسترنال گیمینگ یک ترابایتی Adata 770G برای دو نفر
  • درایو اس اس‌دی Adata SX8200 Pro یا S11 Pro با ظرفیتی ۵۱۲ گیگابایت برای سه نفر
  • اس اس‌دی پر سرعت و با دوام Adata SU800 با ظرفیت ۲۵۶ گیگابایت برای سه نفر
  • هارد اکسترنال Adata HD380، تنها هارد مقاوم دربرابر ۳ تن فشار در دنیا با ظرفیت ۲ ترابایت برای دو نفر
  • هارد اکسترنال Adata HD770G، اولین هارد اکسترنال مقاوم با نورپردازی RGB برای سه نفر

اسپانسر نبرد ابرقهرمانان زومجی:

آونگ

منبع زومجی

کاراکتر باقی مانده