// جمعه, ۲ اسفند ۹۸ ساعت ۱۶:۵۹

در مرحله‌ای دیگر از نبرد ابرقهرمانان،‌ شاهد رقابت هارلی کویین با گرین گابلین هستیم.

در مسابقه بعد شرکت کنید

همان‌طور که چندی پیش و در مطلب اصلی مسابقه نبرد ابرقهرمان‌ها خواندید، از چهارشنبه ۲۳ بهمن، این مسابقه که جوایز ارزنده‌ای هم دارد، آغاز شد. در جدیدترین نبرد، شاهد رقابت هارلی کویین از دنیای دی‌سی با گرین گابلین از دنیای مارول خواهیم بود. این مسابقه قرار است تا ساعت ۱۶ فردا، شنبه ۳ اسفند فعال باشد و ساعت ۱۷ فردا هم شاهد آغاز مسابقه بعدی خواهیم بود. در ادامه، توضیحات مختصری در مورد این قهرمان‌ها داریم تا بعد هم به سراغ رای‌گیری برویم؛ فقط در نظر داشته باشید که حتما قبل از شرکت در نظرسنجی و در صورتی که هنوز فرم قرعه‌کشی را پُر نکرده‌اید، ازطریق فرم زیر این کار را انجام دهید. البته اگر قبلا فرم را پُر کرده‌اید، نیازی به مجددا تکمیل کردن آن نیست و در قرعه‌کشی شرکت خواهید کرد:

نام و نام خانوادگی حقیقی و مطابق با کارت ملی خود را وارد کنید
جهت احراز هویت در هنگام قرعه کشی و اهدای جوایز بکار گرفته می شود
ورود آدرس ایمیل اجباری نیست

هارلی کویین

پنگوئن

صمیمی‌ترین دوست پویزن آی‌وی (Poison Ivy) یا همان معشوقه‌ی ابدی آقای جی که هرگز ترسی از در آغوش کشیدن جنون بی‌پایان جوکر ندارد، کسی نیست به جز هارلی کوئین؛ روان‌شناس کاربلدی که بعد از پشت سر گذاشتن دوران کودکی و نوجوانی خود در خانه‌ای نه‌چندان پرشده از آرامش و تحصیل در دانشگاه و فعالیت به عنوان پزشک در چند بیمارستان مختلف، به تیمارستان Arkham قدم گذاشت. به محلی که در آن افرادی همچون جوکر را به عنوان بیمارهای روانی با وضعیت عجیب‌وغریب نگه‌داری می‌کردند. هارلی کوئین همزمان با تلاش برای به چالش کشیدن بیشتر خود در جایگاه یک روان‌شناس، ظاهر یک دیوانه را به خود گرفت و به درون محل نگه‌داری از اشخاص بستری‌شده در این تیمارستان رفت. به همین وسیله هم توانست با همه‌ی آن‌ها و مخصوصا جوکر رابطه‌ی عمیق‌تری پیدا کند و آن‌قدر شیفته‌ی جنون دلقک و شاهزاده‌ی جرم و جنایت شد که در نهایت خواست این دیوانگی را در آغوش بکشد. از آن لحظه به بعد هم عشق اول و آخر زندگی هارلی کوئین جوکر بود؛ جوکری که او را در سری جدید کامیک‌ها به اعماق ماده‌ای شیمیایی انداخت و این‌چنین، نسخه‌ی مطلقا جنون‌زده‌ی هارلی را ساخت.

هارلی کوئین که توانایی زیادی در مبارزه با سلاح‌های سرد و گرم گوناگون به کمک حرکات آکروباتیکی که آن‌ها را در دوران نوجوانی آموخته است دارد، بیشتر به خاطر توانایی فوق‌العاده‌ی خود در فریب دادن همگان شناخته می‌شود؛ از افرادی که با عشق به او دیوانه شده‌اند و در خدمت او بوده‌اند تا آدم‌هایی که اگر حقه‌بازی‌های هارلی نبود، هیچ ابرشرور دیگری نمی‌توانست آن‌ها را از بین ببرد. ولی در نهایت عشق و منبع جنون هارلی شخصی جز جوکر نیست. طوری که گاهی او ماسکی با چهره‌ی جوکر را روی صورت دشمنان خود می‌گذارد و به جای بازجویی، از آن‌ها درباره‌ی ریشه‌ی ظلم‌های جوکر به خود می‌پرسد. چون آقای جی همان‌قدر که در کشاندن هارلی به سمت خود و استفاده‌ی ابزاری از او عالی است، همواره در خیانت کردن به وی و کنار انداختنش همچون یک دستمال کاغذی بی‌ارزش هم می‌درخشد.

هارلی شاید با زیبایی عجیب، دیالوگ‌های خاص و حتی توانایی‌هایی همچون قابلیت بهبود پیدا کردن با سرعتی بیشتر از انسان‌های عادی که به خاطر معجون‌های ساخته‌شده توسط پویزن آی‌وی کسب کرده است، شناخته شود. اما در اصل، همان دختر سرکشی است که حتی لباس‌های خود را از مغازه‌ها و مردم عادی می‌دزدد تا به ذات خلافکاری خود وفادار باشد. کاراکتری به شدت پتانسیل‌دار که حتی در فیلمی افتضاح همچون Suicide Squad به دل حجم قابل توجهی از بینندگان می‌نشیند و در سری بازی‌های Arkham Batman استودیوی Rocksteady به سادگی تبدیل به یکی از جذاب‌ترین ابرشرورها می‌شود.

او یک فرد عادی است. یک نفر مثل خودمان که یک لحظه کم می‌آورد و عشقی به‌خصوص و جنون همراه با آن را می‌پذیرد. این وسط شاید خیانت‌های زیادی به هارلی بشود و او ضربات مهلک جسمی و روحی ویژه‌ای را تحمل کند. اما به عنوان یکی از عجیب‌ترین کاراکترهای دنیای عجیب کامیک‌ها، تاثیر زیادی هم روی دیگران دارد. راستش را بخواهید، با توجه به مرد مورد علاقه‌ی هارلی نمی‌شود به دیوانگی‌های لحظه‌ای او هم ایرادی گرفت. چون بالاخره یادتان که نرفته است که همه برای پرتاب شدن به اعماق وادی جنون تنها یک هُلِ کوچک می‌خواهند.

گرین گابلین

کت وومن

«تو مثل یک قهرمان میمیری یا به‌اندازه‌ای زنده خواهی بود تا ضدقهرمان شدن خودت را تماشا کنی» شاید این جمله، به‌بهترین شکل ممکن بتواند زندگی نورمن آزبون، شیطان سبز یا همان گرین‌گابلین معروف مارول‌کامیکس را برای ما تعریف کند. نورمن آزبون این پدر فداکار و مهربان که هری، پسرش را در غیاب مادر او بزرگ کرد و پرورشش داد. نورمن حتی هوای دوستان هری همچون پیتر پارکر را هم داشت و همیشه سعی داشت در غیاب پدر پیتر و پس از مرگ عمو بن، مثل یک پدر، قهرمان داستانِ ما یعنی مرد عنکبوتی را همراهی و حمایت کند. نورمن آزبورنی که از او به‌عنوان یکی از ثروتمندترین افراد شهر یاد می‌شد و از صنایع آسکورپ، سازمانی عظیم که آن را مدیریت می‌کرد و در آن به‌ساخت تسلیحات نظامی می‌پرداخت به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین نهادهای دانش‌بنیان جهان یاد می‌کردند، در پی نجات شرکتش که برای رشد آن کلی زحمت کشیده بود، به حرکتی تن داد که در چند دقیقه، زندگی سراسر شرافت و انسانیت او را به‌یک‌باره، به‌باد داد و او را به ژرفای تیره‌روزی انداخت.

در روزهایی که بقای شرکت آسکورپ در به‌نتیجه‌ رسیدن آزمایش سرنگ «ابرسرباز ساز» خلاصه‌ می‌شد، این نورمن آزبورن بود که پذیرفت تا در جریان یک آزمایش، به‌اولین سوژه‌ی انسان این آزمایش تبدیل شود چرا که اگر یک سوژه‌ی انسانی برای این آزمایش‌ها پیدا نمی‌شد، حمایت‌های مالیِ آسکورپ قطع می‌شدند و کشتی آسکورپ رسما به‌گِل می‌نشست. پس از آزمایش این سرنگ مرموز روی آزبورن، او درکنار افزایش دیوانه‌وار قدرت‌ عضلانی و بهره‌ی هوشی‌اش، کم کم عقل خود را هم از دست داد و در مسیر جنون قدم برداشت. آزبورن در ادامه از آنجایی که در کودکی از هیولاها و شیاطین دم‌دار و گوش‌دراز (گابلین‌ها) وحشت داشت، یک لباس با این شکل و شمایل را برای خودش ساخت و با استفاده از تسلیحات سازمان آسکورپ همچون گلایدرها و بمب‌های ساخته‌شده در آن، به‌دل نیویورک زد و وحشت را به‌دل مردم این کلان‌شهر آورد. اینجاست که قهرمان نیویورک یعنی مرد عنکبوتی برای متوقف کردن آزبورن/شیطان سبز، گرین‌گابلین لباس قرمز و آبی خود را برتن می‌کند و با خطرناک‌ترین دشمنش چهره‌به‌چهره می‌شود.

نبرد مرد عنبکوتی و گرین‌گابلین از آن مبارزات طولانی، هیجان‌انگیز و به‌شدت مهم دنیای مارول است. گرین گابلین از اولین افرادی است که به هویت اسپایدرمن پی می‌برد و با توجه به آن، حملات خود را روی خانواده و عزیزان پارکر متمرکز می‌کند و در این مسیر، از زن‌عمو می گرفته تا گوئن استیسی که عشق زندگی پیتر بود را مورد هدف خود قرار می‌دهد. پیتر هم در جریان مبارزاتش با گابلین، به هویت اصلی و پنهان او یعنی نورمن آزبورن پی می‌برد اما نورمن در نهایت، گوئن استیسی را به‌قتل می‌رساند. در این نبرد است که مرد عنکبوتی از کشتن آزبورن صرف نظر می‌کند اما این ناسپاسی نورمن است که جان او را می‌گیرد چرا که در لحظه‌ای که پیتر از کشتن نورمن دست می‌کشد، نورمن سعی می‌کند او را با گلایدر خود از میان بردارد اما این تیغ‌های گلایدر عظیم خود او هستند که جسدش را به‌دیوار پشت سرش می‌بافند!

برخی می‌گویند که بدن آزبورن پس از مرگش، به‌واسطه‌ی بهره بردن از قدرت سرم ابرسرباز، زخم‌های خود را التیام می‌بخشد و او دوباره به‌زندگی برمی‌گردد! نورمن در طی زندگی خود بارها و بارها با خلاف‌کاران مختلف و دشمنان مردعنکبوتی از جمله دکتر اختاپوس و گروه «شش شرور» هم‌پیمان شد اما دیوانگی و خوی آشوب‌طلب او، باعث ناپایدار ماندن این اتحادها می‌شد.

حال نوبت شما است تا از طریق نظرسنجی زیر، شخصیت محبوب خودتان را از بین هارلی کویین و گرین گابلین انتخاب کنید:

جوایز مسابقه با حمایت آونگ:

  • پلی‌استیشن 4 ارتقا یافته با SSD Adata SU800 512GB و هارد اکسترنال گیمینگ یک ترابایتی Adata 770G برای دو نفر
  • درایو اس اس‌دی Adata SX8200 Pro یا S11 Pro با ظرفیتی ۵۱۲ گیگابایت برای سه نفر
  • اس اس‌دی پر سرعت و با دوام Adata SU800 با ظرفیت ۲۵۶ گیگابایت برای سه نفر
  • هارد اکسترنال Adata HD380، تنها هارد مقاوم دربرابر ۳ تن فشار در دنیا با ظرفیت ۲ ترابایت برای دو نفر
  • هارد اکسترنال Adata HD770G، اولین هارد اکسترنال مقاوم با نورپردازی RGB برای سه نفر

اسپانسر نبرد ابرقهرمانان زومجی:

آونگ

منبع زومجی

کاراکتر باقی مانده