// سه شنبه, ۲۲ مرداد ۹۸ ساعت ۱۳:۳۱

طبق خبرهای منتشر شده، مراحل ساخت سریال Confederate پس از توافق دیوید بنیاف و دی‌بی وایس با نتفلیکس متوقف شده است.

هفته گذشته بود که شبکه نت‌ فلیکس از بستن قراردادی بزرگ و چند جانبه با دیوید بنیاف و دی بی وایس، سازندگان سریال Game of Thrones (بازی تاج و تخت) برای ساخت فیلم و سریال خبر داد که ارزش این قرارداد به ۲۰۰ میلیون دلار می‌رسد. طبق این قرارداد بنیاف و وایس نمی‌توانند با شبکه دیگری همکاری کنند و آینده پروژه‌های دیگری که برای آن قرارداد بسته‌اند، در حال حاضر نامشخص است. حال در جدیدترین اخبار سینما و تلویزیون، ساخت سریال جدید بنیاف و وایس لغو شده است. طبق خبری که Vulture منتشر کرده، مراحل ساخت سریال Confederate (کنفدراسیون) که برای شبکه HBO در دست ساخت بود، رسما متوقف و این سریال لغو شده است. 

منابع نزدیک می‌گویند که توافق بنیاف و وایس با شبکه نتفلیکس باعث شده تا شبکه HBO تصمیم به لغو ادامه ساخت سریال Confederate بگیرد و این دو نفر دیگر هیچ پروژه‌ مشترکی با شبکه HBO ندارند. اگرچه قرارداد نتفلیکس با این دو شورانر روی این داستان تاثیر گذاشته، اما مشخص نیست که HBO در آینده به ساخت این سریال بازخواهد گشت یا این پروژه برای همیشه لغو شده است. سریال Confederate قرار بود که یک واقعیت متفاوت از یک اتفاق تاریخی را به تصویر بکشد. تمرکز سریال قرار بود روی پیروزی کنفدراسیون در طول جنگ داخلی آمریکا و حاشیه‌های آن باشد. در این نسخه از آمریکا قرار نبود برده‌داری از بین برود و قرار بود آمریکای متفاوتی به تصویر کشیده شود.

ساخت سریال Confederate برای اولین بار در تیر ۹۶ تایید شده بود، اما مدتی پیش کیسی بلویز، مدیر برنامه‌های شبکه HBO گفت که این سریال اکنون در اولویت این شبکه نیست که ظاهرا در آن زمان مذاکرات وایس و بنیاف روی این موضوع تاثیر گذاشته بود. اگرچه فصل هشتم سریال Game of Thrones و پایان آن باعث انتقادات و دو دستگی طرفداران و حتی جمع آوری امضا برای ساخت یک پایان متفاوت شده بود، اما فصل پایانی سریال بازی تاج و تخت توانسته رکورد نامزدی جوایز امی را بشکند. همچنین هنوز اطلاعاتی از اولین پروژه مشترک بنیاف و وایس با شبکه Netflix منتشر شده است. علاوه بر این، هنوز سرنوشت حضور این دو نویسنده در سه‌گانه جدید فیلم Star Wars (جنگ ستارگان) نیز مشخص نیست.

منبع Gamespot
کاراکتر باقی مانده