// سه شنبه, ۸ مرداد ۹۸ ساعت ۱۶:۴۵

دومین قسمت فیلم It حدود نیم‌ساعت طولانی‌تر از قسمت اول خواهد بود، ولی کارگردان فیلم نگرانی‌ای بابت این قضیه ندارد.

تماشای یک فیلم ترسناک با حضور دلقکی عجیب و دیوانه به‌هیچ‌وجه راحت نیست و این قضیه وقتی سخت‌تر می‌شود که مدت زمان فیلم هم طولانی باشد. در همین راستا به‌تازگی مطلع شدیم که فیلم It: Chapter Two اثری طولانی‌مدت خواهد بود و ۲ ساعت و ۴۵ دقیقه زمان خواهد داشت؛ مدت‌زمانی که باعث می‌شود این فیلم نیم‌ساعت از نسخه قبلی طولانی‌تر باشد.

به‌نظر می‌رسد اندی موشیاتی، کارگردان فیلم هیچ‌گونه نگرانی‌ای بابت این قضیه ندارد و در این مورد می‌گوید:

هیچ‌کدام از افرادی که فیلم را دیده‌اند، شکایتی بابت مدت‌زمان آن نداشته‌اند.

البته این روزها موفقیت فیلم‌های طولانی‌مدت خیلی هم عجیب نیست و آن‌ها در صورتی که بتوانند نظر هواداران خود را جلب کنند، به فروش بالایی می‌رسند؛ از انتقام‌جویان: پایان بازی (Avengers: Endgame) که تماشای آن سه ساعت طول می‌کشد و توانست با همین مدت‌زمان طولانی به پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینما تبدیل شود، تا روزی روزگاری در هالیوود (Once Upon a Time in Hollywood) جدیدترین اثر کوئنتین تارانتینو که چند روز قبل رکورد افتتاحیه فیلم‌های این کارگردان محبوب را شکست، در حالی‌که ۲ ساعت و ۴۵ دقیقه زمان دارد.

در مورد فیلم آن: قسمت دوم هم به‌نظر می‌رسد نیولاین سینما و برادران وارنر مشکلی با مدت زمان طولانی فیلم ندارند و دست موشیاتی را برای روایت نیمه‌ی دوم داستان خود باز گذاشته‌اند. باربارا موشیاتی، تهیه‌کننده فیلم هم از تلاش برادرش برای ساخت اثری قدرتمند و ترسناک با حضور بیل اسکارشگورد در نقش پنی وایز صحبت کرده است و خود کارگردان هم در این مورد می‌گوید:

من و بیل ساعت‌ها در مورد شخصیت‌پردازی پنی‌وایز گفتگو کردیم و در این فیلم برنامه‌های خیلی بزرگ‌تر و جالب‌تری برای این شخصیت داریم. باید اطمینان پیدا می‌کردیم که فیلم به‌خوبی حس کینه و انتقام‌جویی پنی‌وایز نسبت به گروه بازنده‌ها (Losers) را نمایش می‌دهد و این دلقک ترسناک با نقشه‌هایی مرگ‌بارتر از قبل بازمی‌گردد و قصد دارد جسم و روح قربانیان خود را تسخیر کند؛ شخصیتی که این‌بار هوشمندانه‌تر از دفعه قبل هم عمل خواهد کرد.

فیلم آن: قسمت دوم برگرفته از کتاب استیفن کینگ در تاریخ ۶ سپتامبر (۱۵ شهریور) اکران می‌شود و این‌بار جسیکا چستین، جیمز مک آووی، بیل هیدر، اندی بین، جیمز رانسون، آیزاها مصطفی و جی رایان نقش بزرگسالی شخصیت‌های فیلم قبل را ایفا می‌کنند؛ فیلمی که به گفته‌ی جسیکا چستین قرار است خونین‌ترین صحنه تاریخ فیلم‌های ترسناک را نمایش دهد.

منبع Collider

کاراکتر باقی مانده