بازی Durango: Wild Lands تجربه‌ای رایگان، جذاب و سرگرم‌کننده از بقا در جهانی پسا‌آخرالزمانی را به‌گیمرها تقدیم و هواداران بازی‌های این سبک و البته طرفداران آثار چندنفره را برای مدت‌ها سرگرم می‌کند. با بررسی زومجی همراه باشید.

دیگر خودتان بهتر می‌دانید که در جهان امروز، رسانه‌های جمعی، شبکه‌های اجتماعی و در کل، راه‌هایی که اینترنت برای‌مان هموار کرده حجم زیادی از اوقات روزانه‌ی ما را به‌خود اختصاص داده‌اند و تاثیر بسیار زیادی را در زندگی‌مان می‌گذارند؛ مواردی که روز به روز اهمیت‌ و تاثیرشان در زندگی‌مان بیشتر و بیشتر می‌شود. در همین راستا و در پی این گردهمایی عظیم انسان‌ها در دهکده‌ی جهانی، شاهد عرضه‌ی خدمات بسیار زیادی در بستر فضای وب هستیم و می‌بینیم که سرگرمی‌های عصر حاضر، رنگ و بوی جمعی به‌خود گرفته‌اند و سرویس‌های اینترنتی اشتراک بازی، سرویس‌های استریمینگ، شبکه‌های اینترنتی ارائه‌ی خدمات سرگرمی و صدالبته بازی‌های آنلاین روزبه‌روز بر محبوبیت‌شان اضافه می‌شود.

در کنار این موضوعات، شاهد رونق بازار بازی‌های موبایل هم هستیم و می‌بینیم که آثار خلاقانه و سرگرم‌کننده‌ای از این فرم مدیوم گیم، روزانه ساخته و در دسترس مخاطبان قرار می‌گیرند. رونق بازی‌های موبایل و صدالبته سرگرمی‌های آنلاین و رسانه‌های جمعی و صدالبته موفقیت بازی‌هایی کاملا آنلاین مثل فورتنایت، PUBG و امثالهم کاری کرده تا توسعه‌دهندگان آثار موبایلی تمرکز ویژه‌ای را روی ارائه‌ی یک تجربه‌ی آنلاین جذاب، مناسب و سرگرم‌کننده بگذارند و شاهد انتشار بازی‌های آنلاین پرتعدادی روی پلتفرم‌های اندروید و iOS باشیم.

Durango: Wild Lands نیز یکی از همین بازی‌ها است. این ساخته‌ی جدید استودیو کره‌ای Nexon که در ژانر MMORPG (نقش‌آفرینی چندنفره‌ی کلان) توسعه‌ پیدا کرده، سال گذشته به‌صورت سافت‌لانچ در دسترسی ۲.۵ میلیون نفری که برای تجربه‌اش ثبت‌نام کرده‌ بودند و البته ساکنان کشور کره، قرار گرفت و حدود یک سال در فاز بتا قرار داشت. بازی مورد بحث اما به‌تازگی از فاز بتا خارج شده و به‌رایگان، در دسترسی بازیکنان سراسر جهان قرار گرفته و همین موضوع، ما را براین داشته تا بتوانیم با دریافت بازی، آن را بررسی کنیم و ببینیم که آیا استودیو کره‌ای Nexon توانسته در ارائه‌ی یک تجربه‌ی جذاب و سرگرم‌کننده‌ی چندنفره‌ی آنلاین موفق ظاهر شود یا خیر؟ با زومجی همراه باشید تا درکنار هم، تک تک جنبه‌های فنی این بازی را بشکافیم و آن را زیر ذره‌بین ببریم.

Durango: Wild Lands

از نقاط قابل توجه بازی، نحوه‌ی انتخاب و طراحی قهرمان داستان است. شما در ابتدا، می‌توانید یکی از مسافاران این قطار که هر یک با پیشه‌، داستان و شغل به‌خصوص‌شان به شما معرفی می‌شوند را انتخاب و پس از طراحی شکل و شمایلش، ماجراهای خود را آغاز کنید

همانطور که پیش‌تر هم ذکر شد، بازی Durango: Wild Lands اثری نقش‌آفرینی و آنلاین در مقیاس کلان (MMORPG) است و نباید انتظار روایت داستانی قوی و چندبعدی را از آن داشته باشیم و ساخته شدن بازی برای پلتفرم موبایل دلیل دیگری است که ساده بودن داستان و ماجراهایش را توجیه می‌کند. البته که ماجراهای بازی از کشش کافی برخوردار هستند و به‌خوبی، بهانه‌ای به‌شما می‌دهند تا گوشی خود را در دست بگیرید و دل به‌دنیای بازی بزنید.

یک شکاف فضا/زمانی کاری می‌کند تا زمین سال ۲۰۱۹ با زمین دوره‌ی دایناسورها جابه‌جا شود و شما باید درکنار دیگر بازیکن‌ها، برای بازسازی تمدن انسان‌ها تلاش کنید که مکانیک‌های جذاب گیم‌پلی بازی، لذت و سرگرمی این تلاش را برای‌تان دو چندان می‌کنند

ماجرای بازی از جایی آغاز می‌شود که شما، یکی از مسافران قطاری که مقصدش نامشخص است، درحالی که برای خوردن یک میان‌وعده به‌رستوران قطار مراجعه می‌کنید، متوجه وقوع حادثه‌ای عجیب می‌شوید و در پایان و با خروج قطار از مسیرش که در اثر حمله‌ی یک دایناسور (!) به‌وقوع می‌پیوندد، خود را در میان دنیای کاملا جدید، پوشیده از سرزمین‌های سبز و صدالتبه پر از دایناسور و موجوداتی که صدها سال پیش منقرض شده بودند، پیدا می‌کنید. حادثه‌ای که احتمالا عامل اصلی آن، یک جابه‌جایی فضا/زمانی میان سال ۲۰۱۹ میلادی و هزاران سال گذشته باشد که نتیجه‌اش، گرفتاری انسان‌های ساکن کره‌ی خاکی است. در ادامه و با پیش‌روی در بازی، با انسان‌های مختلفی سروکار خواهید داشت و برای نوسازی یک تمدن جدید روی کره‌ی خاکی، همراه با دیگر بازیکنان، تلاش خواهید کرد. مثل دیگر بازی‌های سبک MMORPG کاراکترهایی متعدد در طی ساعات بازی‌تان، در مسیر شما قرار خواهند گرفت و با دادن ماموریت‌های متعدد به‌شما، مسیر پیش‌روی‌تان را مشخص خواهند کرد.

در کل، داستان بازی عین داستان سایر بازی‌های MMORPG صرفا بهانه‌ای به‌شما می‌دهد تا وارد دنیایش شوید و ماجراجویی کنید که در انجام این کار، به‌بهترین شکل ممکن عمل می‌کند و موفق است.

Durango: Wild Lands

گیم‌پلی بازی اما بزرگ‌ترین و مهم‌ترین نقش را در سرگرم‌سازی مخاطب بازی می‌کند و خیلی خوب هم از پس انجام این کار، برمی‌آید. مثل سایر بازی‌های MMORPG خوب و باکیفیت، در ابتدا مکانیک‌های بازی به‌بهترین شکل ممکن به‌شما آموزش داده می‌شود. همانطور که پیش‌تر هم ذکر شد، کاراکترهای مختلفی طی تجربه‌ی بازی، در مسیرتان قرار می‌گیرند و با دادن ماموریت‌های مختلف به‌شما، اسباب سرگرمی، همکاری و تعامل‌تان با دیگر بازیکنان را فراهم می‌کنند. فعالیت‌های بسیار زیادی در طول بازی برای‌تان تدارک دیده شده است؛ از شکار کردن و مبارزه با دایناسورها و موجودات عجیب و غریب گرفته تا آشپزی کردن، دوخت و دوز کردن، جمع کردن منابع مختلف مثل چوب (با قطع کردن درختان) و یک‌عالمه کار دیگر را می‌توانید در بازی انجام بدهید و سرگرم شوید. برای انجام هر یک از این کارها، یک درخت مهارت پرجزئیات درنظر گرفته شده و طی زمان تجربه‌‌تان می‌توانید با خرید مهارت‌های مختلف، کاراکتر خود را در زمینه‌های متنوع ماهر کنید و در ادامه‌ی بازی که وارد گروه‌ها و قبیله‌های مختلف می‌شوید، با تجربه و حرفه‌ای که روی آن مسلط هستید به کمک دیگر بازیکنان حاضر در جهان بازی بروید.

با پیشرفت در بازی، رشد کردن یا به‌اصطلاح Level Up شدن، به‌جزیره‌های مختلف و بزرگ‌تر سفر می‌کنید و ماجراجویی‌های خطیرتر و هیجان‌انگیزتری را تجربه خواهید کرد. از نقاط قابل توجه بازی، ظاهر شدن دیگر بازیکنان اثر از همان بدو شروع بازی است که این موضوع، حس بقا در دنیای Durango: Wild Lands و تلاش با دیگر بازیکنان برای بازسازی تمدن بشر را به‌بهترین شکل ممکن، انتقال می‌دهد.

بازی رایگان Durango: Wild Lands که از پرداخت‌های درون‌برنامه‌ای هم بی‌بهره است، درکنار یک گیم‌پلی جذاب و سرگرم‌کننده، در ارائه‌ی جلوه‌های صوتی و بصری مناسب و سطح‌ بالا هم عملکرد خوبی را به‌ثبت می‌رساند

سیستم مبارزات و ساخت و ساز بازی هم از دیگر نقاط قابل توجه آن است. مبارزات بازی تقریبا حال و هوای مبارزات نوبتی را دارند که در ابتدا قادر به انجام حرکاتی محدود حین مبارزه با موجودات مختلف هستید اما در ادامه، با ارتقاء کاراکتر خود در زمینه‌هایی مثل استفاده از سلاح‌های کوتاه، بلند یا اسلحه‌های دوربرد مثل تیر و کمان، می‌توانید قابلیت‌های رزمی کاراکتر خود را شخصی‌سازی کنید. بخش شخصی‌سازی و ساخت‌وساز هم ساختار خوبی دارد و راضی‌تان خواهد کرد. در کنار ساخت اسلحه، پوشش و غذا، در جزیره‌ای که در اختیار دارید می‌توانید برای خود خانه، پرچم و موارد این‌چنینی بسازید و محل زندگی‌تان را مثل کاراکتری که در اختیار دارید، شخصی‌سازی کنید.

در کل و برای نتیجه‌گیری می‌توان گفت که گیم‌پلی و مکانیک‌هایی که Durango: Wild Lands در دسترس شما قرار می‌دهند، برای ساعت‌ها و شاید هم ماه‌ها شما را سرگرم می‌کنند و یک تجربه‌ی چند نفره‌ی کلان لذت‌بخش با چاشنی بقا در دنیایی پساآخرالزمانی را برای‌ شما به‌ارمغان می‌آورند.

Durango: Wild Lands

همکاری با دیگر بازیکنان برای ساخت یک تمدن بزرگ از ویژگی‌های جذاب بازی است و حال و هوایی جالب را از همان قسمت‌های ابتدایی بازی، برای شخص گیمر ترسیم می‌کند

بازی از نظر بصری و صوتی هم تجربه‌ای مورد قبول را برای بازیکنانش ترتیب می‌دهد. با اینکه گاهی اوقات تصویر پر از نوشته و انتخاب گزینه‌ی مناسب به کاری سخت و عجیب برای بازیکن تبدیل می‌شود اما، جلوه‌های گرافیکی بازی از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند و حس و حال زندگی در جهانی پساآخرالزمانی با چاشنی دوران ماقبل تاریخ را به‌خوبی برای‌تان ترسیم می‌کند؛ مناظر بارانی، آتش‌سوزی‌ها، نقاط سرسبز جنگلی و موارد پرتعداد دیگر از جمله مثال‌هایی هستند که می‌توان برای توصیف جلوه‌های باکیفیت گرافیکی بازی مطرح کرد. صداگذاری و موزیک‌ها نیز به‌خوبی با حال و هوای بازی عجیبن شده‌اند و حال و هوای بازی را در کنار جلوه‌های گرافیکی، به‌خوبی برای بازیکن ترسیم می‌کنند. افکت‌های صوتی خوبی که برای اصواتی مثل ضربات چاقو، شمشیر، تیر و کمان، قدم‌های بازیکنان روی سطوح مختلف، صدای باران و باد و مواردی از این دست را می‌توانیم برای توصیف کیفیت خوب صداگذاری بازی توصیف بکنیم.

Durango: Wild Lands

برای اجرای بازی و اتصال به‌سرورها، به‌برنامه‌های تغییر IP نیاز پیدا نخواهید کرد

در پایان می‌توان گفت که Durango: Wild Lands یک بازی MMORPG جذاب است که جهانی آخرالزمانی را به‌شکلی جذاب و زیبا برای کاربرش ترسیم می‌کند و با مکانیک‌های خوبی که در دسترسش قرار می‌دهد، او و دوستانش را برای مدت‌ها سرگرم خواهد کرد؛ اگر از طرفداران بازی‌های آنلان، MMO و پساآخرالزمانی هستید و دوست دارید یک تجربه‌ی جذاب از جنس بقا را در کنار بازیکنان سراسر جهان داشته باشید، بازی رایگان اندروید و آیفون Durango: Wild Lands  را حتما تجربه کنید.

منبع زومجی

بررسی بازی موبایل Durango: Wild Lands

اگر به تجربه‌ای بقامحور آن هم به‌صورت چندنفره در کنار سایربازیکنان جهان و دوستان‌تان علاقه‌مند هستید، بازی Durango: Wild Lands راضی‌تان خواهد کرد. اثری رایگان، جذاب و سرگرم‌کننده که در حد و اندازه‌های یک بازی موبایل، شما را به یک جهان پساآخرالزمانی می‌برد و با ارائه‌ی مکانیک‌های جذاب و پرتعداد در کنار بازیکنان زیاد و گرافیک چشم‌نوازی که دارد، شما را برای مدت‌ها پای گوشی‌تان میخ‌کوب و سرگرم خواهد کرد.

9

نقاط قوت

  • + گیم‌پلی متنوع
  • + گرافیک چشم‌نواز
  • + صداگذاری و موسیقی خوب
  • + بخش آموزشی عالی برای مکانیک‌های پرتعداد بازی
  • + بهینه‌سازی برای اجرا روی گوشی‌های هوشمند رده پایین
  • + ارائه‌ی یک تجربه‌ی بقامحور جذاب در کنار سایر بازیکنان حاضر در جهان بازی

نقاط ضعف

  • - برخی از مشکلات سرورهای بازی
  • - شلوغی بیش از حد تصویر در برخی از صحنه‌ها

کاراکتر باقی مانده