// جمعه, ۱۶ فروردین ۹۸ ساعت ۱۳:۳۱

درحالی که بازی Persona 5 امروز سالگرد دو سالگی انتشارش را جشن می‌گیرد، مشخص شد که فروش جهانی این اثر به عدد ۲.۴ میلیون واحد رسیده است.

امروز یعنی ۵ آوریل، دومین سالگرد انتشار بازی Persona 5، اثر تحسین‌شده‌ی استودیو آتلوس است و در جریان آخرین اخبار بازی، مشخص شد که ۲.۴ میلیون واحد از بازی به‌صورت جهانی، به‌فروش رفته و روند صعودی فروش بازی هنوز هم پابرجا است.

در تازه‌ترین مصاحبه‌ای که بلاگ «پرسونا سنترال» با مسئول واحد فروش بازی‌های کنسولی استودیو آتلوس یعنی نوآتو هیرائوکا انجام داده، مشخص شد که حدود ۲.۴ میلیون کپی از بازی در سراسر جهان به‌فروش رفته است. این آمار در ماه ژانویه‌ی ۲۰۱۹ یعنی ماه‌های دی - بهمن تقویم شمسی، جمع‌آوری شده‌اند و نشان می‌دهند که با وجود شیب ملایم روند فروش بازی، هنوز هم بازی از نظر تجاری رشد مثبت داشته و روزبه‌روز نسخه‌های بیشتری از آن به‌فروش می‌رسد. ماه مِی (اردیبهشت - خرداد) سال ۲۰۱۸ میلادی بود که خبر فروش ۲.۲ میلیون نسخه‌ای بازی مخابره شد و حالا که ۰.۲ میلیون واحد از بازی طی این یک سال فروخته شده‌اند، عملکرد مثبت تجاری بازی را می‌توانیم نتیجه بگیریم. هیرائوکا پیرامون عملکرد مثبت تجاری بازی، چنین می‌گوید:

از زمان عرضه‌ی بازی تا امروز، ما جایزه‌های زیادی بردیم و واکنش‌های زیادی را از بازیکنان و هواداران دریافت کردیم؛ واکنش‌هایی که اشتیاق آن‌ها به‌بازی را نمایان می‌کنند.

بازی «پرسونا 5» را هم‌اکنون می‌توانید روی پلی‌ استیشن 4 تجربه کنید. نقدهای به‌شدت مثبت، واکنش‌های مثبت هواداران طی این دو سال و همچنین اخبار جدیدی که این روزها پیرامون بازی‌های با نام Persona 5 Royal و Persona 5 S به‌گوش می‌خورند، شاید از دلایلی باشند که فروش بازی هنوز هم که هنوز است، روندی روبه‌ رشد و کاملا مثبت را ادامه داده است.

منبع Dualshockers

کاراکتر باقی مانده