// یکشنبه, ۱۶ دی ۹۷ ساعت ۲۱:۰۶

رقابت‌های جهانی بازی محبوب Hearthstone این دوره قرار است در پایتخت کشور تایوان، یعنی شهر تایپه برگزار شود.

رقابت‌های جهانی یا اصطلاحا لیگ‌های جهانی بازی‌های کامپیوتری چند سالی است که بسیار پرطرفدار و پر رونق شده‌اند. حال و طبق جدیدترین اخبار مسابقات، رقابت‌های جهانی ۲۰۱۸/۲۰۱۹ بازی محبوب Hearthstone قرار است در شهر تایپه، پایتخت کشور تایوان برگزار شود. در این رقابت که به اختصار HCT نامیده می‌شود (The Hearthstone Championship Tour)، قرار است یکی از ۱۶ بازیکن شرکت کننده‌ای که در نهایت به این دوره از رقابت‌ها راه‌ یافته‌اند، در طول روز‌های ۲۵ تا ۲۸ ماه آوریل (۵ تا ۸ اردیبهشت ماه سال ۹۸) انتخاب شود و در نهایت به جایزه‌ی یک میلیون دلاری آن دست پیدا کند. این ۱۶ نفر را می‌توان بهترین بازیکنان این بازی دانست که از سراسر دنیا به این مرحله از مسابقات راه پیدا کرده‌اند. در حال حاضر اطلاعات بیشتری از این رقابت و این‌که چه کسانی قرار است در آن باشند منتشر نشده است.

شاید این سوال برای شما نیز پیش بیاید که این ۱۶ نفر و در کل کسانی که به این مرحله از مسابقات می‌رسند، به چه طریقی می‌توانند به این مرحله برسند و اصلا چطور انتخاب می‌شوند. روند سال گذشته به این شکل بوده که بازیکنان حرفه‌ای و شاخص بازی Hearthstone به واسطه‌ی حضور در رویدادهای خاصی مانند Tour Stops و Playoff و همچنین مسابقات فصلی، اقدام به جمع‌آوری امتیاز کرده‌اند و از بین تمامی آن‌ها، ۱۶ نفری که توانسته‌اند بیشترین امتیاز را کسب کنند برای مرحله نهایی راهی تایپه شدند. بازی Hearthstone برای پلتفرم‌های پی سی (ویندوز و مک) و گوشی‌های موبایل (اندروید و iOS) منتشر شده است.

در راستای اخبار مرتبط با کمپانی بلیزارد، پیش‌تر در زومجی خواندید که رویداد جدید بازی Diablo 3 امکان تجربه‌ی مراحل نسخه‌ی اصلی بازی را به شما می‌دهد و در خبر دیگری نیز مطلع شدید که مدیر مالی ارشد این کمپانی، آن‌جا را ترک کرده است.

منبع DualShockers

کاراکتر باقی مانده