// پنجشنبه, ۹ آذر ۹۶ ساعت ۲۱:۵۹

در این مطلب به بررسی اولین تریلر فیلم Avengers: Infinity War می‌پردازیم که اخیرا مارول آن را منتشر کرده است. در ادامه با زومجی همراه باشید.

ادامه این مطلب ممکن است بخش‌هایی از داستان فیلم Avengers: Infinity War و فیلم‌های قبلی دنیای سینمایی مارول را برای شما فاش کند.

همانطور که مارول استودیو وعده داده بود، سرانجام روز گذشته این کمپانی اولین تریلر فیلم Avengers: Infinity War (انتقام جویان: جنگ بی نهایت) را منتشر کرد. در این تریلر بسیار زیبا و فوق العاده شاهد حضور تعداد متعددی ابرقهرمان هستیم که در تاریخ سینما بی‌سابقه بوده و قرار است با بزرگ‌ترین تهدید تاریخ دنیای سینمایی مارول مبارزه کنند. بله سرانجام تانوس قرار است خودش دست به کار شود و سنگ‌های بی‌نهایت را جمع آوری کند. در این تریلر که شباهت کمی به نسخه تریلر کامیک کان و D23 فیلم Avengers: Infinity War دارد، شاهد حضور تانوس با بازی و صداپیشگی جاش برولین، و نیروهایش در روی زمین هستیم و شاهد مبارزه او و ارتش مخوفش با ابرقهرمان متعدد دنیای سینمایی مارول از جمله آیرون من، ثور، مرد عنکبوتی و صد البته کاپیتان آمریکایی اسبق نیز بودیم که ظاهرا هیچکس توانایی ایستادگی در برابر تانوس را ندارد. این تریلر حاوی نکات و اطلاعاتی زیادی است و حال در این مقاله به بررسی تریلر فیلم Avengers: Infinity War و اطلاعاتی که از این فیلم فاش کرده است، می‌پردازیم.

Avengers: Infinity War

اولین چیزی که در این تریلر مشاهده کردیم، یک تونی استارک با بازی رابرت داونی جونیور، کاملا شکست خورده است. با وجود آن که دقیقا مشخص نیست در این صحنه چه اتفاقی رخ داده، اما در پس زمینه تصویر می‌توان آنچه را که اتفاق افتاده است، مشاهده کرد که احتمالا یکی از پیامدهای حملات تانوس است. اگر کمی به تصویر دقت کنید، تونی لباس آیرون من را بر تن ندارد و دست او در حال خونریزی است. احتمالا این اتفاق زمانی رخ داده که استارک در ماموریت نبوده و شاهد حمله به شهر و غیر نظامی‌ها بوده است. همچنین صدای نیک فیوری نیز شنیده می‌شود که می‌گوید «یک ایده وجود داشت».

Avengers: Infinity War

در ادامه استارک می‌گوید که «تا افراد ارزشمند را دور هم جمع کنیم». در ادامه شاهد بروس بنر ملقب به هالک با بازی مارک روفالو هستیم که در داخل یک گودال افتاده است. آیا این می‌تواند به معنای نزدیک بودن به پایان خشم هالک، پس از آزمایشات خطرناک بنر در اولین فیلم مستقل این شخصیت، باشد؟ با این حال، ممکن است که او، به عنوان شخصیتی که قدرت ابرانسانی فوق العاده‌ای دارد، از چگونگی شکست خوردنش در برابر تانوس شوکه شده باشد.

Avengers: Infinity War

در ادامه این صحنه، شخصیت دکتر استرنج با بازی بندیکت کامبربچ و ونگ را مشاهده می‌کنیم که در بالای این گودال ایستاده‌اند و در حال تماشای داخل آن هستند. با توجه به گودال و نورپردازی صحنه و سوراخ بزرگ درون سقف، این دو شخصیت احتمالا در حال تماشای بنر هستند. این صحنه ممکن است اولین ملاقات دکتر استرنج و ونگ با بروس بنر باشد.

Avengers: Infinity War

ویژن در ادامه روایت تریلر می‌گوید که «برای اینکه ببینیم که می‌توانیم به چیزی بیشتر از این تبدیل شویم». در این صحنه، دو شخصیت ویژن با بازی پل بتانی و اسکارلت ویچ با بازی الیزابت اولسن، را می‌توانیم مشاهده کنیم که در یک اتاق هستند و ویژن ظاهر کاملا انسانی دارد. به نظر می‌رسد که رابطه این دو شخصیت از زمان اتفاقات فیلم Civil War، پیشرفت زیادی کرده است. با این حال، هنوز نشانه‌های آسیب روحی شخصیت اسکارلت ویچ از اتفاقات فیلم Civil War دیده می‌شود و همچنین به نظر می‌رسد که جای سنگ روی پیشانی ویژن باقی مانده است.

Avengers: Infinity War

در ادامه روایت تریلر، ثور با بازی کریس همسورث، می‌گوید:

پس زمانی که به ما نیاز داشتید، ما می‌توانیم در جنگ مبارزه کنیم.

در ادامه شخصیت ثور را مشاهده می‌کنیم که در یک سفینه فضایی ایستاده و در حال تماشای فضای بیرون است. این سفینه شباهت زیادی به سفینه‌ای دارد که در پایان فیلم Thor: Ragnarok مشاهده کرده بودیم.

Avengers: Infinity War

در تصویر بعدی، بنر را مشاهده می‌کنیم که یک شخصیت دیگر را ملاقات کرده که طبق لباس آن، احتمالا شخصیت بلک ویدو با بازی اسکارلت جوهانسون است. این شخصیت نیز پس از حوادث جنگ داخلی پنهان شده است. در این تصویر یک بازوی آرمور هالک‌باستر نیز وجود دارد. به نظر نمی‌رسد که این آرمور در یک نبرد آسیب دیده باشد و این احتمال وجود دارد که استارک آن را به واکاندا آورده یا در حال آزمایش و تمرین با آرمور جدید باشد.

Avengers: Infinity War

سرانجام بلک ویدو روایت اولیه تریلر را با این جمله که «آن‌ها هرگز نمی‌توانستند»، به پایان می‌رساند. لباس جدید شخصیت بلک ویدیو با تصویر قبلی مطابقت دارد و موهای او نیز از رنگ قرمز همیشگی به رنگ زرد تغییر کرده است. او در این صحنه کاری را انجام نمی‌دهد و تنها یک لبخند می‌زند و بنابراین می‌توان نتیجه گرفت که این صحنه، اولین صحنه‌ای خواهد بود که ناتاشا رومانوف با بروس بنر پس از ناپدید شدن این شخصیت در فیلم Avengers: Age of Ultron ملاقات می‌کند.

Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

در ادامه شاهد یک تصویر کلی از منهتن هستیم که در پس زمینه آن برج نمادین انتقام جویان قابل مشاهده است. این صحنه، احتمالا جز اولین تخریب‌های گسترده فیلم Avengers: Infinity War خواهد بود. در ادامه این صحنه، درون ساختمان Sanctum Sanctorum را مشاهده می‌کنیم که استرنج به‌همراه ونگ، بنر و استارک دیده می‌شود و راه پله این ساختمان نیز کاملا آسیب دیده است. در ادامه استارک را مشاهده می‌کنیم که در بین ترس و وحشت مردم و پلیس در حال خارج شدن از ساختمان است و در این لحظه تانوس برای اولین‌بار در این تریلر صحبت می‌کند:

زمانی که شما فکر می‌کنید که در حال باختن هستید، به طرز مبالغه آمیزی احساس می‌کنید که حق دارید. با این حال، همه شکست‌ها به همین شکل است.

Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

پس از صحبت تانوس، شاهد اتوبوس مدرسه هستیم که در آن شخصیت پیتر پارکر با بازی تام هالند، حضور دارد و می‌بینیم که سرانجام حس عنکبوتی او بازگشته و موهای دست او در حال بلند شدن است و متوجه می‌شود که اتفاقی در حال رخ دادن است. پس از آن، پارکر از پنجره اتوبوس شاهد یک چیز عجیب دایره‌ای شکل است که در آسمان نیویورک شناور و در حال پرواز است. این چیز عجیب چه چیزی می‌تواند باشد؟ آیا یک پورتال است یا این احتمال وجود دارد که یک سلاح انرژی مخرب باشد.

Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

در ادامه تانوس می‌گوید که نگرانم و شاهد استارک، استرنج، بنر و ونگ هستیم که در حال تماشای آسمان نیویورک هستند و اطراف آن‌ها تخریب گسترده‌ای رخ داده است.

Avengers: Infinity War

پس از آن تانوس می‌گوید که از اجرای آن نگران است، اما لحظات کوتاهی بعد لوکی با بازی تام هیدلستون را مشاهده می‌کنیم که دست خود را دراز کرده و ظاهرا در حال تقدیم کردن سنگ تسراکت به تانوس است و در ادامه شاهد باز شدن یک پورتال تاریک هستیم که از درون آن تانوس خارج می‌شود و می‌گوید که سرنوشتش همچنان در حال اتفاق افتادن است.

Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

سرانجام برای اولین‌بار رسما تانوس را در این تریلر مشاهده می‌کنیم که ظاهر و لباس او کاملا با سه حضور کوتاه قبلی وی در دنیای سینمایی مارول متفاوت است. او پس از اینکه از این پورتال خارج می‌شود اطراف خود را بررسی می‌کند. آیا لوکی مسئول آمدن تانوس به زمین است؟ با این حال، ممکن است که نظریه کمک لوکی به تانوس اشتباه باشد، اما فعلا شواهد چیز دیگری می‌گویند.

Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

در ادامه این تصویر، لباس جدید مرد عنکبوتی قابل مشاهده است که ظاهرا استارک تغییرات زیادی را در آن اعمال کرده است. با وجود اینکه ظاهر لباس با لباس آیرون اسپایدر در دنیای کامیک تفاوت زیادی دارد، اما ظاهر فلزی آن شباهت زیادی به لباس آیرون من دارد. پیش از این، این لباس را در پایان فیلم Spider-Man: Homecoming مشاهده کرده بودیم، اما ظاهرا  نسبت به نسخه اصلی کمی تفاوت دارد. این لباس در نبرد با تانوس استفاده خواهد شد و انتظار می‌رود که دارای قابلیت‌های جدیدی نیز باشد.

Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

در ادامه ثور را در یک مکان نامشخص مشاهده می‌کنیم که ظاهرا در فضا است، اما سوال اینجاست که او در این مکان چه کار می‌کند؟ آیا او سعی می‌کند چیزی را باز کند یا قصد دارد چیزی را ببندد؟ یا ممکن است که این صحنه به پایان فیلم Thor: Ragnarok ارتباط داشته باشد و ثور سعی می‌کند که مشکلی را درست کند. در ادامه پلنگ سیاه با بازی چادویک بوزمن را مشاهده می‌کنیم که می‌گوید شهر را تخلیه و همه در دفاع از شهر مشارکت کنید. 

Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

در یک چشم به هم زدن پروکسیما میدنایت، یکی از فرزندان تانوس یا اعضای فرقه سیاه، را مشاهده می‌کنیم که نیزه خود را پرتاب می‌کند و فردی در سایه نیزه او را با یک دست می‌گیرد. در ادامه پلنگ سیاه را مشاهده می‌کنیم که می‌گوید به این مرد یک سپر بدهید. منظور او چه کسی بوده است؟ و خب تنها یک شخصیت است که سپر در دست می‌گیرد.

Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

در این لحظه کاپیتان آمریکا با بازی کریس ایوانز، وارد می‌شود که نیزه پروکسیما را نیز در دست دارد. ظاهر استیو راجرز کاملا نسبت به حضورهای قبلی او متفاوت است. او ریش و سیبیل گذاشته و موی او بسیار بلند شده است و دیگر خبری از لباس نمادین این شخصیت نیست و قسمت بالای لباس کاملا سیاه شده است که شباهت زیادی به لباس این شخصیت در فیلم Winter Soldier دارد.

Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

در ادمه اسکارلت ویچ را مشاهده می‌کنیم که حالت تدافعی دارد و کاملا نگران است، اما در میان مشکلات روحی او یک لبخند می‌زند تا مرحمی بر درد او باشد. ظاهرا اسکارلت ویچ در این صحنه کاپیتان آمریکا را می‌بیند و به نظر می‌رسد که او نیز مدتی است که راجرز را ندیده و در این لحظه به کمک او آمده است. در این صحنه شاهد یک کپ کلاسیک هستیم که هیچوقت دوستانش را رها نمی‌کند. در صحنه بعدی، آرمور هالک‌باستر به میدان نبرد باز می‌گردد! این صحنه قطعا در واکاندا است و احتمالا به صحنه قبلی که در آن بنر حضور داشت، ارتباط دارد. با این حال، به نظر می‌رسد که هالک‌باستر کمی کوتاه‌تر از قبل شده است.

Avengers: Infinity War

با وجود اینکه انتظار می‌رود که استارک در داخل این لباس باشد، اما ممکن است که بنر به علت مشکلاتی که در تبدیل شدن به هالک دارد، در حال استفاده از این لباس باشد و لحظات کوتاهی بعد بلک ویدو را مشاهده می‌کنیم که یکی از اعضای نیروهای تانوس را می‌کشد که هویت آن مشخص نیست.

Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

در صحنه بعدی شاهد سقوط شی‌هایی که شبیه هرم ابلیسک هستند، از آسمان به سمت زمین هستیم که ظاهرا حامل ارتش تانوس هستند یا اینکه هدفشان نابود کردن واکاندا است. در ادامه راجرز را نگاه می‌کنیم که در حال نبرد با ارتش تانوس است و ظاهرا از چیزی نگران است و ممکن است که به شی‌های ابلیسک ارتباط داشته باشد. در ادامه پلنگ سیاه را در حال مبارزه با یک بیگانه مشاهده می‌کنیم که شباهت زیادی به چیتاری‌ها دارد. این بیگانه‌ها در واقع از نژاد Outriders هستند که توسط تانوس اصلاح نژادی شده‌اند تا تنها به او خدمت کنند. پیش از این نیز شایعات حضور این گروه را در فیلم شنیده بودیم که مشخص شد این شایعات کاملا درست بوده است.

Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

پس از این، مرد عنکبوتی با لباس آهنی را مشاهده می‌کنیم که در حال مبارزه با تانوس است، اما تانوس به راحتی با یک دست او را به زمین می‌کوبد! اما وضعیت ویژن بهتر از او نیست. دشمنان او را محاصره کرده‌اند و در حال در آوردن سنگ ذهن از سر او هستند. در این صحنه، کوروس گلایو، رهبر فرقه سیاه با سلاح قدرتمند خود در حال خارج کردن این سنگ از سر ویژن است. این سنگ، منبع قدرت و روح این شخصیت است و بنابراین در آوردن آن می‌تواند باعث مرگ ویژن شود. تانوس در ادامه ظاهرا به عقب نشینی یکی از اعضای انتقام‌جویان اشاره می‌کند و می‌گوید:

زمانی که در حال متعادل کردن جهان هستم، سرگرمی چیزی نیست که در نظر بگیرم.

Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

در ادامه یک نمای کلی از دستکش بی‌نهایت تانوس نمایش داده می‌شود که قرار است خانه سنگ‌های بی‌نهایت باشد. طبق این تصویر، در حال حاضر تانوس سنگ قدرت و سنگ فضا (تسراکت) را در اختیار دارد و با همین دو سنگ قوی‌تر و قدرتمندتر از همیشه است. تانوس ظاهرا این ایده را دارد که شهرها را نابود کند و انتقام‌جویان را به زانو در بیاورد. تانوس در ادامه گفت:

اما این باعث لبخند من می‌شود.

Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

در ادامه شاهد رویارویی آیرون من، یکی دیگر از اعضای انتقام جویان در برابر تانوس هستیم که تانوس با یک مشت قدرتمند از او پذیرایی می‌کند و این اصلا برای انتقام‌جویان خبر خوبی نیست.

Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

پس از آن باکی بارنز را مشاهده می‌کنیم که سلاح خود را آماده می‌کند. منطقی است که او به‌همراه کاپیتان آمریکا در واکاندا حضور داشته باشند و از واکاندا دفاع کنند. در ادامه پلنگ سیاه را مشاهده می‌کنیم که رهبری ارتش را بر عهده دارد و آماده نبرد می‌شود. در سمت راست تصویر استیو راجرز در کنار باکی قابل مشاهده است و در ادامه فالکون را مشاهده می‌کنیم که از آسمان در حال حمایت از ارتش واکاندا است. 

Avengers: Infinity War

و در صحنه پایانی تریلر، کاپیتان آمریکا، باکی، بلک ویدو، پلنگ سیاه و اوکویه را مشاهده می‌کنیم که در حال دویدن در کنار هم هستند و پشت سر آن‌ها نیز هالک با فالکون و وار ماشین و تعداد قابل توجه‌ای از مردم و ارتش واکاندا قابل مشاهده هستند. به نظر می‌رسد که وار ماشین پس از حوادث فیلم Civil War بهبودی خود را کاملا به‌دست آورده است.

Avengers: Infinity War

در پایان شاهد یک صحنه کمدی نیز هستیم که در آن ثور اعضای نگهبانان کهکشان را ملاقات می‌کند. این اولین ملاقات یک عضو انتقام جویان با این گروه است. ثور می‌گوید:

شماها دیگه کی هستید؟

Avengers: Infinity War

احتمالا ثور کسی است که اعضای نگهبانان کهکشان را به مبارزه با تانوس تشویق می‌کند و احتمالا او نیز با تانوس قبلا ملاقات کرده است. با این حال، در این تریلر شاهد حضور شخصیت‌هایی مثل هاوک آی، نبولا، مرد مورچه‌ای و واسپ که حضور آن‌ها نیز قبلا تایید شده است، نیز نبودیم.

فیلم Avengers: Infinity War در تاریخ ۴ می ۲۰۱۸ (۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۷) اکران خواهد شد. کارگردانی این فیلم بر عهده جو و آنتونی روسو و کار نوشتن فیلمنامه این فیلم بر عهده کریستوفر مارکوس و استیون مک‌فیلی بوده است.

منبع Gamespot
کاراکتر باقی مانده