نویسنده: آرش عیاری
// شنبه, ۱۵ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۲

جشن دوم آپارات؛ لودینگ برنده جایزه مردمی بهترین برنامه گیمینگ آپارات شد

در دومین دوره از جشن بزرگ آپارات، بهترین برنامه سازان فضای مجازی کشور در سال ۹۷ با داوری محمود کلاری، کامبیز دیرباز و تینا پاکروان و انتخاب مردم معرفی شدند.

این مراسم چهارشنبه ۱۲ دی با حضور جمعی از تولیدکنندگان محتوا فضای مجازی برگزار شد. در این رقابت برنامه های تولیدی آپارات در ۵ دسته سرگرمی، اجتماعی مذهبی، هنری، گیم و سلامت، تکنولوژی و ورزش در دو بخش مردمی و انتخاب هیات داوران به رقابت پرداختند.

در بخش گیم برنامه «لودینگ» از زومجی منتخب آراء مردمی و برنامه «بازی‌نما» منتخب هیات داوران شدند. 

در بخش سرگرمی این رقابت برنامه «دیش و میش» منتخب آراء مردمی و برنامه «یه طعم بی نظیر» منتخب هیات داوران شد. یه طعم بی‌نظیر برنامه‌ای با موضوع  آشپزی با اجرا و تهیه کنندگی رضا طاهری، آشپز و مجری صاحب‌نام است که در آن با سفر به نقاط مختلف ایران زمین، به غذاهای بومی پرداخته می شود.

در دسته بندی اجتماعی و مذهبی برنامه «رو در رو » منتخب مردم شد و عنوان برگزیده هیات داوران به برنامه «گره» اختصاص یافت.

برنامه «ژمُد» برگزیده هیات داوران و «مُدیست» منتخب مردمی در بخش هنری این رقابت شدند. هر دو این برنامه‌ها به موضوع مهجور مُد و استایل اختصاص دارند و در واقع، نخستین برنامه‌های تصویری این حوزه در کشور به حساب می آیند.

در بخش ورزش، تکنولوژی و سلامت برنامه «گُردآفرید» منتخب هیات داوران شد و برنامه «فیت» عنوان بهترین برنامه از نگاه مردم را به خود اختصاص داد. «گُردآفرید» برنامه ای با محوریت ورزش زنان است که به دغدغه ها، مشکلات و... دختران ورزشکار ایرانی می پردازد. «فیت» نیز برنامه‌ای در حوزه بدنسازی است.

در این رویداد همچنین از سازندگان دو برنامه به زبان های بومی اقوام ایرانی تقدیر به عمل آمد. «دزلیه یانه» برنامه ای به زبان کردی است که توسط ریبوار محمدپور از روستایی به همین نام تولید می شود. «قوجامان تبریز» نیز برنامه‌ای آذری زبان است که توسط زکریا طزرمی از تبریز در دسترس علاقمندان قرار می گیرد.

جشن بزرگ آپارات اولین رویداد رقابتی در حوزه برنامه های ویدیویی فضای مجازی با هدف معرفی، حمایت و تقدیر از برنامه سازان جوان، بااستعداد و بعضا گمنام این فضا بوده و تاکنون دو دوره از آن برگزار شده است.

تشکر ویژه از همراهان همیشگی زومجی و برنامه لودینگ که مثل همیشه به سایت و برنامه خودشون لطف داشتند. 


منبع زومجی
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده