// دوشنبه, ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۳۵

مایکروسافت لودینگ بسیار سریع و یکی از قابلیت های مهم ایکس باکس سری ایکس را به نمایش گذاشت

برند ایکس‌باکس دقایقی قبل با انتشار اطلاعاتی مفصل عملا دیگر به‌صورت کامل کنسول ایکس‌ باکس سری ایکس را به همگان معرفی کرد و در این بین مخصوصا اجازه داد مخاطبان بهتر با قابلیت Quick Resume و لودینگ‌های سریع آن آشنا شوند.

مطابق گفته‌های ردموندی‌ها و ویدیوی رسمی منتشرشده از سوی آن‌ها یکی از مهم‌ترین قابلیت‌های کنسول ۱۲ ترافلاپس ایکس‌ باکس سری ایکس، Quick Resume خواهد بود. این قابلیت به بازیکن اجازه می‌دهد که چند بازی ویدیویی را به‌صورت همزمان و در نقطه‌ی دل‌خواه خود باز نگه دارد و به‌سادگی بین آن‌ها جابه‌جا شود؛ مثلا وسط یکی از مسابقه‌های شلوغ بازی Forza Horizon 4 منو را به‌سادگی باز کند، به سراغ بازی Ori and the Blind Forest: Definitive Edition برود و در آن به ادامه‌ی نبردی بپردازد که اندکی قبل از آن خسته شده بود و به همین خاطر دنیای آن اثر را به مقصد یک بازی ریسینگ ترک کرد. این کنسول با شعار «صبر کردن کمتر، بازی کردن بیشتر» به گیمر اجازه می‌دهد حتی پس از ریبوت شدن آن هم بازی‌های بسته‌نشده را دقیقا از همان نقطه‌ای که رها شده‌اند، ادامه دهد. آن هم به صورتی که هر بار تنها چند ثانیه باید برای باز شدن همان لحظه از بازی صبر کند.

دانلود ویدیو از آپارات

در همین حین، یکی دیگر از ویژگی‌های مهم کنسول مورد بحث توانایی آن در معطل نکردن بازیکن برای مواجهه با صفحات طولانی و خسته‌کننده‌ی لودینگ است! اما با اینکه خیلی‌ها می‌دانستند ایکس باکس سری ایکس لودینگ‌های پرسرعتی را تقدیم مخاطبان می‌کند، باز هم احتمالا تماشای ویدیوی رسمی مقایسه‌ی توانایی آن در رساندن یک بازی به مرحله‌ی اجرا نسبت به کنسول قوی Xbox One X شما را متعجب خواهد کرد. چرا که این تفاوت اصلا سطحی نیست و احتمالا می‌تواند در طولانی‌مدت احساس بسیار بهتری را تحویل بازیکنان دهد.

دانلود ویدیو از آپارات

کنسول نسل نهمی Xbox Series X در تاریخ نامعلومی از سه‌ماهه‌ی پایانی سال ۲۰۲۰ میلادی (فصل پاییز سال ۱۳۹۹ خورشیدی) تقدیم گیمرها می‌شود و اکنون شاید دیگر تنها ویژگی مهم معرفی‌نشده‌ی آن از سوی مایکروسافت، برچسب قیمتش باشد.


منبع زومجی
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده