نویسنده: رضوان دشتی
// شنبه, ۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۰۱

کنسول های نسل بعدی ایکس باکس احتمالا در E3 2019 معرفی می شوند

طبق گزارش جدیدی که از یک منبع فرانسوی منتشر شده است، به‌نظر می‌رسد مایکروسافت قصد دارد در مراسم E3 2019 از کنسول‌های نسل بعدی خود رونمایی کند.

تقریبا همه ما مطمئن بودیم که Microsoft مشغول ساخت کنسول نسل بعد ایکس‌باکس است؛ چرا که خود این شرکت در E3 2018 به این موضوع اعتراف کرده بود. حال گزارشی منتشر شده است که نشان می‌دهد این شرکت چه زمانی اولین جزئیات از سخت‌افزارهای نسل بعدی خود را با مخاطبان در میان خواهد گذاشت.

سایت فرانسوی JeuxVideo.com معتقد است که مایکروسافت در مراسم E3 2019 دو کنسول جدید به‌عنوان سخت‌افزارهای نسل بعدی برند ایکس‌باکس معرفی خواهد کرد. نسل بعدی ایکس‌باکس که در گذشته با اسم رمز اسکارلت (Scarlet) شناخته می‌‎شد، اکنون به دو پروژه که با اسم‌های رمز آناکوندا (Anaconda) و لاک‌هارت (Lockhart) شناخته می‌شوند تبدیل شده است. این اسامی برای اولین بار در گزارشی که ماه دسامبر (آذر/دی) منتشر شد، مطرح شده‌اند.

طبق گزارش این سایت فرانسوی، ایکس‌باکس لاک‌هارت مختص افرادی است که قصد دارند وارد اکوسیستم ایکس‌باکس شوند. از آن طرف ایکس‌باکس آناکوندا همانند ایکس‌باکس وان ایکس یک محصول لوکس‌تر و پیشرفته‌تر خواهد بود. آناکوندا از مشخصات سخت‌افزاری بهتری بهره خواهد برد و کارت گرافیک و رم بالاتری خواهد داشت. گفته می‌شود که کنسول‌های نسل بعد مایکروسافت در نیمه دوم سال ۲۰۲۰ وارد بازار خواهند شد. البته صحت این گزارش در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

در بخش نرم‌افزار هم منبع فرانسوی معتقد است بازی بسیار مورد انتظار Halo Infinite به همراه کنسول‌های نسل بعد ایکس‌باکس منتشر خواهد شد. علاوه‌بر آناکوندا و لاک‌هارت، به‌نظر می‌رسد که خانواده ایکس‌باکس وان همچنان جزو پلتفرم‌های مقصد Halo Infinite خواهد بود. با توجه به اینکه اطلاعات زیادی از این بازی در دسترس نیست، انتشارش در سال ۲۰۲۰ میلادی به‌عنوان لانچ تایتل کنسول‌های نسل بعد، منطقی به‌نظر می‌رسد.

همان‌طور که اشاره شد، این گزارش هنوز تایید یا تکذیب نشده است؛ بنابراین، احتمال دارد اطلاعات ذکر شده تغییر پیدا کنند. در سالی که سونی کنفرانسی در E3 2019 ندارد، منطقی است که مایکروسافت در این مراسم بزرگ از تمام توانش برای جذب مخاطبان استفاده کند. هرچند فاصله زیادی میان رونمایی و عرضه کنسول‌های جدید ایکس‌باکس وجود خواهد داشت، اما (درصورت صحت داشتن این گزارش) همچنان می‌تواند تابستان امسال توجه بسیاری را به‌سمت تیم و برند Xbox جلب کند.

با ترکیب این گزارش با شایعه‌ای که از همکاری میان مایکروسافت و نینتندو برای اجرای سرویس ایکس‌باکس گیم‌ پس (Xbox Game Pass) روی نینتندو سوییچ حکایت داشت، نتیجه می‌گیریم که آینده برند ایکس‌باکس بسیار هیجان‌انگیز تصور می‌شود.


منبع dualshockers
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده