عضو تحریریه
رضا حاج‌محمدی

رضا حاج‌محمدی

،
درباره من:
عضویت: پنجشنبه, ۰۶ آذر ۱۳۹۳
67

از ترمیناتور ۲ تا آواتار ۲؛ چرا جیمز کامرون دنباله‌سازِ بی‌نظیری است؟

دنباله‌سازی برای یک فیلم محبوب کاری دشوار است؛ اما اگر یک فیلمساز وجود داشته باشد که تک‌تک دنباله‌هایش به دستاوردهای هنری و تجاری بزرگی بدل شده‌اند، او جیمز کامرون است. رازِ موفقیت او چیست؟

165

نقد فیلم جان ویک ۴ (John Wick 4) | طریقت سامورایی مرگ است

جان ویک همیشه اُستادِ بی‌رقیب کُشتن بوده است؛ اما او در ایستگاهِ پایانیِ سفرش باید چگونه مُردن را یاد بگیرد. همراه نقد زومجی باشید.

42

نقد فیلم مرده شریر برمی‌خیزد (Evil Dead Rise) | آپارتمان وحشت!

«مُرده‌ی شریر برمی‌خیزد» رضایت طرفداران قدیمی را با خشونتِ بی‌رحمانه‌‌‌اش جلب می‌کند، اما تکیه‌ی بیش از اندازه‌اش به بازآفرینی لحظاتِ کلاسیک مجموعه سبب می‌شود تا از شکل دادنِ هویت مستقل خودش شکست بخورد.

15

نقد سریال مشاجره (Beef) | سریالی برای هواداران بوجک هورسمن!

سریال مشاجره که تداعی‌گر جنسِ کمدی سیاهِ بوجک هورسمن است، به دستاوردی نادر نائل می‌شود: پس از مدت‌ها سریالی از نت‌فلیکس توجه‌مان را نه فقط از لحاظ آمار بینندگانش، بلکه از لحاظ کیفی هم جلب می‌کند.

33

نکات پنهان فیلم های جان ویک که نمی‌دانستید!

از معنای خالکوبی‌های آقای ویک تا ادای احترام به اسطوره‌های تاریخ سینما؛ در قالب این ویدیو/مقاله نکات پنهان سه فیلم نخستِ جان ویک را مرور می‌کنیم. همراه زومجی باشید.

49

جان ویک چگونه اصول خلق یک پروتاگونیست ترسناک را اجرا می‌کند؟

گرچه فیلم‌های جان ویک معمولا به خاطر اکشن‌هایشان تحسین می‌شوند، اما فیلمنامه‌ی آن‌ها نیز به همان اندازه شایسته‌ی مطالعه است: آن ترفندِ فیلمنامه‌نویسی که این مجموعه موفقیتِ فعلی‌اش را به آن مدیون است چیست؟

43

۵ بازی که باید تبدیل به سریال شوند | از رد دد ۲ تا متال گیر

موفقیت سریال The Last of Us ما را به این فکر انداخت: چه ویدیوگیم‌های دیگری برای اقتباس تلویزیونی ایده‌آل هستند؟ در این ویدیو/مقاله پنج‌تا از آن‌ها را مرور می‌کنیم.

36

بهترین فیلم های ترسناک بر اساس واقعیت | از جن گیر امیلی رز تا هیولا

در این مقاله/ویدیو برخی از بهترین فیلم‌های سینمای وحشت را که با الهام‌برداری از آدمکش‌های قسی‌القلب و جنایت‌های باورنکردنیِ دنیای واقعی ساخته‌اند مرور می‌کنیم. همراه زومجی باشید.

28

سریال Succession چگونه غافلگیرمان کرد؟

سریال «وراثت» با اپیزود سوم فصل آخرش فرجامِ قابل‌پیش‌بینی یکی از شخصیت‌هایش را به اتفاقی شوکه‌کننده بدل کرد. اما این سریال چگونه با دوری از قراردادهای رایجِ داستان‌گویی موفق به انجام این کار شد؟

112

انیمه حمله به تایتان؛ چرا کاپیتان لیوای بودن سخت است؟

انیمه حمله به تایتان چگونه قدرتِ فیزیکی بی‌همتای کاپیتان لیوای، بزرگ‌ترین برتریِ او را، به منبعِ اصلی عذاب روانی‌اش بدل می‌کند؟

صفحه ۱ از ۱۷۹