عضو تحریریه
رضا حاج‌محمدی

رضا حاج‌محمدی

،
درباره من:
عضویت: پنجشنبه, ۰۶ آذر ۱۳۹۳
53

نقد سریال House of the Dragon | فصل دوم، قسمت چهارم

در اپیزود چهارم فصل دوم «خاندان اژدها»، سرانجام دورانِ جنگ‌های پنهانی در سایه‌ها به پایان می‌رسد و اژدهایان در نهایتِ جدیت با چنگ و دندان و آتش به رقص درمی‌آیند.

51

نقد سریال House of the Dragon | فصل دوم، قسمت سوم

در اپیزود سوم فصل دوم «خاندان اژدها»، تنها چیزی که اعضای جدااُفتاده‌ی خانواده‌ی تارگرین را فارغ از جبهه و جناحِ متفاوتشان به یکدیگر پیوند می‌زند، احساس تنهایی‌ِ مشترکشان است.

33

نقد سریال House of the Dragon | فصل دوم، قسمت دوم

در اپیزود دوم فصل دوم «خاندان اژدها»، سرنوشتِ برادران کارگیل بدل می‌شود به نیم‌نگاهی به آینده‌ی جنگ داخلی تارگرین‌ها: این جنگ برنده‌ای نخواهد داشت.

41

نقد سریال House of the Dragon | فصل دوم، قسمت اول

اپیزود اول فصل دوم «خاندان اژدها» با دست کشیدنِ استارک‌ها از یکی از پسرانشان آغاز می‌شود و با از دست رفتنِ یکی از پسرانِ تارگرین‌ها به پایان می‌رسد.

34

خاندان اژدها | داستان هَرن‌هال، نفرین‌شده‌ترین قلعه‌ی وستروس

هرن‌هال یکی از لوکیشن‌های اصلی فصل دوم «خاندان اژدها» است؛ در این مقاله تاریخِ خونینِ این قلعه را مرور می‌کنیم، و به این سؤال پاسخ می‌دهیم که: آیا شهرتِ هرن‌هال به‌عنوان نفرین‌شده‌ترین قلعه‌ی وستروس حقیقت دارد یا آن چیزی بیش از یک خُرافه نیست؟

18

از انیمیشن ارباب حلقه‌ ها: جنگ روهیریم چه می‌دانید؟

چرا قلعه‌ی گودی هِلم با این اسم شناخته می‌شود؟ انیمیشن «ارباب حلقه‌ها: جنگ روهیریم» قرار است به این سؤال پاسخ بدهد. در این ویدیو/مقاله، هر آنچه که باید درباره‌ی داستان و شخصیت‌های این انیمیشن و ارتباطاتش با فیلم‌های پیتر جکسون بدانید را شرح می‌دهیم.

42

نقد سریال شوگون (Shogun) | فصل اول

«شوگون» همان‌طور که از یک سریالِ تاریخیِ حماسیِ خوش‌ساخت انتظار می‌رود، فیلم‌برداری باشکوه، دکورهای مُفصل و لباس‌های خیره‌کننده دارد، اما جذاب‌‌ترین جنبه‌اش، مهارت‌اش در بهره‌برداریِ دراماتیک از چیزی بی‌زرق‌و‌برق است: زیرنویس!

43

نقد فیلم گودزیلا: منفی یک (Godzilla Minus One) | آمریکایی‌ترین گودزیلای ژاپنی

«گودزیلا: منفی یک» به‌لطفِ تسلط تحسین‌آمیز تاکاشی یامازاکی روی فرمولِ داستان‌گوییِ سینمای جریان اصلی آمریکا، می‌تواند یکی از بهترین فیلم‌های این هیولا لقب بگیرد، اما تکیه‌‌ی او به فرمولی آشنا مانع از این می‌شود تا این فیلم به برداشتِ جاه‌طلبانه‌‌‌ و اصیلی در قد و قواره‌ی «شین گودزیلا» بدل شود.

44

موشکافی فیلم تلماسه ۲ (Dune 2) | از منشاء کرم‌های شنی تا مقایسه فیلم با کتاب

این ویدیو، راهنمای جامعی است برای فیلم «تلماسه ۲». ماسه‌کرم‌ها چگونه به وجود آمده‌اند؟ وقتی جسیکا آب حیات را نوشید، چه بلایی سرش آمد؟ زنانِ آدم‌خوار فیض روثا هارکونن دقیقاً چه موجوداتی هستند؟ در این ویدیو مهم‌ترین نکاتی که باید برای درک بهترِ جهانِ فیلم بدانید را توضیح می‌دهیم.

130

نقد فیلم تلماسه ۲ (Dune 2) | زیبایی و وحشت

«تلماسه ۲» با مقیاسِ نفسگیرِ تصاویرش، ایمان‌مان به دنی ویلنوو به‌عنوانِ مُنجی سینمای بلاک‌باستری را دوباره احیا می‌کند، اما ضعف‌هایش در داستان‌گویی جلوی آن را از بدل شدن به اقتباسی بی‌نقص می‌گیرند.

صفحه ۱ از ۱۸۴