عضو تحریریه
رضا حاج‌محمدی

رضا حاج‌محمدی

،
درباره من:
29

بررسی فلسفه‌ طراحی مرحله‌ی بازی Doom: Eternal

بازی‌های Doom بیش از هر فاکتورِ دیگری به دو چیز محبوب هستند: گیم‌پلی پُرتنش و خشونتِ افسارگسیخته‌شان. اما سازندگان با استفاده از چه فرمولی به این تنش دست پیدا می‌کنند و آن‌ها چگونه از سینما برای طراحی خشونتِ بازی الهام گرفته‌اند؟ همراه زومجی باشید.

49

گزارش باکس آفیس: چرا «اونجرز» و «جنگ ستارگان» سودآورترین مجموعه‌های هالیوود نیستند؟

در گزارش باکس آفیس این هفته از این می‌گوییم چرا سوپرمن احتمالا به مترادفِ هالک در دنیای سینمایی دی‌سی تبدیل خواهد شد و چرا سالِ ۲۰۲۰ کم‌درآمدترین سالِ تاریخ باکس آفیس مُدرن خواهد بود. همراه زومجی باشید.

45

نقد فیلم Underwater - زیر آب

فیلم Underwater شاید همه‌ی موادِ لازم برای تبدیل شدن به نسخه‌ی زیر آبیِ «بیگانه‌»ی ریدلی اسکات را گردآوری کرده است، اما فاقدِ مهارت، چشم‌انداز و جسارتِ فیلمسازی لازم برای به نتیجه رساندنِ آنهاست. همراه زومجی باشید.

89

ترسناک‌ترین عروسک‌های تسخیرشده دنیا؛ از عروسک آنابل تا جزیره‌ی عروسک‌ها

درکنار عروسک آنابل، چه عروسک‌های عجیب و غریب دیگری لقبِ «تسخیرشده» را یدک می‌کشند؟ از یک عروسک ۲۰۰ ساله که منشا آن به اروپای شرقی بازمی‌گردد تا جزیره‌ای در مکزیک که عروسک‌های بلااستفاده، زندگی جدیدی را در آن آغاز می‌کنند. همراه زومجی باشید.

81

گزارش باکس آفیس: چرا کمپینِ طرفداران در انتشار نسخه‌ی اسنایدر «جاستیس لیگ» بی‌تاثیر بود؟

در گزارش باکس آفیس این هفته از این می‌گوییم که چرا رکورد افتتاحیه‌ی «اونجرز: پایان بازی» هرگز شکسته نخواهد شد و مقدار سودآوری سه‌گانه‌ی جنگ ستارگانِ دیزنی را با سه‌گانه‌های قبلی مقایسه می‌کنیم. همراه زومجی باشید.

110

شکست تاریخی فیلم Cats چرا و چگونه اتفاق افتاد؟

اگر فقط یک چیز باشد که تمام ساکنان سیاره‌ی زمین سر آن اتفاق نظر دارند، بد بودنِ «گربه‌ها» است. اما سؤال این است که چه چیزهایی دست به دست هم دادند تا فیلمی با چنین ابعادِ فاجعه‌باری ساخته شود؟ همراه زومجی باشید.

62

نقد فیلم The Hunt - شکار

«شکار»، جنجال‌برانگیزترین فیلم سال گذشته، آن‌قدر خوب است که یکی از بهترین تریلرهای اخیرِ هالیوود را تحویل‌مان بدهد، اما آن‌قدر خوب نیست که جاه‌طلبی‌های تماتیکش را به حقیقت تبدیل کند. همراه زومجی باشید.

155

هر آنچه که باید در مورد عروسک آنابل و داستان واقعی و ترسناک آن بدانید

داستان واقعی عروسک آنابل که در فیلم‌های او دیده‌ایم چیست؟ نقاطِ تمایزِ واقعیت و فیلم‌ها کجاست؟ و چقدر می‌توان به واقعیت داشتنِ آن استناد کرد؟ همراه زومجی باشید.

119

نقد سریال Westworld؛ قسمت نهایی فصل سوم

فینالِ فصل سوم «وست‌ورلد» گرچه تغییری در کیفیتِ بد سریال ایجاد نمی‌کند، اما حداقل بهمان می‌گوید که دلیلِ اصلی کاراکترهای نچسب و داستانگویی بی‌رمقِ این فصل چه بود: همه‌چیز. همراه زومجی باشید.

114

بهترین فیلم‌های ترسناک دهه گذشته از نگاه زومجی

از مراسم‌های جن‌گیری تا هیولاهای لاوکرفتی؛ از قاتل‌‌های سریالی تا اسلشرهای نوستالژیکِ دهه‌ی هشتادی؛ فرمانروایانِ ژانرِ وحشت در دهه‌ی گذشته چه فیلم‌هایی بودند؟ این شما و این هم ۳۰ فیلم ترسناکِ برترِ دهه‌ی ۲۰۱۰. همراه زومجی باشید.

صفحه ۱ از ۱۵۶