نویسنده: مرتضی تقوی
// شنبه, ۱۳ تیر ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۰۰

راه اندازی سایت سرمایه گذاری جمعی توسط سونی برای پیاده سازی ایده های کارمندانش

سونی با راه اندازی سایتی با اسم First Flight قصد دارد تا پروژه های حاصل از ایده پردازی، خلاقیت و نوآوری کارمندانش را با فرآیند جذب سرمایه و سرمایه گذاری جمعی پیاده سازی کند. با جزئیات این خبر با زومجی همراه باشید.

سال گذشته سونی از برنامه تجاری پرده برداشت که در آن این شرکت در تلاش برای یافتن نوآوری و چشم اندازهای جدید، کارمندانش را تشویق به ایده پردازی و دادن نظریات نو می‌کرد. اکنون شرکت سونی یک پلتفرم سرمایه گذاری جمعی و تجارت الکترونیک به نام "First Flight" برای محصولاتی که از ایده پردازی‌ها به دست می‌آیند راه‌اندازی کرده است.

با وجود اینکه هدف اصلی این سایت، جذب سرمایه برای پروژه ها و فروش این محصولات خلاقانه سونی است، اما این شرکت امیدوار است تا بتواند از این طریق با مخاطبانش بیشتر ارتباط برقرار کند و علاقه ی عموم را بسنجد. برای شروع، First Flight دو محصولی را که قبلا توسط سایت های دیگر فرآیند سرمایه گذاری آنها صورت گرفته به فروش می گذارد؛ محصول اول یک ساعت هوشمند با طرح کاغذ الکترونیک و محصول دوم یک ابزار کوچک به نام Mesh است که می تواند ابزار های دیگر را به گجت های متصل به هم تبدیل کند.

همچنین کمپینی برای سرمایه گذاری جمعی در یک پروژه ی دیگر تا شش هفته ی آینده برنامه ریزی شده است تا یک ریموت کنترل در طرح کاغذ الکترونیک و با صفحه ی قابل شخصی سازی به سرانجام برسد. اگر شما تا کنون از First Flight بازدید کرده باشید حتما متوجه شدید که این سایت فعلا فقط برای کشور ژاپن فعال است و بنابراین اگر شما از این کشور نباشید نمی توانید در آن پروژه ای را خریده یا از آن پشتیبانی کنید. شرکت سونی هنوز اعلام نکرده است که آیا برنامه ای برای بین المللی کردن سایت دارد، ولی در صورت موفقیت این سایت باید منتظر چنین تصمیمی باشیم.

منبع: engadget


اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده