// یکشنبه, ۲ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۱۵

کوالکام نیز مجوز تجارت و فروش چیپ به هوآوی را دریافت کرد

براساس گزارش‌های منتشر شده، شرکت چیپ‌سازی کوالکام مجوز لازم برای تأمین چیپ‌های مورد نیاز هواوی را دریافت کرده است؛ مجوزی که می‌تواند گزینه‌های هواوی برای تأمین تجهیزات را افزایش دهد.

چندی پیش، گو پینگ (Gup Ping) یکی از دبیران هواوی، گفته بود که این شرکت تمایل دارد در گوشی‌های هوشمندش از چیپ‌های کوالکام استفاده کند؛ البته در صورتی که کوالکام بتواند مجوز فروش چیپ به هواوی را دریافت کند.

چنین مجوزهایی قبلا هم صادر شده‌اند و اینکه کوالکام مجوز همکاری با هواوی را به‌صورت جداگانه بگیرد، چندان دور از ذهن نیست. پیش از این، شرکت اینتل و AMD توانسته بودند مجوز فروش تراشه به هواوی را از دولت امریکا بگیرند. شرکت‌های کره‌ای هم توانستند مجوز فروش نمایشگرهای اولد (OLED) مورد نیاز برای گوشی‌های هوشند هواوی را به‌دست بیاورند. از سوی دیگر، شرکت کره‌ای اس‌کی هاینیکس (SK Hynix) به‌عنوان برند مطرحی در زمینه‌ی تولید چیپ‌های حافظه شناخته می‌شود، به‌دنبال گرفتن چنین مجوزی است.

براساس گزارشی که در «36KR Holdings» منتشر شده، با درخواست کوالکام برای فروش تجهیزات به هواوی موافقت شده است. در این صورت گوشی‌های پرچم‌دار بعدی هواوی از جمله مدل‌های جدید سری P و Mate به چیپ‌های اسنپ‌دراگون (Snapdragon) مجهز خواهند بود.

البته کوالکام اعلام کرده در صورتی می‌تواند پاسخ‌گوی تأمین تراشه‌های مورد نیاز هواوی باشد که وظیفه تأمین قطعات آنر (Honor) برعهده این شرکت نباشد. چرا که در حال حاضر کوالکام توانایی و ظرفیت رفع تمام نیاز‌های هواوی به‌عنوان دومین سازنده‌ی بزرگ گوشی هوشمند در دنیا را در اختیار ندارد.

با این حساب تقریبا تمامی شرکت‌های کلیدی و اصلی که پیش‌تر برای همکاری با هواوی منع شده بودند، مجدد می‌توانند تجارت خود را با این شرکت از سر بگیرند.


اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده