// شنبه, ۲۴ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۰۰

استفاده هوای میت 40 پرو پلاس از حافظه فوق سریع ساخت هواوی

به‌دنبال عرضه جهانی پرچم‌دار خانواده Huawei Mate 40، اکنون جزئیات جدیدی از حافظه داخلی این محصول منتشر می‌شود. 

در یکی از اولین گزارش‌هایی که از قطعات تشکیل‌دهنده گوشی Mate 40 Pro+ و Mate 40 RS Porsche Design منتشر شد، کارشناسان به جزئیات جالبی درباره‌ی حافظه‌ی فلش این گوشی اشاره کرده‌اند.

در این دو مدل، حافظه‌ی فلشی استفاده شده که لوگوی HiSilicon را روی خود دارد؛ موضوعی که نشان می‌دهد این حافظه توسط یکی از شرکت‌های زیرمجموعه‌ی خود هواوی تولید شده است. نتایجی که پس از انجام بررسی‌ها روی ماژول فلش 1.0 Huawei SFS به‌دست آمده بیان‌گر موضوعی جالب است. براساس این نتایج می‌توان گفت سرعت انجام عملیات در ماژول حافظه‌ی جدید هواوی نسبت به حافظه‌ی فلش UFS 3.1، تقریبا دو برابر است.

بنابراین سرعت نوشتن ترتیبی آن ۱۲۸۰ مگابایت بر ثانیه و سرعت نوشتن تصادفی آن ۵۴۸ مگابایت بر ثانیه است. برای مقایسه لازم است بدانید که این اعداد برای حافظه‌ی 3.1 UFS فعلی به ترتیب ۷۰۰ مگابایت بر ثانیه و چیزی بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ مگابایت بر ثانیه هستند.

شرکت هواوی در مراسم رسمی معرفی سری میت ۴۰ به این موضوع که استفاده از فلش درایوهای ساخت خود را در گوشی‌های هوشمند آغاز کرده، اشاره‌ای نکرد. اما در هر حال، استفاده از این چیپ‌های حافظه در گوشی‌های جدید هواوی، بار دیگر ثابت می‌کنند که این شرکت به‌ طور پیوسته در حال اجرای سیاست تکمیل زنجیره تأمین قطعات به‌صورت داخلی است تا وابستگی به شرکت‌های دیگر به حداقل برسد.

هواوی اخیرا سری گوشی موبایل Huawei Mate 40 را در چین عرضه کرده است. این سری چهار عضو رسمی دارد؛ از سری گوشی موبایل Huawei Mate 40 مدل‌های Mate 40، Mate 40 Pro و Mate 40 Pro+ به بازار عرضه شده‌اند و مدل Huawei Mate 40 RS Porsche Design هنوز به‌صورت عمومی در دسترس قرار نگرفته است.

قطعات هواوی میت 40 پرو

این محصولات پس از عرضه در بازار چین، مورد علاقه خریداران قرار گرفته‌اند. سایت JD.com در اولین روز فروش سری محصولات 40 Huawei Mate، تنها پس از گذشت ۱۱ ثانیه از فعال شدن فروش، تمام موجودی‌اش فروش رفت. دقت داشته باشید که سایت JD.com یکی از بزرگ‌ترین پلتفرم‌های فروش محصولات هواوی است.

فروش جهانی گوشی پرچم ‌دار هواوی Mate 40 که مجهز به اولین پردازنده ۵ نانومتری مجهز به فناوری 5G دنیا است به‌زودی آغاز خواهد شد. 


اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده