نویسنده: افشین پیروزی
// سه شنبه, ۱۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۰

پشتیبانی از کنترلر‌های PS4 و Xbox One به سیستم عامل tvOS اضافه می‌شود

در به‌روزرسانی جدید سیستم‌عامل tvOS، امکان اتصال کنترلر کنسول‌های بازی پلی‌استیشن 4 و ایکس‌باکس وان اضافه می‌شود.

اپل سالانه با برگزاری رویداد WWDC و دعوت از اصحاب رسانه توسعه‌دهندگان، از جدیدترین دستاورد‌های خود در بخش نرم‌افزار و سخت‌افزار رونمایی می‌کند. غول دنیای فناوری کوپرتینو طی این رویداد، از قابلیت‌های جدید سیستم‌عامل TV OS رونمایی کرد. 

پیش‌ از این، اپل با معرفی اپل آرکید، اولین سرویس مخصوص بازی را برای دستگاه‌های موبایلی رونمایی کرد که کاربران اپل‌ تی‌وی نیز قادر به بهره بردن از آن خواهند بود. معرفی سرویس اپل آرکید، اولین قدم غول دنیای فناوری دربرابر سرویس‌هایی مانند Game Pass ایکس‌باکس است. کاربران با خرید اشتراک از این سرویس، قادر به تجربه‌ی تمام بازی‌های موجود در اپل استور در دستگاه‌های اپلی اعم از آیفون، آیپد، مک و اپل‌ تی‌وی خواهند بود. اما یکی از مهم‌ترین نیازمندی تی‌وی باکس‌های هوشمند در این زمینه، پشتیبانی از دسته‌های مختلف بازی برای ارایه‌ی تجربه‌‌ای مناسب برای کاربران مختلف است.

حال اپل گام بزرگی در این راستا برداشته است؛ یکی از قابلیت‌های جذاب سیستم‌عامل اختصاصی اپل تی‌وی، پشتیبانی آن از دسته‌های ایکس‌باکس وان و پلی‌استیشن 4 است تا بدین ترتیب قشر گسترده‌ای از کاربران و گیمرها قادر به انجام بازی‌های موبایلی با دسته‌ی کنسول خود باشند.

سرویس اپل آرکید پاییز امسال به‌صورت رسمی در دسترس تمامی کاربران اپل‌ تی‌وی قرار خواهد گرفت. اپل وعده‌ی در دسترس بودن ۱۰۰ عنوان بازی در سرویس آرکید در هنگام آغاز به‌کار آن داده است.


منبع زومیت
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده