نویسنده: آریا بهپور
// جمعه, ۱۷ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۳۴

نینتندو سوییچ با کمک Nintendo Labo تجربه واقعیت مجازی را فراهم می‌کند

جدیدترین کیت Nintendo Labo کنسول سوییچ را به یک هدست واقعیت مجازی ارزان‌قیمت با امکانات جالب تبدیل می‌کند.

مدتی قبل شایعه‌ای منتشر شد مبنی بر اینکه کنسول نینتندو سوییچ در آینده‌ای نزدیک تجربه واقعیت مجازی (VR) را در دسترس علاقمندان خود قرار می‌دهد. اکنون با نمایش کیت‌ جدید Nintendo Labo، این قابلیت به شکل رسمی برای کنسول نینتندو معرفی شده است.

این کیت که Toy-Con 04 نام دارد، در ماه آوریل (فروردین-اردیبهشت) عرضه خواهد شد و با امکانات متنوع خود، قابلیت‌های جالبی در زمینه واقعیت مجازی در دسترس علاقمندان نینتندو در سنین مختلف قرار می‌دهد. مدل‌های مختلفی برای تجربه واقعیت مجازی سوییچ در نظر گرفته شده است و برای استفاده از هدست استاندارد باید به سراغ Labo VR Kit بروید یا Starter Set + Blaster را خریداری کنید؛ مدل‌هایی که به ترتیب با قیمت‌های ۷۹.۹۹ دلار و ۳۹.۹۹ دلار عرضه خواهند شد.

همچنین مدل‌های جانبی متنوعی هم در دسترس علاقمندان قرار خواهند گرفت که عبارت‌اند از Expansion Set 1 با ماسک فیل و دوربین و Expansion Set 2 با ماسک پرنده و پدال باد با قیمت ۱۹.۹۹ دلار؛ مدل‌هایی که تنها به شکل آنلاین به فروش می‌رسند.

با اینکه اطلاعات زیادی از گیم‌پلی بازی‌های واقعیت مجازی سوییچ منتشر نشده است، ولی می‌توان با توجه به شکل و شمایل کیت‌های آن حدس‌هایی زد و برای مثال احتمالاً Expansion Set 2 شما را در نقش پرنده‌ای قرار می‌دهد که باید در برابر وزش باد به پرواز ادامه دهید. Toy-Con Garage Mode هم برای افراد خلاق ارائه می‌شود تا آن‌ها بتوانند به سراغ برنامه‌نویسی‌ بروند و تجربیاتی جالب و متنوع خلق کنند.

نینتندو لبو | Nintendo Labo

به نظر می‌رسد کیت واقعیت مجازی نینتندو لبو نسبت به مدل مشابه خود یعنی گوگل کاردبورد (Google Cardboard) کیفیت بالاتری داشته باشد و آثار سرگرم‌کننده‌تری نسبت به تجربیات واقعیت مجازی سامسونگ ارائه دهد، ولی با توجه به ساختار ساده‌ی خود قابلیت رقابت مستقیم با پلی استیشن VR را نخواهد داشت. یکی از موضوعات مهم در رابطه با این محصول هم به رزولوشن کنسول سوییچ مربوط می‌شود؛ رزولوشن 720p که برای ارائه تجربیات واقعیت مجازی خیلی هم جالب نیست و هرچند این کنسول توانایی پردازش ۶۰ فریم بر ثانیه را دارد، ولی این رزولوشن کم ممکن است به مواردی چون حالت تهوع در بازیکن‌ها ختم شود. البته قابلیت اجرای بازی‌ها در حالت عادی و خارج از دنیای واقعیت مجازی هم وجود دارد و این موضوع می‌تواند باعث جذب کودکان کم سن و سال‌تر به سمت این وسیله شود.

در هر حال برای ارائه نظراتی دقیق‌تر در مورد این محصول باید تا عرضه کیت‌های آن صبر کرد و بهتر است منتظر اطلاعات بیشتری از دنیای واقعیت مجازی از دیدگاه نینتندو باشیم؛ کمپانی‌ بزرگی که با آثار دوست‌داشتنی و جذاب خود شناخته می‌شود و می‌تواند با ارائه چنین تجربیاتی در قالب جدید، نظرات را به سمت خود جلب کند.


منبع DualShockers
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده