// یکشنبه, ۳ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۲۱:۳۰

کمپانی گوگل و مَتِل با همکاری یکدیگر View-Master را باز می‌گردانند

شرکت گوگل و شرکت سازنده اسباب‌بازی متِل (Mattel) در همکاری‌ با یکدیگر نسخه جدیدی از محصول محبوب کمپانی مَتِل یعنی View-Maste را تولید می‌کنند. این محصول واقعیت مجازی با استفاده از تلفن‌های هوشمند کار خواهد کرد. با زومجی همراه باشید.
این محصول مانند Google Cardboard ( عینک مقوایی واقعیت مجازی گوگل که با برش مقواها و قرار دادن تلفن همراه در آن تجربه‌ای مانند استفاده از محصولات واقعیت مجازی به شما می‌دهد) و محصول سامسونگ و آکیولوس یعنی Gear VR برروی سر قرار گرفته و با تلفن‌های هوشمند کار می‌کند. عرضه اولین View-Master به سال ۱۹۳۹ باز می‌گردد. این محصول با استفاده از تصاویر استریوسکوپیک (Stereoscopic) که از اقصی نقاط جهان بود، حس دیدن تصاویر به صورت سه بعدی به شما می داد. کمپانی متِل در کنفرانس رونمایی از این محصول گفت که خریداران قادر خواهند بود تا تصاویری ۳۶۰ درجه از مکان‌های معروف جهان، نقاط دیدنی، طبیعت، سیاره ها و خیلی مکان‌های دیگر را ببینند. مایک جزایری کارگردان محصول کاردبرد گوگل در کنفرانس خبری افزود:
ما با استفاده از کاردبرد گوگل که یک محصول پلتفرم باز بود و الهام از محصول مَتِل به این فکر کردیم که چطور می‌توانیم تجربه جدیدی همراه با تکنولوژی از View-Master ایجاد کنیم. بسیاری از ما در کاردبرد گوگل با View-Master بازی کرده بودیم. به همین دلیل برای کار با کمپانی مَتِل و دیدن کار‌های آینده هیجان‌زده هستیم.
مَتِل View-Master‌جدید را پاییز ۲۰۱۵ با قیمت ۳۰ دلار روانه بازار می‌کند. محصول جانبی که یک قرقره است نیز با قیمت ۱۵ دلار عرضه می‌شود. قرقره ها دیگر مثله مدل سابق درون دستگاه قرار نمی‌گیرد شما بایستی آن را برروی یک جای صاف قرذر داده و با استفاده از اپلیکشن موجود در تلفن ‌همراه خود آن را به واقعیت مجازی تبدیل کنید. گوگل اولین محصول مقوایی واقعیت افزوده خود را در ژوئن ۲۰۱۴ عرضه کرده بود. برای ساخت عینک واقعیت مجازی گوگل خریداران نیاز به تهیه‌ی محصول مقوایی گوگل کاردبرد، دو عدد عدسی، نوارچسب، آهن‌ربا و یک تلفن هوشمند دارند. منبع: ‌Gamespot


اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده