نویسنده: افشین پیروزی
// چهار شنبه, ۱۲ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۲۸

سونی: فروش پلی استیشن VR مطابق پیش بینی‌ها است

سونی اخیرا اعلام کرده که فروش هدست پلی‌استیشن VR مطابق پیش‌بینی‌ها است.

هدست پلی‌استیشن VR چندی پیش عرضه شد و به نظر می‌رسد که سونی از فروش این هدست رضایت دارد. در جریان گزارش مالی این کمپانی، کنیچیرو یوشیدا، مدیر مالی ارشد سونی، اعلام کرد که فروش این هدست دقیقا مطابق با پیش‌بینی‌های اولیه است. البته یوشیدا فقط به ذکر همین نکته بسنده کرد و آمار دقیقی از فروش این هدست ارائه نکرد.

با این حال چندی پیش جیم رایان اعلام کرده بود که سونی فروش چند صد هزار واحدی را برای این هدست در اوایل عرضه پیش‌بینی کرده است و طبق گفته‌های فعلی یوشیدا، احتمال کمپانی ژاپنی به چنین هدفی رسیده است. همچنین گروه تحقیقاتی سوپردیتا هم چندی پیش پیش‌بینی کرده بود که این هدست تا پایان سال ۲۰۱۶ در حدود ۲/۶ میلیون واحد فروش خواهد کرد.

هدست پلی‌استیشن VR قیمتی معادل ۴۰۰ دلار دارد. البته اگر دوربین پلی‌استیشن را ندارید، بهتر است باندل ۵۰۰ دلاری آن را خریداری کنید که شامل خود هدست، دوربین، دو کنترلر Move و بازی PlayStation VR Worlds می‌شود. همچنین تمامی بسته‌های این هدست شامل یک دیسک دمو هم هستند که ۱۸ بازی در آن وجود دارد.

پس از عرضه هدست سونی، زومجی نیز به بررسی آن پرداخت و آرش عیاری در خلاصه بررسی خود نوشت:

پلی‌استیشن VR محصولی است که قرار است واقعیت مجازی را وارد خانه‌های بیشتری کند. این محصول اگرچه با توجه به قیمت مناسب، راحتی فوق‌العاده هنگام استفاده و البته پشتیبانی اختصاصی از پرطرفدارترین کنسول بازی حال حاضر دنیا می‌تواند این مهم را در کارنامه پلی‌استیشن VR قرار دهد اما این گجت تازه وارد ایرادها و معایبی هم دارد. پلی‌استیشن VR به شدت از پایین بودن رزولوشن صفحه نمایش آن نسبت به رقبای خود رنج می‌برد. این در حالی است که محدودیت سخت‌افزاری پلی‌استیشن 4 هم مزید بر علت می‌شود تا بازی‌های عرضه شده برای این هدست از نظر فنی در سطح بسیار پایین‌تری نسبت به دیگر بازی‌های واقعیت مجازی قرار بگیرند. پلی‌استیشن VR شاید بتواند برای چند ساعت یا حتی چند روز شما را سرگرم کند اما چندین هفته و چندین ماه؛ هرگز!


منبع GameSpot
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده