// پنجشنبه, ۹ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۴۵

بیل گیتس: HoloLens بسیار شگفت انگیز است، اما به زمان نیاز دارد

به تازگی  بیل گیتس صحبت‌هایی را درمورد تکنولوژی جدید مایکروسافت با نام HoloLens انجام داده است. با ادامه جزئیات همراه زومجی باشید.
روز گذشته بیل گیتس، از موسس‌های شرکت مایکروسافت، در یک پرسش و پاسخ در وب‌ سایت Reddit حضور داشت و همانطور که می‌توانید حدس بزنید، یکی از طرفداران در مورد تکنولوژی جدید این شرکت با نام HoloLens سوالاتی پرسید. اما او در مورد این تکنولوژی چه فکری می‌کند؟ به نظر می‌رسد که وی هیجان زده است، اما عقیده دارد شاید چند سال با دیدن پتانسیل اصلی این تکنولوژی، فاصله داشته باشیم.
HoloLens بسیار شگفت انگیز است. مایکروسافت توان بسیار زیادی را بر روی چیپ و نرم افزارهای این تکنولوژی قرار داده است و باید آن را به عنوان آغاز واقعیت مجازی بشناسیم. گمراه نشدن و از دست ندادن ایده اصلی در مسیر ساخت چنین دستگاهی، بسیار سخت است، و چیدمان همه بخش‌های آن در کنار یکدیگر، به سرعت بسیار بالایی نیاز دارد. رسیدن به هدف اصلی و نهایی، چند سالی به طول خواهد انجامید و به ساخت برنامه‌های کاربردی نیاز دارد.
مایکروسافت فکر نمی‌کند HoloLens شبیه به هیچ کدام از تکنولوژی‌های موجود باشد. به عقیده آن‌ها، این دستگاه برای رقابت با هم‌ نوع‌های خود مانند Oculus Rift یا Project Morpheus عرضه نمی‌شود، زیرا محصولی کاملا متفاوت است. شخصی دیگر درمورد پیشرفت  تکنولوژی در ۳۰ سال آینده از گیتس سوالی پرسید. گیتس در جواب پیشرفت‌های زیادی را پیش بینی کرد که یکی از آن‌ها «چیدن میوه‌ها توسط روبات‌های مکانیکی» بود.
در ۳۰ سال آینده با بیشترین پیشرفت ممکن روبرو هستیم. حتی در ۱۰ سال آینده، مشکلات بینایی و سخن گفتن میان مردم، به راه حل‌های مناسبی دست پیدا خواهد کرد. روبات‌های مکانیکی، درمورد مسائلی مانند چیدن میوه‌ها یا انتقال بیماران در بیمارستان‌ها، به کمک ما می‌آیند. هنگامی که روبات‌ها به سادگی قادر به دیدن و حرکت کردن باشند، زمان استفاده گسترده از آن‌ها فرا می‌رسد.
گیتس همچنین می‌گوید درحال کار روی یک نوع پروژه با نام «نماینده شخصی» در همکاری با مایکروسافت است:
پروژه‌ای که با مایکروسافت درحال کار بر روی آن هستیم، «نماینده شخصی» نام دارد که به شما در به یاد آوردن مسائل مهم و انتخاب اطلاعاتی که نیاز دارید، کمک می‌کند. ایده‌ی اینکه شما یک برنامه را پیدا کنید و آن‌ها سعی کنند به شما بگویند چه چیزی جدید است، به درستی کار نمی‌کند. اما این نماینده شخصی، به شما کمک می‌کند این مشکل را حل کنید.
متن کامل سوال و جواب او و هواداران، بسیار جذاب و خواندنی است. اگر چه او در این میان به طور مستقیم به سوال‌هایی درمورد بازی‌های ویدئویی و به ویژه‌ ایکس‌باکس وان پاسخ نداد، اما به بیان جزئیاتی درمورد فعالیت‌های بشر دوستانه خود، و دیگر مباحث تکنولوژی پرداخت. منبع: Gamespot


اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده